Matki. Niezwykła historia macierzyństwa

Matka, matula, mama...

Oto fascynująca opowieść o roli matki na przestrzeni wieków.

Sarah Knott zaskakuje i ożywia przeszłość, kolejne odkrycia zestawiając w szokującym kontraście z teraźniejszością. To intymny, liryczny, a jednocześnie bardzo dogłębny obraz macierzyństwa.

,,Począć, poronić, poczuć pierwsze ruchy płodu, nosić pod sercem, urodzić. A potem: przewijać, karmić, usypiać, nie dosypiać, dbać, dawać sobie przerywać, chodzić tam i z powrotem. One właśnie - czasowniki - najlepiej podsumowują instynktowną nieustanność macierzyństwa, kobiecej więzi z dzieckiem".

Zadając odważne pytania i analizując najbardziej przyziemne doświadczenia, autorka poszukuje uniwersalnej prawdy o byciu matką.

Informacje dodatkowe o Matki. Niezwykła historia macierzyństwa:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-05-20
Kategoria: Inne
ISBN: 9788366520431
Tytuł oryginału: Mother Is a Verb: An Unconventional History

Tagi: bóg Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Matki. Niezwykła historia macierzyństwa

Matki. Niezwykła historia macierzyństwa - opinie o książce

O tym jak wyglądała ciąża dawniej. Autorka zaczyna swoją opowieść od historii ciąży matki z lat siedemdziesiątych XX wieku w Anglii.

Autorka uważa, że macierzyństwo rozpoczyna się w chwili, kiedy kobieta pragnie zostać matką, czyli wydać na świat potomstwo, urodzić dziecko.

Teraz kobiety dowiadują się, że są w ciąży dzięki testom ciążowym, a wcześniej w historii najpewniejszym objawem stanu odmiennego były ruchy płodu.

Kobieta, która poroniła była ukazywana jako gorsza od tej, co urodziła.

Znajdziemy tu wyrażenia i określenia, jakie stosowano na tematy związane z macierzyństwem, ciążą, porodem dawniej.

Autorka opowiada również o tym, jak czuła się, gdy sama była w ciąży i opisuje ten stan oraz całe swoje macierzyństwo na tle innych matek z XVI -XVIII wieku.

Mój brat Feliks
Regina Golińska-Barancewicz