Nie całkiem narwal

Na dnie oceanu, w rodzinie narwali, przychodzi na świat Nori, malutki jednorożec. Wygląda inaczej niż wszyscy, pływa w dmuchanych rękawkach i nie chce jeść ośmiorniczek, ale to nieważne, bo czuje się kochany.

Pewnego dnia odkrywa jednak, że istnieją stworzenia takie same jak on, i staje przed trudnym wyborem. Czy zostać z jednorożcami na lądzie? Czy raczej wrócić pod wodę do narwali?

A może Nori wcale nie musi wybierać?

Ta pełna ciepła i humoru historia opowiada o akceptacji, o poszukiwaniu własnej drogi i własnego stada. A także o odwadze, która jest potrzebna, żeby być jednorożcem wśród narwali... i narwalem wśród jednorożców.

Jessie Sima jest osobą niebinarną piszącą i ilustrującą książki dla dzieci. Mieszka w nieco rozklekotanym (i wydającym podejrzane dźwięki) domu w Nowym Jorku. Uwielbia oglądać straszne filmy, wygłupiać się ze swoimi psami i czytać komiksy. W dzieciństwie próbowała rozmawiać z delfinami, zanurzając głowę w oceanie i wydając przerażające piski - trudne do zniesienia dla wszystkich żywych istot, nie wyłączając delfinów.

Informacje dodatkowe o Nie całkiem narwal:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-02-09
Tytuł oryginału: Not Quite Narwhal

Kup książkę Nie całkiem narwal

Nie całkiem narwal - opinie o książce

Cudna jest ta książeczka! Wspaniale nadaje się dla najmłodszych, bo jest prosta w przekazie, ale ważna. Ilustracje w niej zawarte są urocze. Całość komponuje się przepięknie. Prosto i na temat o tym, że trzeba być sobą i szukać swojej drogi.

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka