Seria przybliża dzieciom świat przyrody, przedstawia fascynujące fakty z życia zwierząt i roślin. Poruszono w niej różnorodne tematy przyrodnicze, opisano ciekawe rośliny oraz zwierzęta w różnych środowiskach życia: w stawie, w lesie, na łące, pod ziemią, pod wodą itp.
Proste teksty i duże litery sprawiają, że Młodzi przyrodnicy to także seria do pierwszego czytania.
W książce Jak nie dać się zjeść! mali czytelnicy poznają najróżniejsze strategie, które wykorzystują zwierzęta, żeby obronić się przed wrogiem: ostre kolce jeża i skorupa żółwia, ubarwienie maskujące, które pomaga wtopić się w otoczenie, albo jaskrawe, które ostrzega przed toksynami w skórze; udawanie rannego i odciąganie drapieżnika od gniazda, tryskanie w niego cuchnącą cieczą, ostre kolce lub szczypce i wiele innych. Piękne, realistyczne ilustracje pomogą zanurzyć się w fascynującym świecie przyrody.
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-02-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN:
Liczba stron: 48
Czy pamiętacie historyjkę o Czerwonym Kapturku? Dokąd wybrała się mała dziewczynka? A skąd dowiedział się o tym wilk? I czy naprawdę połknął babcię i wnuczkę...
Rozszerzenie podstawowej serii "Młodzi Przyrodnicy". Książka idealna do zabrania na spacer i szukania polnych kwiatów. W książce znalazły się opisy kilkudziesięciu...
Przeczytane:2022-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pierwszy raz mieliśmy styczność z serią Młodzi Przyrodnicy i oczarowała nas swoją treścią. Przybliża dzieciom, przedszkolakom jak i tym w wieku szkolnym, jak żyją zwierzęta, w jakim środowisku i jakie są prawa natury, np. jakimi zwierzętami się karmią.
"Jak nie dać się zjeść" - tutaj głównym bohaterem jest młody lis, Kerek, który żyje samotnie i poszukuje jedzenia. Dzięki niemu poznajemy sposoby obrony i maskowania się zwierząt przed drapieżnikami. Dla lisa jest to nie lada wyzwanie, bo przeciwników ma sprytnych. Dla nas była to najbardziej interesująca część.
Dzieci są zachwycone książeczką i chętnie do niej wracają, co chyba jest najlepszą recenzją Bardzo polecam, by dzieci mogły odkrywać zwyczaje i środowisko zwierząt. Myślę, że ciekawość niejednego młodego przyrodnika zostanie zaspokojona albo... Będzie jeszcze więcej pytań.