Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia

Proste ćwiczenia w służbie siedzenia.

Stworzone do ruchu ciało boleśnie cierpi z powodu siedzącego trybu życia. Długie godziny spędzone przy biurku, za kierownicą czy na kanapie osłabiają mięśnie i mają niekorzystny wpływ na postawę. Rezultat? Bóle kręgosłupa, bóle głowy, kłopoty trawienne i zmęczenie. Można temu przeciwdziałać, stosując regularnie łagodne ćwiczenia rozciągające i wzmacniające. Harriet Griffey wyjaśnia, jak wzmocnić ciało i zwiększyć jego elastyczność, by zapobiegać groźnym dla zdrowia skutkom, jakie powoduje długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej.

Książka jest podzielona na pięć rozdziałów dotyczących głównych obszarów ciała: głowy i szyi, górnych partii pleców i barków, ramion, dolnych partii pleców, pośladków i nóg. Każdy rozdział zawiera serię łatwych do codziennego wykonywania łagodnych ćwiczeń ruchowych wzmacniających szczególnie zagrożone części ciała.

Znajdziesz tu informacje na temat specjalistycznej pomocy i dostosowane do indywidualnych potrzeb zestawy ćwiczeń. Mocne plecy to wszystko, czego potrzebujesz, by poprawić ogólny stan zdrowia, kondycję i postawę.

Zacznij już dziś i poczuj natychmiastową ulgę.

Informacje dodatkowe o Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia:

Wydawnictwo: Buchmann
Data wydania: 2018-09-05
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia

Mocne plecy. Proste ćwiczenia w służbie siedzenia - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2018-11-02, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Mocne plecy, to książka po którą wiedziałam, że muszę sięgnąć. Wczoraj zapytałam Was nawet ile z Was na codzień zmaga się z bólami pleców i wiecie co? Ponad 70% z Was niestety, ale odpowiedziało twierdząco... Ja sama miewam bóle pleców, wiem jednak z czego one wynikają i jak powinnam sobie z nimi radzić. Na codzień pracuje jednak z osobami, które przychodzą do mnie i mówią, że przewlekle bolą je plecy, nie wiedzą jak sobie z tym poradzić i z czego to wynika. Większość osób obwinia oczywiście kręgosłup, co nie jest prawdą! Ja z tymi osobami wykonuje praktycznie wszystkie te ćwiczenia, które Wy znajdziecie w tej książce! Przetestowałam to już na sporej liczbie osób i SZCZERZE mogę Wam powiedzieć, że to działa! I to naprawdę szybko.
Książka jest ślicznie wydana, jest kolorowa, pełna dokładnych i jasnych ilustracji, a format jest bardzo podręczny. Możecie zawsze mieć ją ze sobą. I tak oto mamy tutaj trzy główne rozdziały. Sam pleców podzielony jest na 7 czynników, które mogą na niego wpływać. Ze swojego doświadczenia widzę, że głównie u większości osób problem tkwi w uwaga.... zbyt słabych mięśniach pośladkowych i BARDZO się ciesze, że ta książka pokazuje nam, że ból pleców to wcale nie jest tylko i wyłącznie kręgosłup! Co więcej? Widzimy, że poza tymi ćwiczeniami są również inne metody, które są tutaj wymienione, czyli np. zajęcia i aktywności fizyczne oraz lekarze, którzy mogą nam pomóc.
Po tym widzę, że ta książka, mimo małego rozmiaru zawiera w sobie wszystko i jest BARDZO kompetentna. Autorka świetnie podeszła do rzeczy. Doceniam fakt, że nie zamknęła się na samych ćwiczeniach tylko rozszerzyła temat właśnie odnośnie lekarzy oraz aktywności fizycznych! Dla mnie MUST HAVE dla osób mających problem z plecami. Taka książka to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby, która ma z tym problem. Ja już ją poleciłam kilku osobom!

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski