Listy Lorda Foulgrina

Jeżeli Jordan nie czuł się szczęśliwy, to tylko dlatego, że ciągle miał w życiu apetyt na coś więcej. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że gdy on polował na szczęście, ktoś polował na niego. Wydawało mu się, że szczęście jest tuż za rogiem. Życie upływało mu więc na zaglądaniu za kolejny i kolejny róg. Listy Lorda Foulgrina to pasjonująca powieść, która budzi z nieświadomości i burzy schematy myślenia na temat działania szatana. Prawie jak agenci powieści szpiegowskich, zdobywający tajne materiały, odkrywamy, jak działają siły, które niszczą nasze życie.

Piekło musimy przedstawiać jako stan, gdzie każdy jest wiecznie zajęty swoją własną godnością i awansem, gdzie każdy ma do kogoś pretensje i gdzie każdy pochłonięty jest śmiertelnie poważnymi uczuciami zazdrości, własnej ważności i urazy. (C.S. Lewis "Listy starego diabła do młodego")

Informacje dodatkowe o Listy Lorda Foulgrina:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7505-263-3

Kup książkę Listy Lorda Foulgrina

Listy Lorda Foulgrina - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-08-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, duchowość,
Kto czytał ,,Listy starego diabła do młodego'' Lewisa, może mieć trochę poczucie odgrzewanych kotletów. I rzeczywiście pomysł na powieść nie jest nowatorski ani szczególnie odkrywczy. Dlaczego więc warto przeczytać tę powieść. Otóż Alcorn wzbogaca swoją powieść i pisze ją z dwóch perspektyw. W swojej powieści Lewis przedstawia listy które pisze stary diabeł kusiciel do jeszcze niezbyt obeznanego w sztuce kuszenia młodego diabła i tyle. W powieści Alcorna zyskujemy jeszcze perspektywę kuszonego człowieka dowiadujemy się jak kuszenie wpływa na jego życie, na życie jego najbliższych, rodziny. Nawet jako powtórkę warto sięgnąć.Polecam.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-06-04,
Ogólnie ta książka mnie nie zachwyciła, jednakże są w niej pewne rozdziały, które są niezwykle inspirujące. Bardzo podobały mi się szczególnie te rozdziały poświęcone życiu Jordana, jego przemianie i wpływu na środowisko, na rodzinę. Same listy Lorda, początkowo były nawet fascynujące, jednak z każdym kolejnym miałam wrażenie, że czytam to samo.
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2018-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

bardzo mi się podobała, choć bardziej druga część

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski