reklama

Miłość, seks i serce

Zadbaj o swoje zdrowie w codziennym stresie

Choroby serca to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w wielu krajach świata. Autor udowadnia, że mogą być one ściśle powiązane z naszymi emocjami, a także problemami, jakie miewamy z miłością i życiem seksualnym.

Dr Lowen w swojej książce ukazuje, jak bardzo emocje objawiają się fizycznie, jak ból psychiczny może przyczynić się do chorób serca, a sukces kosztować zdrowie. Przedstawia specjalne techniki terapeutyczne łagodzące napięcie i zmniejszające ryzyko chorób, a także wyjaśnia, dlaczego prawdziwe seksualne spełnienie jest kluczem do emocjonalnej pełni.

Dzięki tej książce dowiesz się, jak możesz chronić swoje zdrowie i serce oraz osiągnąć satysfakcję w życiu pełnym miłości i spokoju.

Od kilkunastu lat wiadomo, że choroba wieńcowa serca (i mogący pojawić się w jej przebiegu zawał) należy do grupy schorzeń psychosomatycznych. Dotyka ona często ludzi aktywnych, ambitnych, samokontrolujących się. Alexander Lowen we współpracy z kardiologiem Stephenem Sinatrą odnaleźli ogniwo łączące pełne stresu i napięcia życie z chorobą serca. Jest nim nieuświadomiony problem niedostatku miłości i poczucia własnej wartości, wyniesiony nierzadko z wczesnego dzieciństwa. Książka ta odkrywa tajemnice tych psychosomatycznych powiązań. Dzięki ukazaniu ich związku z postawą ciała, sposobem oddychania i dysponowania życiową energią stanowi niezastąpiony i oryginalny przewodnik zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy szukających drogi do uzdrowienia naszych serc.

Jacek Santorski

Alexander Lowen (1910-2008) to amerykański psychoterapeuta, ojciec bioenergoterapii. Początkowo uczeń Wilhelma Reicha, po powrocie ze studiów medycznych na Uniwersytecie w Genewie zaczął rozwijać wraz z Johnem Pierrakosem swoje własne podejście terapeutyczne, zwane bioenergetyką lub analizą bioenergetyczną, której poświęcił ponad 60 lat życia. Lowen napisał 15 książek czytanych przez specjalistów i pasjonatów na całym świecie. Był twórcą Międzynarodowego Instytutu Analizy Bioenergetycznej.

Informacje dodatkowe o Miłość, seks i serce:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: Love, Sex, and Your Heart

Kup książkę Miłość, seks i serce

Miłość, seks i serce - opinie o książce

"Miłość, seks i serce" książka, która skusiła mnie okładką i opisem. Byłam jej bardzo ciekawa i się trochę zawiodłam.

Ciężko mi się ją czytało. Nie mogłam skupić na niej swojej uwagi. Jak dla mnie za dużo jest w niej teorii i analiz. Była to droga przez mękę. Strasznie się wynudziłam. Szkoda, bo mogło być fajnie.

Avatar użytkownika - JoannaKa
JoannaKa
Przeczytane:2018-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam,

Ciekawa pozycja dla osó zainteresowanych psychoterapią i rozwojem i ich związkiem z ciałem.

Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy
Alexander Lowen0
Okładka ksiązki - Zdrada ciała. Psychologia lęku i rozpaczy

W swojej kolejnej książce Alexander Lowen przedstawia tezę, iż praprzyczyną schizoidalnego zaburzenia osobowości jest utrata przez pacjenta kontaktu...

Język ciała. Fizyczna dynamika struktury charakteru
Alexander Lowen0
Okładka ksiązki - Język ciała. Fizyczna dynamika struktury charakteru

Język ciała to pierwsza książka Alexandra Lowena. Autor, wybitny psychiatra i psychoterapeuta, prezentuje w niej teoretyczne podstawy stworzonej przez...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski