Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?

Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb.

Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół!

Borsuczka Tarmosia mieszka w lesie z mamą, tatą i dziadkiem. Jest ciekawa świata, lubi zawierać nowe znajomości i uwielbia spać. Tylko jak tu zasnąć, kiedy poza pochrapywaniem dziadka, za ścianą słychać niepokojące dźwięki? Czy to możliwe, że w borsuczej norze straszy? A może nie ma się czego bać?

Seria dla maluchów z niezwykłymi przygodami małej Tarmosi, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb.

Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi - młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki - tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt.

Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek.

Poznaj także opowieść ,,Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią?"

Kolejne części serii - w przygotowaniu

Informacje dodatkowe o Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2023-08-23

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Kup książkę Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?

Mała Tarmosia. Co w norze piszczy? - opinie o książce

Przyjemnej zabawy i mnóstwa śmiechu podczas gimnastyki języka ;)

"Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?" to przyjemna i pouczająca opowiastka o rodzinie borsuków. Młody czytelnik dowiaduje się kilku faktów o tych fascynujących zwierzętach, a przy okazji ma szansę zastanowić się nad poznaną historią i spróbować wyciągnąć wnioski. Osobiście bardzo polubiłam dziadka Skjoldura, którego osoba wnosi do przygody nieco humoru.

Autorem książki jest Tomasz Samojlik - znany z wielu publikacji o tematyce przyrodniczej (m.in. z cyklu "Umarły las" i "Bardzo dzika opowieść"). Z racji doświadczenia w pisaniu dla dzieci ten popularyzator przyrody zgrabnie przeplata wątki edukacyjne ze zwykłymi, codziennymi sytuacjami i zachowaniem. Nie bez znaczenia jest również oprawa graficzna. Choć lata swojego dzieciństwa mam dawno za sobą, to nadal uwielbiam rysunki w książkach. Co dopiero dzieci, które są szczególnie wymagającymi odbiorcami! Na szczęście Ania Grzyb świetnie poradziła sobie z wyzwaniem i nie sądzę, by któryś młody czytelnik obojętnie przeszedł koło samej okładki. Nie wspomnę nawet o wnętrzu książki ;)

Ciekawa historyjka wzbogacona subtelnie podanymi informacjami na temat borsuków, a do tego odrobina tajemniczości. Wszystko to wspaniale komponuje się z uroczymi ilustracjami tych przesympatycznych zwierząt. To jednak okazuje się zaledwie drobnostką w stosunku do ćwiczeń zaproponowanych na końcu książeczki. Mój kilkulatek miał niesamowitą frajdę wykonując zaproponowaną gimnastykę języka. Ja też się przy tym nieźle uśmiałam :D

Tego typu literatura sprawia, że dzieci chętnie sięgają również po inne publikacje, ponieważ odpowiednia zachęta i rozbudzenie ciekawości z pewnością zaowocuje w przyszłości większym zainteresowaniem książkami. Przytoczona tematyka przy okazji uwrażliwia najmłodszych na piękno otaczającego świata, różnorodność wśród zwierząt i roślin, a odpowiednio pokierowana dyskusja z młodym człowiekiem po zakończeniu lektury ma szansę przynieść dodatkowe korzyści. To jednak już zostaje w gestii nas - dorosłych.

Przyjemnej zabawy i mnóstwa śmiechu podczas gimnastyki buzi i języka ;)

Żubr Pompik (3). Plan Bobra
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik (3). Plan Bobra

W cyklu "Żubr Pompik. Wyprawy" czytelnicy razem z bohaterami poznają fakty i tajemnice polskich parków narodowych. W trzeciej części serii żubrza...

Norka zagłady
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Norka zagłady

Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie „Ryjówka przeznaczenia”! Ryjówki to niewielkie...

Z okruchów nadziei
Anna Siedlecka