Londongrad

Na jednym z placów zabaw na Brooklynie prywatny detektyw Artie Cohen znajduje nagą martwą dziewczynę przywiązaną taśmą tekstylną do huśtawki. Wkrótce zdaje sobie sprawę z tego, że zabójca pomylił ofiary. W rzeczywistości zamordowana miała zostać Valentina Swerdloff, długo adorowana przez Artie'go córka Toly'i, właścicielki klubów w Nowym Jorku i Londynie, a prywatnie jego przyjaciółki. Detektyw wyrusza do Londynu, aby powiedzieć o swoim odkryciu Toly'i. Właściwie od razu ląduje w wirze wydarzeń kręcących się wokół rosyjskich pieniędzy i przestępstw. Okazuje się, że stolica Wielkiej Brytanii stała się nową ziemią dla rosyjskiego półświatka, który nadaje miastu ton oraz trzyma je w garści. Zanurzony w sprawie po czubek głowy Artie postanawia pojechać do Moskwy. Tam, pomiędzy starym KGB i nowym FSB, pomiędzy blaskami i cieniami dzisiejszej Rosji, detektyw odkrywa bolesną prawdę o własnej przeszłości oraz o przeszłości Toly'i.

Reggie Nadelson - nowojorska pisarka, dziennikarka oraz scenarzystka i producentka dokumentalnych filmów dla BBC. Jedna z jej biograficznych książek, opowiadająca o Deanie  Reedzie, Comrade Rockstar, zostanie zekranizowana przez Toma Hanksa i dom produkcyjny Dreamworks. Na serię o Artie'm Cohenie - przystojnem, zagadkowym policjantowi o rosyjskim pochodzeniu składa się 9 powieści

Informacje dodatkowe o Londongrad:

Wydawnictwo: inne