Muzeum Rzeczy Nieistniejących

Ocena: 5 (1 głosów)

,,Muzeum Rzeczy Nieistniejących" jest niezwykłym zbiorem felietonów publikowanych na łamach ,,Przekroju" w latach 1998-2000. W Muzeum Rzeczy Nieistniejących zakopiesz ,,topór wojenny", dowiesz się, że ,,czas to pieniądz", będziesz biegał jak ,,kot z pęcherzem" i z niejednym zjesz ,,beczkę soli". O czym mowa, o zwrotach tak naprawdę nieistniejących, ale obecnych w naszej wyobraźni i powszechnie stosowanych. Eksponaty prezentowane w muzeum opowiadają jakąś historię, pochodzą z różnych zakątków świata, a każdy z nich jest inny, wyjątkowy. Wspaniała lektura dla miłośników Doroty Terakowskiej, jej stylu, sposobu patrzenia na świat. Jednocześnie jest to niezwykły przewodnik po świecie - muzeum, w którym żyjemy i który pełen jest... "rzeczy nieistniejących".

Dorota Terakowska (1938-2004) - wybitna pisarka współczesna, autorka książek dla dzieci i młodzieży. Otrzymała trzy nagrody polskiej sekcji IBBY - Światowej Rady Książek dla Młodzieży za powieści: Córka czarownic (1992), Samotność bogów (1998) i Tam gdzie spadają Anioły (1999) oraz nagrody: Dziecięcy bestseller 1995 za książkę Lustro Pana Grymsa, Najlepsza Książka Wiosna ´98 za Samotność bogów; w 1998 roku została nominowana do Paszportu Polityki. Felietonistka, dziennikarka, podejmująca w swej twórczości problemy moralne i egzystencjalne współczesnego świata.

Informacje dodatkowe o Muzeum Rzeczy Nieistniejących :

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-10-09
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788308054710
Liczba stron: 116

więcej

Kup książkę Muzeum Rzeczy Nieistniejących

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Muzeum Rzeczy Nieistniejących - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,
Czasem piękny, czasem śmieszny, trochę nostalgiczny, trochę humorystyczny zbiór powiedzonek, tych znanych i tych trochę mniej. Pewnie żaden z nas nie dostrzega, że tyle stwierdzeń, których używa wcale nie istnieje. Autorka pokazuje je nam jako eksponaty w fantastycznym muzeum codziennej polszczyzny. Lektura śmieszy oraz skłania do refleksji. Na upartego może służyć jako mini słownik frazeologiczny.
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Katar duszy
Joanna Bartoń
Katar duszy
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Klubowe dziewczyny 2
Ewa Hansen ;
Klubowe dziewczyny 2
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy