Zmarły 22 stycznia 2007 roku Abbé Pierre (wł. Henri Groues) już za życia stał się legendą. Francuski mnich z zakonu kapucynów zasłynął jako człowiek upominający się o prawa i godność ludzi pokrzywdzonych, bezdomnych, wyrzuconych poza margines społeczny. Założone przez niego w 1949 roku stowarzyszenie Emmaus, niosące pomoc najuboższym, działa obecnie w 38 krajach, od 1955 roku także w Polsce.

Książka jest szczerym zapisem przekonań ojca Piotra i jego wielkiej miłości do Boga. Przedstawiona tu wizja Kościoła i świata wzbudziła kontrowersje m.in. ze względu na polemikę ze stanowiskiem papieża wobec celibatu księży katolickich oraz zakazu wyświęcania kobiet; autor ze zrozumieniem wyraża się też o związkach homoseksualnych i wychowaniu w nich dzieci. Mimo dyskusyjnych poglądów, Abbé Pierre był jednym z największych autorytetów moralnych naszych czasów.

Informacje dodatkowe o Mój Boże... dlaczego?: Krótkie rozważania o wierze chrześcijańskiej i sensie życia 1912-2007:

Wydawnictwo: Videograf II
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Mon Dieu... pourquoi?
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Stanisław Rościck

Kup książkę Mój Boże... dlaczego?: Krótkie rozważania o wierze chrześcijańskiej i sensie życia 1912-2007

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski