Man zou. Chiny dla dociekliwych

Ocena: 4 (1 głosów)

Pełen ciekawostek przewodnik po ojczyznie smoków, fajerwerków i porcelany. Czwarty tom serii ,,Świat dla Dociekliwych".

Dlaczego Chiny nazywa się Państwem Środka? Ile tysięcy znaków ma chińskie pismo? Dlaczego Święto Wiosny w Chinach obchodzi się zimą? I czy dawni mistrzowie chińskich sztuk walki naprawdę przenikali przez ściany?

Chińczycy to najliczniejszy naród na świecie. I bardzo niezwykły! Jadają stuletnie jajka i ośnieżone wulkany, herbatę piją na trzy łyki, a na urodziny zamiast tortu dostają makaron. Wynaleźli kompas, proch, papier, druk i najtrudniejszą grę planszową na świecie. Dużo jeżdżą na rowerze, w święto zmarłych karmią głodne duchy i palą sztuczne pieniądze na grobach, a projektując większe budynki, pośrodku umieszczają otwór tak duży, by mógł przez niego przelecieć smok (gdyby chciał, oczywiście).

Chcecie lepiej ich poznać? No to w drogę! Man zou zabierze Was w podróż po Chinach.

Seria Świat dla Dociekliwych prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie - a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

Informacje dodatkowe o Man zou. Chiny dla dociekliwych:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2018-04-04
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788365341457
Liczba stron: 224

więcej

Kup książkę Man zou. Chiny dla dociekliwych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Man zou. Chiny dla dociekliwych - opinie o książce

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2023-05-15, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Kolejna ciekawa, wartościowa część serii. Skierowana do dzieci, ale hej, nie tylko dzieci mogą ją czytać i nie tylko dla dzieci może być interesująca. Każdy ma szansę dowiedzieć się dzięki tego typu publikacjom czegoś nowego, a potem ewentualnie pogłębić wiedzę na interesujący go temat. Wizualnie mnie nie podeszło (toporne, niezbyt ładne rysunki),ale skupiałam się na tekście. Wiem za to, że moje sześcioletnie dziecko również oceniło ilustracje jako brzydkie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-05-14, Przeczytałem, 82 książek 2019,

Jeśli książkę traktujemy jako źródło ciekawostek i pozycję dla raczej młodszego czytelnika, to jest, muszę przyznać, całkiem niezła. Dużo ciekawostek, opisy niektórych zwyczajów, świąt, mentalności. Podstawowe fakty, informacje o geografii, historii i kulturze, kuchni, rodzinie. Nie są to informacje szczegółowe i bardzo dokładne, jedynie zalążki, które, jeśli ktoś się bardziej zainteresuje, będzie mógł zgłębiać dalej. Tekstu niedużo, ale treściwie, sporo rysunków, jedne mniej, inne bardziej udane, ale książka jest bardzo ładnie wydana.

Na końcu zamieszczono słowniczek z paroma zwrotami a także kilka przepisów kulinarnych. Jeśli ktoś szuka pozycji dla dziecka, żeby pokazać mu odmienność chińskiej kultury i obyczajów, albo samych podstawowych faktów i ciekawostek, jest to pozycja zdecydowanie godna uwagi.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kalendarz adwentowy
Marta Jednachowska; Jolanta Kosowska
 Kalendarz adwentowy
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy