reklama

Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w świecie nadmiaru

Nie potrafisz pozbyć się uczucia, że zawodzisz jako partner, rodzic i przyjaciel; że nie nadążasz i nie działasz, tak jak byś chciał; że nie udaje ci się prowadzić takiego życia, na jakie liczyłeś. W dzisiejszym świecie, gdzie wszystkiego jest za wiele, zdarza się to bardzo często.

Mamy nadmiar pracy do wykonania, obowiązków domowych, nadmiar kanałów komunikacji, nadmiar konkurencji, nadmiar niepewności i nadmiar informacji, i usiłujemy za tym wszystkim nadążyć, ale oczywiście zostajemy w tyle i w rezultacie dręczy nas poczucie niepowodzenia, z którego trudno się otrząsnąć.

W książce ,,Nareszcie mam czas..." Tony Crabbe, wykorzystując swoje doświadczenie w psychologii i pracy z takimi firmami jak Disney, Microsoft i News International, obala mit, że satysfakcja w życiu bierze się z faktu uporania się ze wszystkim, co jest do zrobienia.

Autor pokazuje, że w rzeczywistości rozwijać się i rozkwitać pozwoli nam coś zupełnie innego, a mianowicie odzyskanie panowanie nad własnym życiem, zajęcie się osobami nam najbliższymi, skoncentrowanie się na sposobach wywierania wpływu na otoczenie i stworzenie warunków niezbędnych do dokonania zmian.

Informacje dodatkowe o Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w świecie nadmiaru:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-10-11
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Busy: How to Thrive in a World of Too Much

Kup książkę Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w świecie nadmiaru

Nareszcie mam czas. Jak dobrze żyć w świecie nadmiaru - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung