Muzeum Rzeczy Nieistniejących

Ocena: 5 (1 głosów)

,,Muzeum Rzeczy Nieistniejących" jest niezwykłym zbiorem felietonów publikowanych na łamach ,,Przekroju" w latach 1998-2000. W Muzeum Rzeczy Nieistniejących zakopiesz ,,topór wojenny", dowiesz się, że ,,czas to pieniądz", będziesz biegał jak ,,kot z pęcherzem" i z niejednym zjesz ,,beczkę soli". O czym mowa, o zwrotach tak naprawdę nieistniejących, ale obecnych w naszej wyobraźni i powszechnie stosowanych. Eksponaty prezentowane w muzeum opowiadają jakąś historię, pochodzą z różnych zakątków świata, a każdy z nich jest inny, wyjątkowy. Wspaniała lektura dla miłośników Doroty Terakowskiej, jej stylu, sposobu patrzenia na świat. Jednocześnie jest to niezwykły przewodnik po świecie - muzeum, w którym żyjemy i który pełen jest... "rzeczy nieistniejących".

Dorota Terakowska (1938-2004) - wybitna pisarka współczesna, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Otrzymała trzy nagrody polskiej sekcji IBBY - Światowej Rady Książek dla Młodzieży za powieści: Córka czarownic (1992), Samotność bogów (1998) i Tam gdzie spadają Anioły (1999) oraz nagrody: Dziecięcy bestseller 1995 za książkę Lustro Pana Grymsa, Najlepsza Książka Wiosna ´98 za Samotność bogów; w 1998 roku została nominowana do Paszportu Polityki. Felietonistka, dziennikarka, podejmująca w swej twórczości problemy moralne i egzystencjalne współczesnego świata.

Informacje dodatkowe o Muzeum Rzeczy Nieistniejących :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-10-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788308054710
Liczba stron: 116

więcej

Kup książkę Muzeum Rzeczy Nieistniejących

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Muzeum Rzeczy Nieistniejących - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,
Czasem piękny, czasem śmieszny, trochę nostalgiczny, trochę humorystyczny zbiór powiedzonek, tych znanych i tych trochę mniej. Pewnie żaden z nas nie dostrzega, że tyle stwierdzeń, których używa wcale nie istnieje. Autorka pokazuje je nam jako eksponaty w fantastycznym muzeum codziennej polszczyzny. Lektura śmieszy oraz skłania do refleksji. Na upartego może służyć jako mini słownik frazeologiczny.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy