Luksusowe pałace bywają więzieniem, a bogactwo klątwą.
Kontynuacja bestsellerowej historii o bogactwie na pokaz, które często skrywa emocjonalne ubóstwo.
Magda wraca na Bliski Wschód, tym razem już jako matka. I choć wraca również do zawodu projektantki wnętrz luksusowych apartamentów, willi i pałaców, jej spojrzenie na kraje Zatoki Perskiej diametralnie się zmienia. Macierzyństwo przestawiło zwrotnicę jej życia z pogoni za karierą na rodzinę, rodzina zaś w świecie arabskim jest święta. Często tak ważna, że doprowadza do tragedii i wynaturzeń, a zamiast szczęścia przynosi rozpacz.
Po doświadczeniach w Omanie i Arabii Saudyjskiej bohaterka ma okazję zajrzeć do pałaców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - i znowu to nie wnętrza, ale mieszkający w nich ludzie okazują się godni uwagi. Magda w przejmujący sposób opowiada o swoich wrażeniach, zaskoczeniach, obawach i bliskowschodnich fascynacjach. A także o niewiarygodnej, trudnej do wytłumaczenia klątwie ognia, która po raz kolejny na nią spada.
Marcin Margielewski - pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: ,,Jak podrywają szejkowie" (2019), ,,Była arabską stewardesą" (2019), ,,Zaginione arabskie księżniczki" (2020), ,,Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), ,,Urodziłam dziecko szejka" (2020), trzytomowej serii ,,Niewolnicy" (2021), ,,Porzuciłam islam, muszę umrzeć" (2022), ,,Wyrwana z piekła talibów" (2022), ,,Kłamstwa arabskich szejków" (2022), ,,Zaginiony arabski książę" (2023),,,Piekło kobiet Iranu" (2023), ,,Handlarze arabskich niewolników" (2023), ,,Sekrety arabskich kurortów" (2023), ,,Luksus arabskich pałaców" (2024) oraz ,,Szofer arabskich bogaczy" (2024).
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-09-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN:
Liczba stron: 288
Wstrząsające świadectwo kobiety, której udało się uciec z piekła rozpętanego przez islamskich fundamentalistów.Talibowie nie mają skrupułów. Swój islamski...
Wstrząsająca historia kobiety, która wbrew swojej woli została surogatką szejka. Ola, młoda i oddana pracy pielęgniarka, dostaje pracę jako opiekunka...
Przeczytane:2024-09-08, Ocena: 6, Czytam, Mam, 52 książki 2024, 26 książek 2024, 12 książek 2024, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2024 roku, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu – edycja 2024, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2024,
Jeśli jest tu osoba, która wzbrania się przed sięganiem po reportaże, to chyba nie czytała jeszcze żadnej z książek @margielewskim . Autor od lat zachwyca czytelników bestsellerowymi reportażami, które na długo zapadają w pamięć i dostarczają historii, o których nawet Wam się nie śniło!
Tym razem, Autor oddaje w ręce czytelników drugi tom serii ,,Luksus arabskich pałaców", książkę, o której mam ochotę opowiadać każdej napotkanej osobie! Skrywa ona w sobie tak wiele historii, że mogłabym Wam o niej mówić godzinami. Czytając ją, przeszłam przez wszystkie możliwe emocje - od wzruszenia, przez zaskoczenie, aż po skrajne niedowierzanie!
Pamiętacie Magdę -- zdolną architektkę, którą mieliśmy okazję poznać w pierwszym tomie? W tej odsłonie powraca jako szczęśliwa żona i matka, ale jej życie nie jest wolne od wyzwań. Rzeczywistość Magdy zmienia się diametralnie - przeprowadza się do Dubaju wraz z mężem Robertem i ich dzieckiem, co od początku rodzi w niej sprzeczne uczucia. Mimo ogólnego szczęścia i chęci wyjazdu kiełkuje w niej ziarnko niepokoju, co rodzi pytania: czy jej obawy są przeczuciem, że wkrótce wydarzy się coś złego?
Magda, zmęczona macierzyństwem, za namową męża i sąsiadki rozważa zatrudnienie filipińskiej niani, czy będzie to jednak dobra decyzja? Pojawienie się niani Jen odciąża bohaterkę, i umożliwia jej powrót do aktywności zawodowej, a nas prowadzi do licznych refleksji na temat różnic w podejściu do wychowania dzieci w Polsce i krajach muzułmańskich. Dzięki Jen odkrywamy kolejne kontrasty kulturowe, które są w mojej opinii jednym z najważniejszych motywów książki. Nie zabrakło również przerażających opowieści związanych z nianiami, jak choćby historia Ranii, która miała istotny wpływ na życie Sandipa i Amiry.
Kultura muzułmańska i religia ukazuje się w książce jako nieustannie obecna siła, odgórnie kształtująca życie bohaterów. Często do tego stopnia, że zmienia nie tylko życie bohaterów, ale i plany architektoniczne, o czym miała okazję przekonać się nasza bohaterka, projektując ekskluzywne wille na zamówienie klientów.
Pełną recenzję znajdziecie na blogu
?www.sabinapisarek.pl