Niebezpieczna dziewczyna

Nowa bestsellerowa autorka thrillerów psychologicznych!
W ciągu roku aż 3 książki K.L. Slater na listach bestsellerów!

Bestseller z tajemniczą i mroczną bohaterką jak z Dziewczyny z pociągu, której nie wierzymy i której się boimy, ale od której nie możemy się oderwać

Miała piętnaście lat, kiedy na jej rodzinę spadła tragedia. Anna wini za to jedną osobę. Poczucie krzywdy stało się jej obsesją. Odsunęła się od ludzi. Jest sama. Nie radzi sobie z życiem.
Aż pewnego dnia jest świadkiem wypadku: samochód potrąca motocyklistę. Anna w mgnieniu oka rozpoznaję kierowcę. To Carla, kobieta, która zniszczyła jej życie.
Wreszcie ma szansę się zemścić.
Z zimną krwią, dokładnie planuje każdy krok. Ale żaden plan nie jest doskonały…
Zwłaszcza kiedy wokół wszyscy kłamią i nikt nie jest tym, kim się wydaje…

Oko w oko z obsesją, przewrotną manipulacją i cynizmem. Inteligentny thriller, który skradnie nam noc.
Agnieszka Krawczyk, autorka kryminału Ciało wydanego pod pseudonimem Iga Horn

Nie oderwiesz się, dopóki nie skończysz, bo to historia, gdzie przeszłość przenika się z przyszłością, a emocje przy tym sięgają zenitu. Porywająca, wstrząsająca i zaskakująca. Jest jak tornado siejące spustoszenie – łatwo tej powieści nie zapomnisz. Pociąga za niewidzialne sznurki, które sprawiają, że serce bije coraz mocniej, tętno przyśpiesza, a źrenice rozszerzają się ze strachu.
Sandra Kortas-Dorsz, dlaLejdis.pl

K.L. SLATER to brytyjska autorka thrillerów psychologicznych, które od 2016 roku podbijają światowe listy bestsellerów. Wchodzą na szczyt list Amazonu w Wielkiej Brytanii i Australii. W Ameryce to bestsellery „USA Today”.
K.L. Slater przez wiele lat wysyłała swoje maszynopisy agentom literackim i wydawcom – bez skutku. W wieku czterdziestu lat postanowiła wrócić na uniwersytet i rozpoczęła studia na wydziale literatury angielskiej i kreatywnego pisarstwa. Powieść Niebezpieczna dziewczyna narodziła się jako praca dyplomowa. W Anglii ukazała się w 2016 roku. Prawa do publikacji kupili wydawcy w innych krajach.
Wydane w 2017 roku dwie następne powieści autorki odniosły równie spektakularny sukces. W Polsce ukażą się w Amberze w 2018 roku.

Informacje dodatkowe o Niebezpieczna dziewczyna:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2017-08-28
Tytuł oryginału: Safe with me
Tłumaczenie: Stefan Drzazga

Kup książkę Niebezpieczna dziewczyna

Niebezpieczna dziewczyna - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2018-12-19, Ocena: 3, Przeczytałam,

Niejednokrotnie na ulicy spotykamy ludzi, którzy wyglądają na zagubionych. Mamroczą coś do siebie, wyglądają jak ktoś kto powinien znaleźć się na zamkniętym oddziale. Są też tacy, którzy funkcjonują w społeczeństwie normalnie. W życiu byśmy nie powiedzieli, że jest z nimi coś nie tak. A jednak...

Anna, pracownica poczty jest świadkiem wypadku. Ku swemu zaskoczeniu w sprawczyni rozpoznaje kogoś z dawnych lat. Kogoś, kogo przez trzynaście lat obwiniała o tragedię, która rozegrała się w jej domu. Postanawia wykorzystać okazję, by zemścić się.

Kolejny raz mam mieszane uczucia wobec przeczytanej książki. Sam pomysł ciekawy. Jednak w rezultacie powieść okazał się dość ciężka. Wykorzystano dość kontrowersyjne tematy takie jak przemoc w rodzinie czy choroba psychiczna.

Niemal od pierwszych stron widać było, że z główną bohaterką nie do końca jest wszystko w porządku. Jej obsesja mnie przerażała. W trakcie czytania poznajemy całą jej historię. Bardzo nieszczęśliwą. Tragedia sprzed lat odcisnęła bardzo silne piętno na jej psychice. Ale według mnie nie tłumaczy to chorej obsesji.

Akcja dzieje się jakby dwutorowo – w teraźniejszości i w przeszłości. Autorka stopniowo wyjaśnia nam co wydarzyło się trzynaście lat wcześniej.

Pierwszy raz od dawna cieszyłam się, że książka nie jest gruba. Czytając nie mogłam doczekać się końca. Ale to nie dlatego, że byłam ciekawa zakończenia. Męczyła mnie. Historia była zbyt zagmatwana – każdy bohater ma jakąś tajemnicę. Za dużo tego było. Samo zakończenie też takie jakieś dziwne. Nie przemówiło do mnie. Pozostawiło jakiś taki niesmak.

Powieść polecam fanom psychologicznych kryminałów.

"Niebezpieczna dziewczyna" to niebezpieczna książka. Czytając ją chwilami miałam wątpliwości, kto jest przy zdrowych zmysłach a kto ma problemy psychiczne. Postacie bohaterów dość wyraźnie zarysowane ale ich prawdziwa osobowość ukryta do końca. Nie wiedziałam kto kłamie, kto mówi prawdę a komu się wydaje, że tylko on ją na prawdę zna? Akcji tu niewiele ale psychologii aż w nadmiarze. Kto jest dobry, kto zły, kto zaś niebezpieczny? Nie do końca lubię taką literaturę. Na plus zapisuję zaś zakończenie, które to udało się ukryć do końca. Kto lubi thrillery psychologiczne to polecam, kto zaś zwykłe kryminały to już niekoniecznie.

Avatar użytkownika - emilla2421
emilla2421
Przeczytane:2017-11-10, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2017,

Nasza tytułowa dziewczyna to Anna, która o zniszczenie swojego życia obwinia jedną osobę. Obsesja sprawia że żyje w odoosbnieniu jest samotnikiem, bez przyjaciół z kotem Akbertem . Pewnego dnia jest świadkiem wypadku w którym zostaje potrącony młody motocyklista Liam. Kierowcą okazuje się Carla kobieta która zniszczyła jej życie. Anna manipuluje wyolbrzymia wypadek i wchodzi w życie Liama i jego babci by zemścić się na Carli. Zaczyna planować każdy krok by dorwać się do skóry Carli, śledzi ją manipuluje Liamem i jego babcią oraz wyolbrzymia sam wypadek.Jest gotowa na wszystko by się zemścić. Coraz więcej dowiaduje się o Liamie i jego babci. Anna żyje w ciągłym stresie, ma przez to problemy w pracy i to bardzo poważne. Kto tu tak naprawdę postradał zmysł. Liam ma problemy z pamięcią ale czy na pewno? I co się wydarzyło 13 lat temu co zrujnowało życie Anny co takiego zrobiła Carla. Ta książka sprawia że jak to często bywa nie jesteśmy polubić Anny i jej charakteru i jej działań. Staje się przy tym ewidentnie bezczelna. Ten thriller nie ma szybkiej akcji, może kilak statnich stron. Akcja dzieje się teraz i wcześniej nie ma tu jakiś niespodziewanych zwrotów. Ogólnie do przeczytania ale niezbyt nasiąknięta akcją, napięciem. Chodź prawda wygląda zupełnie inaczej niż to na pierwszy rzut oka i kto tu tak naprawdę manipuluje i kręci okaże się na końcu. Niezbyt interesująca ektura, troche nudnawa.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka