reklama

Maluj z Gustavem Klimtem!

Rysunki, kolorowanki, naklejki, rozkładany plakat i różnego rodzaju zabawy plastyczne zachęcają do twórczego spędzania czasu, rozwijają wyobraźnię i inspirują do poznawania dzieł sztuki. Motywem przewodnim są arcydzieła Gustava Klimta, jednego z najsławniejszych i najwybitniejszych malarzy XX wieku, dzięki którym w prosty i przyjazny sposób można poznać ciekawe sposoby tworzenia obrazu, np. za pomocą figur geometrycznych, abstrakcyjnych wzorów albo liści. A na koniec każdy może stworzyć własną wersję arcydzieła Klimta!

Informacje dodatkowe o Maluj z Gustavem Klimtem!:

Wydawnictwo: Arkady
Data wydania: 2021-02-10
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka
Tytuł oryginału: Art Masterclass z Gustavem Klimtem

Kup książkę Maluj z Gustavem Klimtem!

Maluj z Gustavem Klimtem! - opinie o książce

Mieliśmy okazję nauczyć się malować jak Vincent van Gogh, ale to nie koniec kreatywnych wyzwań w ofercie wydawnictwa Arkady. Znajdziemy w niej m.in. publikację „Maluj z Gustavem Klimtem”. Bardzo podoba mi się wywołanie akurat tego austriackiego twórcy, ponieważ na przykładzie jego prac możemy obserwować niebanalne podejście do sztuki, skupiające się nie na tym co widzimy, ale jak to widzimy i jak to czujemy. Tu faktycznie ma odzwierciedlenie powiedzonko córki moich znajomych: „Ciocia, maluj tak, jak fantazja ci podpowiada.”

Co jest tak wyjątkowego z obrazach Gustava Klimta. Duże powierzchnie wypełnione wzorami, nie oddające faktycznego kształtu przedmiotu, a mające go wyłącznie symbolizować. Malarz udowadnia, że przy pomocy prostych, nieodzwierciedlających realnego wyglądu figur można stworzyć coś zapierającego dech w piersiach. Inna cecha charakterystyczna to bogactwo: bogactwo zarówno wspomnianych wzorów, jak i bogactwo w kolorach – dużo złota, błysku itp.

Podczas kursu nauczymy się patrzeć i słuchać otaczającego nas świata. Tym razem, poza tradycyjnymi próbami kopiowania stylu malarza, będziemy zastanawiać się nad znaczeniem kształtów i kolorów, ale również wyobrazimy się jak wyglądają dźwięki. Tak, dobrze czytacie. Gustav Klimt inspirował się muzyką, więc my również spróbujemy narysować naszą ulubioną melodię.

Malarstwo Klimta jest wyjątkowe, a jednak pokazuje, że każdy może tworzyć. Kiedy na nie patrzę, widzę, że sztuka to nie jest misterne odtwarzanie szczegółów, a szaleństwo. Namalować dzieło używając tylko kół? Dlaczego nie? Jeśli serce podpowiada nam, że tak będzie pięknie zróbmy to. Nie zaryzykuję stwierdzenia, że po tym kursie wyrośnie nam pokolenie nowych Gustavów Klimtów, ale na pewno uczy on innego oblicza sztuki. Być może ci, którzy uważali, że nie potrafią rysować zmienią zdanie i znajdą swój sposób wyrazu.

The Future of Management. Industry 4.0 and Digitalization
Okładka ksiązki - The Future of Management. Industry 4.0 and Digitalization

We believe that the world is standing on the very edge of the fastest industrial revolution ever. A revolution which will rapidly increase the efficiency...

Matematyka z pisakiem. Klasa 1 Liczę i zmazuję
Okładka ksiązki - Matematyka z pisakiem. Klasa 1 Liczę i zmazuję

Nauka matematyki może być przyjemna. Wystarczą tylko ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne dla uczniów klasy 1 oraz odpowiedni pisak. To wszystko...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung