reklama

Medytacja wglądu. Praktyka wolności

Medytacja wglądu to kolejna książka Josepha Goldsteina, jednego z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie.

Stanowi owoc doświadczeń nabytych w ciągu jego dwudziestoletniej kariery nauczycielskiej, a jednocześnie jest swego rodzaju odpowiedzią na często formułowane przez adeptów medytacji pytania i wątpliwości.

Podzielona na kilkadziesiąt zwięzłych rozdziałów książka ma charakter przekrojowy. Przedstawia fundamentalne nauki buddyjskie, takie jak Cztery Szlachetne Prawdy, współzależne powstawanie, karma, czy nietrwałość. Wprowadza do praktyk medytacyjnych, omawiając pojawiające się w toku praktyki trudności i przeszkody, głównie natury psychologicznej, i daje wskazówki, jak sobie z nimi radzić. Osadza też filozofię i praktykę buddyjską w kontekście codziennego życia, dokonywanych w nim wyborów i podejmowanych działań, czy relacji z ludźmi. Wskazuje również na ważną w buddyzmie perspektywę wspólnoty i solidarności ze wszystkimi istotami, ilustrując ją słowami Issy, japońskiego mistrza poezji: ,,Pod kwitnącą wiśnią nie spotkasz obcego".

Informacje dodatkowe o Medytacja wglądu. Praktyka wolności:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: Duchowość, religia
Tytuł oryginału: Insight Meditation

Kup książkę Medytacja wglądu. Praktyka wolności

Medytacja wglądu. Praktyka wolności - opinie o książce

Kocham jogę i medytację. Odkąd zaczęłam je praktykować śmiało mogę powiedzieć, że moje życia diametralnie się zmieniło. Otworzyłam się na to co nowe i szerzej spojrzałam na świat. Zrozumiałam także wiele rzeczy i lepiej radzę sobie ze stresem. Oczywiście o kwestiach zdrowotnych chyba nie trzeba tutaj wspominać ?

Dlatego chętnie pogłębiam wiedzę w tej dziedzinie i czytam książki, które jej dotyczą.

Niedawno swoją premierę miała „Medytacja wglądu” Josepha Goldstein’a. Autor jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli buddyjskich na Zachodzie. Książka jest kwintesencją jego długoletniego doświadczenia i odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania przez jego uczniów.

„Medytacja wglądu” podzielona została na siedem części, a te na krótkie podrozdziały które pozwalają nam wszystko lepiej zrozumieć. Krok po kroku zostajemy przeprowadzeni po praktykach medytacyjnych, Czterech Szlachetnych Prawdach, czy nurtach psychologicznych. Otrzymujemy szereg wskazówek jak w życie codzienne wpleść praktyki buddyjskie i nauczyć się dokonywać właściwych wyborów, czy relacji.

Całość napisana jest bardzo przestępnym językiem, słowami płynącymi prosto z serca. Autor stara się w jak najprostszy sposób opisać nam wcale nie łatwą praktykę i zachęcić nas do niej. Uważam, że „Medytacja wglądu” to idealna książka dla każdego, kto chcę się zagłębić w tematyce medytacji i życia w zgodzie ze sobą.

Doświadczenie wglądu
Joseph Goldstein0
Okładka ksiązki - Doświadczenie wglądu

Współczesna klasyka niezwykle jasnych, praktycznych instrukcji praktyki medytacji buddyjskiej: siedzącej i chodzącej - jak odnoszą się do oddechu, uczuć...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung