Mini wykłady o maxi sprawach

Ocena: 4 (2 głosów)

Książka, która daje przyjemność myślenia

Znakomity filozof, pierwszy laureat prestiżowej Nagrody im. Johna Klugego - amerykańskiego Nobla w dziedzinie nauk humanistycznych - zajmuje się w swoich miniwykładach także zagadnieniami z pozoru mało filozoficznymi: sławą, podróżami, długami, zabobonami, terroryzmem i... nicnierobieniem.

Przenikliwość i poczucie humoru Autora pozwalają mu na zaskakujące i celne obserwacje dotyczące zarówno życia codziennego, jak i odwiecznych praw ludzkiej natury; gwarantują jednocześnie chwilę refleksji i prawdziwą czytelniczą przyjemność.

Trzy serie w jednym tomie.

Informacje dodatkowe o Mini wykłady o maxi sprawach:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-09-07
Kategoria: Psychologia
ISBN: 9788324065356
Liczba stron: 288

więcej

Kup książkę Mini wykłady o maxi sprawach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mini wykłady o maxi sprawach - opinie o książce

Z twórczością Pana Leszka Kołakowskiego nie miałam okazji do tej pory się zapoznać.

Do przeczytania książki zachęciło mnie tajemniczo brzmiące nadane końcowe słowa w tytule - ''Mini-wykłady o maxi-sprawach''. Znaczenie słowa wykłady znam bardzo dobrze od strony praktycznej, jak i teoretycznej. Nie jest ono dla mnie obce, lecz ciekawe, gdyż uczestniczyłam przez wiele lat w nich. Jedynie ważna podczas przeprowadzania wykładów jest odpowiednia tematyka i sposób ich prowadzenia, bo od tego wiele zależy, czy dany przedmiot zainteresuje uczestnika bądź też nie.

Autor w większości czytelnikom jest znany jako filozof. Nie zawsze bywa, tak od razu płynące słowa od autora mogą przypaść do gustu czytelnikowi z powodu niedobranej trafnie tematyki oraz powiązanej z nimi podjętych zagadnień, które do samego końca nie zostały przez niego zrozumiale ujęte w toku jego całościowego rozumowania tego, o czym chce przedstawić w skonstruowanych rozdziałach.

W sumie to się zastanawiałam, która grupa czytelników pasowałaby najbardziej do czytanej przeze mnie książki, gdyż odpowiedzi nie uzyskałabym tak od razu po pierwszym przeczytaniu jej.

Należy podkreślić to, że podjecie się trudnych tematów w tej książce stanowi nie lada gratkę dla specjalisty w danej ulubionej opisywanej przez siebie dziedzinie, ale czy to przyczyni się, aby dotarł, do reszty nowych czytelników odniesie wówczas prawdziwe zwycięstwo na polu bitwy w dziedzinie literatury, która, co jakiś czas się zmienia w dobie pojmowania treści i sensu przekazu na każdego rodzaju toku jej rozumienia.

Uważam, że przeczytanie tej książki będzie taką zdecydowanie inną odskocznią w niektórych wybranych zagadnieniach, które może zaskoczyć przemyśleniami mogącymi na wielu płaszczyznach spowodować, że niekoniecznie trzeba być filozofem, aby odkryć coś nowego, a co najważniejsze autor stara się również nie zapomnieć o dodaniu słów otuchy, ale robi, to delikatnie nie obrażając nikogo.

Owszem zdarzają się takie tematy, w których brakuje mi jednak tego, czegoś, co lubię przy tematyce mniej mi znanej, a chciałabym dowiedzieć się zdecydowanie więcej.

Książka ta składa się z trzech serii. Nie posiada rozdziałów. Została wydana w twardej oprawie, zamieszczony w niej tekst jest czytelny.

Polecam przeczytać tę książkę.

Link do opinii

Tytuł oddaje istotę sprawy. Jest krótko i na poważnie. Dla wielu osób książka ta okaże się prawdziwym przewodnikiem po sprawach wartych przemyśleniach.

 

Ja miałem większe oczekiwania. Wiele spraw jest tylko zasygnalizowanych, co wymusza konwencja. Część poruszonych zagadnień wydaje się ukazanych jednowymiarowo, na co miały wpływ poglądy autora.

Link do opinii
Inne książki autora
O co nas pytają wielcy filozofowie. Seria I-III
Leszek Kołakowski 0
Okładka ksiązki - O co nas pytają wielcy filozofowie. Seria I-III

Połączone w jednym tomie trzy serie cieszących się wielkim zainteresowaniem telewizyjnych wykładów Leszka Kołakowskiego o wielkich filozofach to już prawie...

Niepewność epoki demokracji
Leszek Kołakowski0
Okładka ksiązki - Niepewność epoki demokracji

W jakim punkcie historii jesteśmy? Co wynika z doświadczeń minionego stulecia? Co czeka nas w przyszłości? Oto pytania, wokół których krążą teksty Leszka...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy