W grudniowym numerze między innymi:
- "Psychika medyka w czasie pandemii" .
- "Rak piersi a świadomość ryzyka".
- "Przemoc w rodzinie. To medyk wiedzieć powinien".
- "Dyżur na granicy - pomoc niesiona przez pielęgniarki".
- "Bezpieczna podaż leków cytostatycznych".
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-12-01
Kategoria: Czasopisma i magazyny
ISBN:
Liczba stron: 48
Mapa turystyczna. Znajdziemy w niej szlaki turystyczne i rowerowe, trasy wycieczek samochodowych, plany sześciu miast....
Przeczytane:2022-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Ukończone w roku 2022, Gatunek: Czasopisma,
Grudniowy numer "Magazynu pielęgniarki i położnej" pozytywnie mnie zaskoczył, gdyż znalazło się w nim sporo ciekawych artykułów także o ważnej, wartościowej tematyce. Do artykułów, na które zwróciłam największą uwagę zaliczam:
- "Nie tylko opatrunek wspiera gojenie ran. Chorzy z ranami potrzebują kompleksowej opieki w zakresie żywienia" (str. 12-13) - niedługi artykuł o tym jak ważne jest żywienie osób przewlekle chorych.
- "Bezpieczna podaż leków cytostatycznych" (str. 14-16) - interesujący artykuł, w którym mgr pielęgniarstwa Katarzyna Nojkampf opisuje zasady postępowania przy przygotowywaniu i podaży cytostatyków oraz zasady postępowania z odpadami po tego typu lekach.
- "Wykonywany zawód a choroby skóry" (str. 22-24) - ciekawy artykuł, w którym lekarz Dominik Mikiel rozmawia z mgr pielęgniarstwa Wojciechem Kapałą o wpływie środków dezynfekcyjnych oraz lateksu na skórę pracowników medycznych (i nie tylko).
- "Praca zmianowa. Dla kogo i za jaką cenę?" (str. 32-34) - artykuł, w którym dr hab. n. med. i o zdrowiu adiunkt Anna Garus-Pakowska opisuje wady pracy ns nocną zmianę.
- "Pielęgniarski profesjonalizm" (str. 35-37) - Hanna Paszko o tym jakim człowiekiem powinien/powinna być pielęgniarz/pielęgniarka. Wartościowy artykuł.
- "Praca emocjonalna - jak zarządzać emocjami w zawodach medycznych?" (str. 38-39) - artykuł Doroty Uliasz, w którym mowa o emocjach. Z wyszczególnieniem na pracę emocjonalną na poziomie płytkim i głębokim. Ważny temat.
- "Adoptować czy adaptować, ablucja czy ablacja? O wyrazach mylonych" (str. 48) - językoznawca dr hab. Tomasz Korpysz opowiada o paronimach i błędach językowych.
Opinia opublikowana na moim blogu:
https://literackiepodrozebooki.blogspot.com/2022/03/magazyn-pielegniarki-i-pooznej-nr.html