Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa

Pewnej jesiennej, deszczowej, wyjątkowo zimnej nocy mała myszka zwana Myszaczkiem trafia do latarni morskiej i zostaje przygarnięta przez starego latarnika Gustawa.
Od tamtej burzliwej nocy Myszaczek i Gustaw stają się nierozłączni. Wszystko robią razem, wspierają się i wzajemnie sobie pomagają.
Nagle Gustawa dopada ciężka choroba. Gdy przyjaciel leży nieprzytomny, rozpętuje się straszliwa burza i na horyzoncie pojawia się statek wzywający pomocy. W tej dramatycznej sytuacji los statku oraz jego załogi zależy wyłącznie od Myszaczka. Czy zdana sama na siebie maleńka myszka na pewno sobie poradzi?
Cudownie opowiedziana historia o wielkiej przyjaźni, ogromnej sile charakteru i niezwykłej odwadze, ze znakomitymi, działającymi na wyobraźnię ilustracjami.

Informacje dodatkowe o Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa:

Wydawnictwo: Esteri
Data wydania: 2018-08-05
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Urszula Pawlik
Ilustracje:Lev Kaplan

Kup książkę Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa

Myszaczek. Nieprawdopodobne przygody maleńkiej myszki o sercu lwa - opinie o książce

Ta książka dostałaby ode mnie dziesięć gwiazdek nawet wtedy, gdyby zabrakło w niej tekstu. Jest po prostu przepiękna. Uwielbiam książki z taką szatą graficzną! A tekst? Mądry, piękny, z czułością i wrażliwością, nastawiony na wzajemne relacje. No i dobrze napisany. Cudo, po prostu! Oby jak najwięcej takich książeczek dla dzieci :)

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski