Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łożka!

Niedawno ruszyła nowa kampania promująca czytelnictwo: "Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!”,

Celem kampanii jest odkrywanie czytelnictwa na nowo i zaszczepienie miłości do samych książek. My kochamy książki miłością prawie, że fizyczną!

Inspiracją do tytułu tej akcji stał się cytat z Johna Watersa: „We need to make books cool again. If you go home with somebody and they don’t have books, don’t fuck them!”.

Tytuł więc sam w sobie jest  uproszczoną kontynuacją tej myśli.

Kampania jest zbudowana modułowo, a głównymi nośnikami są kalendarz na rok 2012 oraz wernisaż fotografii okołoprojektowych. Głównymi bohaterami całej kampanii są sami czytelnicy, reprezentowani przez takie znakomitości świata celebrytów, jak choćby Paweł Althamer, Kazimiera Szczuka, Kapela ze wsi Warszawa, którzy to pozują z ulubionymi lekturami w dłoniach.

Wernisaż odbędzie się 15 grudnia o 18.00 w warszawski Traffic Clubie przy ulicy Brackiej 20, w trakcie którego zaprezentowany zostanie zarówno kalendarz, jak i wszystkie zdjęcia ilustrujące ideę kampanii.

Wortal granice.pl jest patronem medialnym tej akcji.

Informacje dodatkowe o Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łożka!:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2011-12-15
Kategoria: Inne
ISBN: b.d.

Kup książkę Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łożka!

Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łożka! - opinie o książce

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2011-11-14,
Dziwna, dla mnie kontrowersyjna zachęta do czytania książek oparta na negatywnym schemacie: nie czytasz to spotka Cię coś niemiłego. I jeszcze do tego odwoływanie się do mocnych, wulgarnych słów (don’t fuck them). Rzecz coraz bardziej powszechna i dopuszczalna nawet w gremiach ludzi "ze świecznika", wyraz silnego postępującego prymitywizowania się kultury. W literaturze szukam raczej wrażeń estetycznych, emocji pozytywnych, negatywnych pełne są media i tzw. życie.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski