Nemezis

Mark Millar i Steve McNiven, autorzy Wojny domowej i Staruszka Logana, przedstawiają kolejny bestseller nasiąknięty ultra-przemocą, ale niestroniący od przerysowanego humoru.

KIM JEST NEMEZIS?

Co by było, gdyby spadkobierca wielomiliardowej fortuny przywdział maskę oraz pelerynę, i polegając jedynie na własnym sprycie, znajomości sztuk walki i niezliczonych gadżetach bez wytchnienia walczył o swoje przekonania?

Jeśli sądzicie, że historia ta brzmi aż zanadto znajomo i znacie jej zakończenie, to głęboko się mylicie.

Nemezis to łotr nad łotrami, który realizuje swoje brutalne fantazje w bezkompromisowy i często wybuchowy sposób. Żaden cenny przedmiot nie jest przed nim bezpieczny. Nie umknie mu żaden sekret. Niczyjego życia nie da się przed nim ocalić. Ale dokonane przez niego rzezie, zniszczenia i zuchwałe kradzieże stanowiły jedynie rozgrzewkę przed największym wyzwaniem – pojedynkiem z szefem waszyngtońskiej policji, Blakiem Morrowem, człowiekiem, który położył kres pełnemu patologicznej przemocy stylowi życia rodziców Nemezis i tym samym pozbawił go jego prawdziwego dziedzictwa.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach NEMESIS #1–4.

Informacje dodatkowe o Nemezis:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-02-17, Ocena: 4, Przeczytałem,

GDYBY BATMAN BYŁ JOKEREM

„Nemezis” to kolejny krótki komiks Marka Millara. Wprawka bardziej, niż pełnowartościowa miniseria, ale nie zmienia to faktu, że to nadal świetny album. Nie do końca spełniony, jedną scenę chętnie bym wyciął, jednak jako całość to kolejna bardzo udana opowieść, która odświeża nieco skostniały schemat superhero i dostarcza naprawdę przyjemnej, lekkiej i wcale nieoczywistej rozrywki. Szczególnie dla odbiorców obeznanych z konwencją i czołowymi bohaterami komiksowego świata.

Poznajcie Nemezisa. Nieuchwytnego superprzestępcę, jakiego jeszcze świat nie widział. Swoje akcje planuje na wiele lat wprzód, potrafi dokonać wszystkiego, co tylko sobie wyobrazi, a własną tożsamość zabezpieczył lepiej, niż ktokolwiek mógłby sądzić. I to właśnie on teraz za cel swojego najnowszego ataku obiera gliniarza legendę. Ale to tylko część tego, co zamierza, o czym świat przekonuje się, kiedy uprowadza prezydenta USA. Jaki jest jego prawdziwy cel? Kim jest on sam? I czy ktoś może go powstrzymać?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/02/nemezis-mark-millar-steve-mcniven.html

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung