Medea

Ocena: 5.33 (3 głosów)

Tragedia była zaplanowana - jedynie na deskach teatru. Uroczysta premiera Medei okazała się jednak inna niż wszystkie, a sceną naprawdę dramatycznych wydarzeń stała się widownia.

Odcięty od świata Teatr Wielki. Zdeterminowani terroryści o nieznanych zamiarach. Prawie dwa tysiące zakładników, a wśród nich najważniejsze osoby w państwie. Maks "Diabeł" Achtelik ma tylko 159 minut, by zapobiec finałowi niczym z greckiej tragedii. Czy podoła zadaniu, mimo że jedynym wsparciem, na jakie może liczyć, są zęby i cztery łapy jego wiernej Suki?

Kontynuacja zekranizowanego Diabła.

Informacje dodatkowe o Medea:

Wydawnictwo: Harde
Data wydania: 2024-10-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788383434209
Liczba stron: 304

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

więcej

Kup książkę Medea

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Medea - opinie o książce

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2024-12-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tym razem Robert Ziębiński w kontynuacji kinowego „Diabła” w powieści „Medea” zabiera czytelnika na poważną, tytułową premierę opery do Teatru Wielkiego. Będzie tam prezydent i premier. Wiadomo, że każdy by chciał tam się pokazać, niekoniecznie z miłości do opery. Pod presją Łabędziowej idzie i tam Maks „Diabeł” Achtelik ze swoją wierną Suką. Pamiętacie „Szklaną pułapkę” z Brucem Willisem? Maks pamięta. Terroryści biorą zakładników i zarządzają prawie każdym metrem Teatru. Prawie. Powieść zaskakuje, przynajmniej mnie, dość sporym rozmachem. Autor naprawdę postarał się uwiarygodnić historię poprzez pokazanie bezduszności służb, wszechobecnej medialnej prostytucji czy nieodpowiedzialnego politykierstwa prowadzonego przez miernych ludzi. Dobra powieść przy której na pewno czytelnik nie będzie się nudził.

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2024-10-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bez względu na to czy Robert Ziębiński pisze biografie, slashery, powieści dla młodzieży czy sensacyjne czytam wszystko, co wyjdzie spod jego pióra, bo robi to naprawdę dobrze. „Medea” to już moja jedenasta książka jego autorstwa i druga po „Diable” część z Maksem Achtelikiem i jego wierną Suką.

Ekranizacji „Diabła” możecie wypatrywać w kinach już w listopadzie i jest to pierwsza powieść wydana w selfpublishingu, która się jej doczekała. O czym to świadczy? Oczywiście o niesamowitym wyczuciu Autora w tworzeniu nieodkładalnych historii, porywających od pierwszych stron bijącym z nich realizmem, pomimo rzucenia czytelnika, jak w przypadku „Medei”, w sam środek brudnych zakamarków polityki, medialnych intryg i terroryzmu.

W listopadzie zapraszam więc Was do kin na „Diabła”, a już dziś sięgnijcie po „Medeę” i dajcie się wciągnąć w napisaną z rozmachem historię o desperacji rodzącej zemstę i tragedii, która rozgrywa się nie tylko na deskach teatru. Bo opera, która ma być kulturalnym wydarzeniem roku przyciąga zarówno śmietankę warszawskiej socjety i najważniejszych polityków w kraju, jak i tych, którzy chcą w ten okrutny sposób, nie zważając na niewinne ofiary zademonstrować światu swój sprzeciw.

Autor wciąga nas w dynamiczną i wielowątkową fabułę budując duszny klimat strachu, desperacji i beznadziei. Dzieli świat na ten zamknięty wewnątrz budynku Opery, przesiąknięty wonią krwi i śmierci, i ten zewnętrzny, w którym dominuje nieudolność, kasa i rozgrywki polityczne. Łącznikiem pomiędzy nimi jest Maks, który rozpoczyna nierówną walkę o przetrwanie swoje i zakładników. Wraz z Suką wkraczają w sam środek piekła, jednak kto jak nie „Diabeł” może się w nim odnaleźć?

Powieść osadzona jest w rzeczywistości, która wydaje się aż nazbyt znajoma, ukazując polskie realia z ich aferami i podziałami, a Opera staje się nie tylko sceną dla terrorystów, ale także politycznych gier, w których ludzie to jedynie pionki na szachownicy władzy.

Śledzimy różne perspektywy i reakcje w obliczu kryzysu, z jakim nasze służby jeszcze nie miały do czynienia. Markowane działania, spychanie odpowiedzialności i szukanie kozła ofiarnego wychodzi sztabowi kryzysowemu najlepiej, a media bez skrupułów relacjonują rzeź, by zwiększyć dochody. W sytuacji zagrożenia wszelkie maski opadają, obnażając nieudolność polityków, oportunizm dziennikarzy i brutalność zamachowców.

Marketa Popowska, „dziennikarka – materac”, może nieco przerysowana, doskonale jednak odzwierciedla cynizm mediów, dla których krwawe wydarzenia są traktowane jedynie w kategoriach pożywki dla oglądalności i zysku.

Przerażający, zdominowany przez ciemne barwy obraz maluje przed nami Autor. Obraz, w którym życie ludzkie jest towarem, a prawda zależy od narracji, która się sprzedaje, jednak wysoce prawdopodobny w przypadku, gdybyśmy zostali kiedykolwiek postawieni przed takim zagrożeniem. Jedynym jasnym i ciepłym akcentem w tym bagnie najniższych ludzkich instynktów jest cudowna więź człowieka i psa, z której bije wzajemna lojalność, troska i miłość. I wola przetrwania.

To błyskotliwa, nieoczywista i napisana z rozmachem sensacyjna rozrywka, od której nie sposób się oderwać aż do poznania zakończenia. To również gorzka refleksja nad tym, kto tak naprawdę jest ofiarą, a kto katem oraz gdzie leży granica między bohaterstwem a zbrodnią. Znakomita! Czytajcie!

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2024-10-17, Ocena: 5, Przeczytałam,

Powieść sensacyjna osadzona na pewnym micie, micie o Medei, kobiety gotowej na wiele w imię uczuć, która, kiedy już nie była konieczna, została wzgardzona? Robert Ziębiński pokusił się o coś do tego mitu nawiązującego - powieść o tytule "Medea", która jest tomem drugim historii Maksa i jego wiernej psiej towarzyszki Suki, ale równie dobrze można ją traktować jak powieść oddzielną. Rzecz dzieje się w Teatrze Narodowym, gdzie ma miejsce premiera opery Medea. Zjawia się na niej cała śmietanka polskiej polityki, a to ktoś wykorzystuje i organizuje atak terrorystyczny... Nieco przypadkowo zjawił się też tam Maks z Suką, którzy kręcą się po obrzeżach teatru próbując sprytnie sprawcom przeszkodzić. Ich poczynania są emocjonujące, dynamiczne, momentami krwawe i brutalne - jak to w historiach sensacyjnych bywa. Są i przekoloryzowania, i prosty język, ale jest też coś więcej - krytyczne spojrzenie na scenę polityczną i scenę mediów, dziennikarzy, którzy teraz gonią nie za prawdą, a tym, co się będzie klikać. Pod warstwą akcji kryje się brud, kryją się krzywdy zwyczajnych ludzi, którzy dali się naciąć na fałszywe obietnice władzy. Ale jest też i światełko w tunelu, przypomnienie, że nie wszystko w życiu jest złe i negatywne - tę nutkę optymizmu daje Suka, która dostaje głos, swoją perspektywą, poprzez którą może nam przypomnieć, że to co ważne, jest tak naprawdę proste. Jest to więc szybka, rozrywkowa lektura, z której, jeśli się chce, można też wyciągnąć coś więcej.

Link do opinii
Inne książki autora
Londyn. Przewodnik popkulturowy
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Londyn. Przewodnik popkulturowy

Robert Ziębiński z dużą dozą autoironii przedstawia dziesięć opowieści ze swego ,,łażenia" po Londynie, tworząc z nich błyskotliwy przewodnik dla miłośników...

Piosenki na koniec świata
Robert Ziębiński0
Okładka ksiązki - Piosenki na koniec świata

Miasteczko, którego mieszkańcy zamieniają się w krwiożercze bestie. Koniec świata, który przychodzi nagle i niemal jak w piosence Roberty...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy