Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?

Ocena: 6 (2 głosów)

Nowa przyrodnicza seria dla dzieci w wieku przedszkolnym, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb.

Poznaj małą Tarmosię, jej niezwykłą borsuczą rodzinę i ich przyjaciół!

Borsuczka Tarmosia mieszka w lesie z mamą, tatą i dziadkiem. Jest ciekawa świata, lubi zawierać nowe znajomości i uwielbia spać. Tylko jak tu zasnąć, kiedy poza pochrapywaniem dziadka, za ścianą słychać niepokojące dźwięki? Czy to możliwe, że w borsuczej norze straszy? A może nie ma się czego bać?

Seria dla maluchów z niezwykłymi przygodami małej Tarmosi, autorstwa Tomasza Samojlika z ilustracjami Ani Grzyb.

Ulubiony przyrodnik, autor i rysownik książek dla dzieci powraca z historyjkami o Tarmosi - młodej borsuczce, znanej już czytelnikom z serii Zwierzaki - tym razem w wersji dla młodszych dzieci. Te ciepłe, napisane prostym językiem opowiadania w pozwolą przedszkolakom przeżyć niezapomniane przygody a przy okazji poznać zwyczaje dzikich zwierząt.

Każda z części serii Mała Tarmosia zawierać będzie propozycje prostych aktywności dla dzieci w wieku przedszkolnym, która uatrakcyjni lekturę książek.

Poznaj także opowieść ,,Mała Tarmosia. Czy borsuki się bawią?"

Kolejne części serii - w przygotowaniu

Informacje dodatkowe o Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788326841156
Liczba stron: 24

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

więcej

Kup książkę Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Mała Tarmosia. Co w norze piszczy? - opinie o książce

Przyjemnej zabawy i mnóstwa śmiechu podczas gimnastyki języka ;)

"Mała Tarmosia. Co w norze piszczy?" to przyjemna i pouczająca opowiastka o rodzinie borsuków. Młody czytelnik dowiaduje się kilku faktów o tych fascynujących zwierzętach, a przy okazji ma szansę zastanowić się nad poznaną historią i spróbować wyciągnąć wnioski. Osobiście bardzo polubiłam dziadka Skjoldura, którego osoba wnosi do przygody nieco humoru.

Autorem książki jest Tomasz Samojlik - znany z wielu publikacji o tematyce przyrodniczej (m.in. z cyklu "Umarły las" i "Bardzo dzika opowieść"). Z racji doświadczenia w pisaniu dla dzieci ten popularyzator przyrody zgrabnie przeplata wątki edukacyjne ze zwykłymi, codziennymi sytuacjami i zachowaniem. Nie bez znaczenia jest również oprawa graficzna. Choć lata swojego dzieciństwa mam dawno za sobą, to nadal uwielbiam rysunki w książkach. Co dopiero dzieci, które są szczególnie wymagającymi odbiorcami! Na szczęście Ania Grzyb świetnie poradziła sobie z wyzwaniem i nie sądzę, by któryś młody czytelnik obojętnie przeszedł koło samej okładki. Nie wspomnę nawet o wnętrzu książki ;)

Ciekawa historyjka wzbogacona subtelnie podanymi informacjami na temat borsuków, a do tego odrobina tajemniczości. Wszystko to wspaniale komponuje się z uroczymi ilustracjami tych przesympatycznych zwierząt. To jednak okazuje się zaledwie drobnostką w stosunku do ćwiczeń zaproponowanych na końcu książeczki. Mój kilkulatek miał niesamowitą frajdę wykonując zaproponowaną gimnastykę języka. Ja też się przy tym nieźle uśmiałam :D

Tego typu literatura sprawia, że dzieci chętnie sięgają również po inne publikacje, ponieważ odpowiednia zachęta i rozbudzenie ciekawości z pewnością zaowocuje w przyszłości większym zainteresowaniem książkami. Przytoczona tematyka przy okazji uwrażliwia najmłodszych na piękno otaczającego świata, różnorodność wśród zwierząt i roślin, a odpowiednio pokierowana dyskusja z młodym człowiekiem po zakończeniu lektury ma szansę przynieść dodatkowe korzyści. To jednak już zostaje w gestii nas - dorosłych.

Przyjemnej zabawy i mnóstwa śmiechu podczas gimnastyki buzi i języka ;)

Link do opinii

Tarmosia to mała borsuczka, która poznaje otaczajacy ja świat.

 

,,Mała Tarmosia. Co w norze piszczy." Tomasza Samojlika opowiada sytuację, która przytrafiła się Tarmosi w jej norce. Borsuczka jest bardzo ciekawa świata i chętnie nawiązuje znajomości, jednak w niektórych momentach także się troszkę boi, zwłaszcza jak dziadek opowiada straszne historie o ich przodkach. Jak wiadomo wyobraźnia dziecka działa bardzo intensywnie, dlatego też Tarmosia słysząc dziwne odgłosy w norce, wyobraża sobie, że w boruszczek norze straszy? Jednak czy na pewno to tylko wyobraźnia? Czy rzeczywiście duchy przodków przemawiają?

Seria o Tarmosi jest niezwykle mądrą serią dla najmłodszych. Zawiera przepiękne i kolorowe ilustracje. Obrazuje różne sytuacje, w których mogą znaleźć się dzieciaki, tłumaczy i odpowiada na kotłujące się w małych główkach pytania. Poza tym na końcu zachęca do aktywności z Tarmosią między innymi do ćwiczenia języka czy też gimnastyki.

 

Uczy i bawi, a takie książeczki mają szczególne miejsce u nas na półeczce. Chętnie poznamy dalsze przygody borsuczki.

Link do opinii
Inne książki autora
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 15. Nieśmiała salamandra

Gorczański Park Narodowy wita żubry pięknymi widokami. Szczególnie przypada im do gustu urocza polana pokryta kwitnącymi krokusami. Pompik odkrywa jednak...

Ambaras
Tomasz Samojlik0
Okładka ksiązki - Ambaras

W wilczej norze przychodzą na świat trzy szczeniaki. Jeden z nich, obdarowany kłopotliwym imieniem Ambaras, jest mniejszy i słabszy od braci z watahy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Raj utracony
John Milton
Raj utracony
Krok do szczęścia
Anna Ficner-Ogonowska
Krok do szczęścia
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy