Momo

Najbardziej tajemnicza książka autora "Nie kończącej się historii". Mała Momo jest dziewczynką zupełnie wyjątkową. Pojawiła się znikąd, zamieszkała w starym amfiteatrze na obrzeżach miasta i szybko zaprzyjaźniła się zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi. Potrafi wymyślać najbardziej niezwykłe zabawy, słuchać jak nikt inny i cieszyć się każdą chwilą. Okazuje się jednak, że jej piękny świat jest zagrożony przez tajemniczych szarych panów, którzy pozbawiają ludzi wolnego czasu i radości życia. Tylko Momo jest odporna na ich magię. I tylko ona, z pomocą tajemniczego mistrza Hory i żółwicy Kasjopei, może uratować świat przez całkowitym zszarzeniem. Momo to niezwykle piękna i mądra opowieść o tym, co najważniejsze, o magii dzieciństwa i prawdziwej przyjaźni. Klasyka literatury dziecięcej.

Informacje dodatkowe o Momo:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2010-11-01
ISBN: 978-83-240-1490-3

Kup książkę Momo

Momo - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2023-10-22,

Pewnego dnia w ruinach starego amfiteatru pojawia się tajemnicza dziewczynka - Momo.
Szybko zaprzyjaźnia się z okolicznymi mieszkańcami. Dzieci uwielbiają się z nią bawić, a dorośli dzielą swoimi kłopotami.
Jedno spotkanie z Momo wystarczy, żeby w ich życiu zapanował spokój i radość.
Jednak wkrótce całe miasto opanowują bezwzględni szarzy panowie, którzy kradną ludziom wolny czas i zatruwają ich serca śmiertelną szarą nudą.
Czy Momo uda się uratować swoich przyjaciół? Czy mając do pomocy jedynie żółwia i zagadkowego mistrza Horę pokona szarych panów?
Posłuchajcie…
Dajcie się wciągnąć w cudowną historię.
Ja jestem oczarowana.

Momo to opowieść przypominająca, że nie wolno zaniedbywać “teraz” i odkładać szczęścia na nieokreślone później, kiedyś. Czas oszczędzony na niewłaściwe rzeczy, to czas stracony.
Ta baśń opowiada o smutnych szarych panach, którzy kradną ludziom czas i o dziewczynce, która pomaga im go odzyskać.

Jest to "osobliwa historia o złodziejach czasu i o dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas".

Pomimo, że książka powstała w 1973 roku jest dziś bardzo aktualna.

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książkę doczytałam sama. Jest zbyt ponura dla moich dzieci. Nie rozumieją jej. To książka dla dzieci 11+. Filozoficzna i ma... duuużo literek. Na pewno mój syn nie osiągnął jeszcze takiego poziomu, aby zmierzyć się z nią samodzielnie. Dosyć skomplikowana jak na młody rozum :-). Dla wrażliwców- polecam.
To druga książka Endego, którą przeczytałam. Przekazuje pewną mądrość. Moim zdaniem godna polecenia.
Avatar użytkownika - Lili92
Lili92
Ocena: 5, Czytam,
Książkę przeczytałam jak byłam jeszcze dzieckiem i do dziś ją pamiętam...
Avatar użytkownika - Rumianek258
Rumianek258
Przeczytane:2011-05-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Ta książka bardzo mi się spodobała. Jest ciekawa i mądra.
Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2021-03-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mało która książka potrafi obudzić we mnie tak wiele wyrzutów sumienia i emocji. Sięgając po tę lekturę nie sądziłam, że zacznę swoje prywatne rekolekcje połączone z rachunkiem sumienia. Momo walczy przy boku Kasjopeji o czas ludzkości, który szarzy panowie ukradli i wypalają po listeczku. Ludzie nie zdają sobie sprawy z walki, która się toczy. I naraz tak wiele zależy od tak niewielu. Ta książka to moje prywatne rekolekcje - polecam! I idę poszukać mojego zmarnowanego czasu...

Avatar użytkownika - Weronika1512
Weronika1512
Przeczytane:2019-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Momo- dziewczynka, która odzyskała czas wolny wszystkich ludzi, przy pomocy Kasjopeji i mistrza Hory. Poruszająca książka o tym, że największym wrogiem przyjaźni jest czas, a właściwie czas stracony, mogący doprowadzić do zagłady ludzkości.

Zdecydowanie dobra książka, ale ja już trochę wole inne ksiązki o trochę bardziej skomplikowanej faabule. Miała sporo akcji newet niezłych. Historia Momo, dziewczynki o której nic nie wiadomo na pewno urzecze troche młodszych czytelników.

Avatar użytkownika - Foxie
Foxie
Przeczytane:2022-12-27, Ocena: 4, Przeczytałam,
Nie kończąca się historia
Michael Ende0
Okładka ksiązki - Nie kończąca się historia

Nowe wydanie baśni wszechczasów\r\nBastian Baltazar Buks wchodzi przypadkiem do antykwariatu, gdzie znajduje starą zakurzoną księgę zatytułowaną Nie Kończąca...

Szkoła czarów i inne opowieści
Michael Ende0
Okładka ksiązki - Szkoła czarów i inne opowieści

Nowa, nie publikowana nigdy wcześniej w Polsce książka autora Nie kończącej się historii! Michael Ende, jeden z największych pisarzy dla dzieci, zabiera...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka