Kszta³t Demona

Ocena: 4.86 (7 g³osów)

W jednym z warszawskich ko¶cio³ów Julia znika podczas mszy. Prowadz±ca ¶ledztwo nadkomisarz Krystyna Farkas, odkrywa, ¿e to nie pierwsze znikniêcie w tej ¶wi±tyni. Podczas dochodzenia wychodz± na jaw mroczne tajemnice Julii i osób z jej otoczenia. Kto z nich by³by gotowy dopu¶ciæ siê najgorszych rzeczy, aby sekrety pozosta³y w ukryciu? Czy to kto¶ powi±zany z ko¶cio³em - miejscem, od którego demon powinien trzymaæ siê z daleka?

Duszny krymina³, w którym strach przybiera zupe³nie nowe oblicze. Ile odwagi potrzeba, by stawiæ czo³a demonowi?

Informacje dodatkowe o Kszta³t Demona:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2024-08-14
Kategoria: Krymina³, sensacja, thriller

Tagi: Thrillery i suspens

wiêcej

Kup ksi±¿kê Kszta³t Demona

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Kszta³t Demona - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Czytamtu
Czytamtu
Przeczytane:2024-10-08, Ocena: 3, Przeczyta³em, 52 ksi±¿ki 2024,

Czy miejsce, w ktorym rozgrywa siê akcja ksi±¿ki mo¿e Ciê przekonaæ do siêgniêcia po ni±? Mnie bardzo czêsto tak, chêtnie siêgnê po krymina³, w ktorym akcja dzieje sie w ma³ym miasteczku lub w szpitalu psychiatrycznym...

W "Kszta³cie demona" Magdaleny Zimniak wydanym przez Skarpê Warszawska wszystko zaczyna siê od zaginiêcia...w trakcie mszy w ko¶ciele. To wystarczy³o by wzbudziæ moj± ciekawo¶æ, bo w koñcu s± tam jacy¶ ludzie - ¶wiadkowie, jak to mo¿liwe by kto¶ zagin±³ tam bez ¶ladu? Jednak ¿ona Karola, Julia posz³a do komunii i ju¿ nie wróci³a. Ju¿ na pocz±tku prowadz±ca ¶ledztwo policjantka zyska³a moj± sympatiê, traktuj±c powa¿nie zdenerwowanego mê¿a zamiast zbywaæ go bana³ami o doros³ej zaginionej i braku podstaw do wszczêcia ¶ledztwa. Byæ mo¿e dlatego, ¿e z tym ko¶cio³em wi±¿e siê wiecej zaginiêæ m³odych kobiet... Rozdzia³y z narracj± wspó³czesn± przeplatane s± wspomnieniami poszukiwanej, która opowiada jak w m³odo¶ci trafi³a do kliniki psychiatrycznej. Powoli poznajemy tragiczn± historiê jej rodziny i znajomych a¿ do dnia obecnego. Kto stoi za zginiêciami kobiet? Czy którakolwiek z nich prze¿y³a? Co siê sta³o z Juli± po mszy?

Muszê przyznaæ, ¿e doskonale czyta³o mi siê tê ksi±¿kê... do po³owy. By³o tu wprowadzone mnóstwo w±tków pobocznych, które zapowiada³y skomplikowan± histotiê, naprawdê by³am ciekawa jak zostan± wplecione w ca³o¶æ, ale wiêkszo¶æ zosta³a urwana szybko, nic z nich nie wynika³o, by³y tylko, w moim odczuciu, takim zapychaczem, by nadaæ ksi±¿ce objêto¶ci. Zakoñczenie mia³o byæ dramatyczne, jednak gdy nagle postaci zaczê³y same zg³aszaæ siê jako mordercy, prosiæ siê o aresztowanie, wysz³a mêcz±ca konedia. No i ta komendantka, która powoli buduje now± relacjê, by na koniec rzuciæ siê w ramiona cz³owieka, o ktorym nie by³o mowy przez ca³± ksi±¿kê ( no chyba, ¿e imiê jednego z bihaterów zosta³o zmienione/pomylone, a jednak dziwne, ¿e zda¿a³o siê to wiêcej ni¿ raz)... Brak mi motywu mordercy i logiki w postêpowaniu Julii. Mimo wszystko my¶lê, ¿e kiedy¶ wrócê do tej ksi±¿ki, mo¿e znaj±c wszystjie motywy odbiorê j± inaczej i lepiej zrozumiem bohaterów

Avatar u¿ytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2024-09-15,

Z twórczo¶ci± Magdaleny Zimniak spotka³am siê ju¿ kilkukrotnie i ka¿de z tych spotkañ uwa¿am za bardzo udane. Autorka ma lekki i przyjemny styl, potrafi zaintrygowaæ czytelnika wykreowan± fabu³± i co najwa¿niejsze, zaskoczyæ zakoñczeniem. Ostatnio w moje rêce trafi³ kolejny thriller psychologiczny spod pióra autorki „Kszta³t demona” i tym razem równie¿ jestem usatysfakcjonowana lektur±.

Podczas mszy w jednym z warszawskich ko¶cio³ów znika bez ¶ladu kobieta. ¦ledztwo w sprawie tajemniczego znikniêcia prowadzi nadkomisarz Krystyna Farkas, która odkrywa, ¿e to nie pierwsze takie znikniêcie w tym ko¶ciele. W toku prowadzonego ¶ledztwa na jaw wychodz± mroczne tajemnice i sekrety dotycz± Julii oraz jej bliskich. Czy kto¶ z rodziny by³ gotów dopu¶ciæ siê najgorszych rzeczy, by wszystkie sekrety pozosta³y w ukryciu? A mo¿e winnym jest kto¶ powi±zany z ko¶cio³em?

„Kszta³t demona” to ¶wietnie skonstruowany thriller psychologiczny. Jego duszny i pe³en mroku klimat op³ata nas swoimi mackami niemal od pierwszych stron powie¶ci. Magdalena Zimniak stworzy³a niezwykle intryguj±c± historiê, w której a¿ kipi od mrocznych i przera¿aj±cych sekretów. Ksi±¿kê czyta siê rewelacyjnie, choæ przyznaæ muszê, ¿e do pewnego momentu by³am przekonana, ¿e nic mnie w tej powie¶ci nie zaskoczy. Oj, jak bardzo siê myli³am. Magdalena Zimniak z precyzj± kre¶li opowie¶æ, w której przesz³o¶æ przeplata siê z tera¼niejszo¶ci±, co daje nam lepszy wgl±d na sytuacjê, w której znalaz³a siê g³ówna bohaterka. W moim odczuciu kluczow± rolê odgrywa tutaj równie¿ narracja. Dziêki pierwszoosobowej narracji jeste¶my w stanie wczuæ siê w rolê g³ównej bohaterki, a tym samym g³êbiej odczuwamy emocje, które jej towarzysz±, a tak¿e jeste¶my w stanie lepiej zrozumieæ motywy jej dzia³ania.

Magdalena Zimniak odda³a w rêce czytelników thriller, który trzyma w napiêciu do ostatnich stron, a k³amstwa i mroczne tajemnice rodzinne, które poma³u wychodz± na jaw, sprawiaj±, ¿e panuj±ca wokó³ wydarzeñ atmosfera z ka¿d± chwil± zagêszcza siê coraz bardziej. „Kszta³t demona” to pe³en zaskakuj±cych zwrotów akcji thriller, który czyta³am z du¿ym zainteresowaniem, kartkowa³am kolejne strony z wypiekami na twarzy i nie mog³am doczekaæ siê, by poznaæ zakoñczenie tej historii. Autorka umiejêtnie wodzi³a mnie za nos i podrzuca³a mylne tropy, a ja pod±¿a³am za nimi i co chwilê zmienia³am swoje podejrzenia.

„Kszta³t demona” to bardzo dobra historia, która zaskoczy wielu czytelników. Je¿eli lubicie nietuzinkowe powie¶ci pe³ne mroku, mrocznych tajemnic z przesz³o¶ci i zaskakuj±cych zwrotów akcji to z ca³ego serca zachêcam Was do siêgniêcia po „Kszta³t demona”. Ten thriller z pewno¶ci± Was nie zawiedzie.

Avatar u¿ytkownika - aneta5janiec12
aneta5janiec12
Przeczytane:2024-09-05, Ocena: 6, Przeczyta³am, Przeczyta³am, Posiadam,

Twórczo¶æ Magdaleny Zimniak pozna³am czytaj±c „Jej czarcie lustro”. Ksi±¿ka ta mnie poch³onê³a i nie mog³am siê od niej oderwaæ, dlatego te¿ bez zawahania siêgnê³am po jej now± ksi±¿kê „Kszta³t demona”. Czy i tym razem nie bêdê mog³a jej od³o¿yæ? Tego dowiecie siê poni¿ej.

Z ko¶cio³a na warszawskiej Tamce podczas mszy znika Julia. Jej rodzina i znajomi s± mocno zaniepokojeni brakiem kontaktu z kobiet±. Policja rozpoczyna poszukiwania. Na jaw wychodz± coraz nowsze i mroczniejsze tajemnice. Czy Julia odnajdzie siê ca³a i zdrowa? Zachêcam do lektury „Kszta³t demona”.

Wow! Wow! Wow! Jestem ¶wie¿o po lekturze ksi±¿ki, a nie mogê wyj¶æ z podziwu dla kunsztu pisarskiego autorki! Prawie 600 stron przeczytane w dwa dni! Ta ksi±¿ka mnie poch³onê³a, nie mog³am siê od niej oderwaæ, dopóki nie poznam zakoñczenia! Magdalena Zimniak stworzy³a historiê, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom gatunku!

„Kszta³t demona” to ksi±¿ka napisana dwutorowo. Mamy do czynienia z tera¼niejszo¶ci± i przesz³o¶ci±. Autorka tera¼niejszo¶æ opisuje narracj± trzecioosobow±, natomiast przesz³o¶æ opisuje z perspektywy Julii. To mistrzowskie po³±czenie sprawi³o, ¿e historia jeszcze mocniej wbija siê w pamiêæ. Dziêki narracji trzecioosobowej poznajemy przebieg wydarzeñ z perspektywy obserwatora, dziêki temu skupiamy siê na wszystkich bohaterach wystêpuj±cych, oraz poznajemy wszystkie tajemnice. Natomiast dziêki narracji pierwszoosobowej poznajemy wszystkie uczucia, emocje i pobudki kieruj±ce bohaterk±.

„Kszta³t demona” to ksi±¿ka, która zapada w pamiêci nie tylko ze wzglêdu na narracjê, ale równie¿ ze wzglêdu na tajemnice. Bo w³a¶nie duszn± atmosfera tajemniczo¶ci sprawia, ¿e ksi±¿kê tak trudno nam od³o¿yæ. Kiedy odkrywamy jeden sekret za chwilê na jaw wychodzi kolejny. W tej ksi±¿ce nic nie jest takie jakim siê wydaje, a zakoñczenia jest bardzo zaskakuj±ce. Takiego obrotu spraw totalnie siê nie spodziewa³am! Ale to podkre¶la talent pisarski autorki.

Reasumuj±c, „Kszta³t demona” to powie¶æ, która z ca³ego serca mogê poleciæ! Ta historia wbija siê w pamiêæ, nie pozwala o sobie zapomnieæ. Jest to na pewno nie moje ostatnie spotkanie z autork±, gdy¿ obie jej ksi±¿ki wywar³y na mnie ogromne wra¿enie! Z niecierpliwo¶ci± bêdê wyczekiwaæ kolejnej ksi±¿ki autorki! „Kszta³t demona” na pewno przypadnie do gustu fanom nietuzinkowych, niebanalnych i wci±gaj±cych krymina³ów z zaskakuj±cym zakoñczeniem! Bardzo gor±co polecam.

IG: libresunn

Avatar u¿ytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-10-12, Ocena: 5, Przeczyta³am,

"Kszta³t demona" to ciekawy krymina³, od którego trudno siê oderwaæ. Pocz±tkowo niezbyt mi siê podoba³, mamy tutaj dwie linie czasowe, motyw choroby psychicznej - czyli co¶ za czym nie przepadam w ksi±¿kach. Jednak im dalej tym lepiej, mamy tutaj namacalne wrêcz napiêcie, nic nie jest wiadome na pewno.

W trakcie mszy znika Julia. Jej m±¿ praktycznie od razu zg³asza zaginiêcie. Nadkomisarz Farkas zaczyna prowadziæ ¶ledztwo i odkrywa, ¿e nie jest to pierwsze zaginiêcie w tej ¶wi±tyni. Na przestrzeni lat mia³y ju¿ miejsce takie wydarzenia. Im dalej bada tropy, tym wiêcej powi±zañ odkrywa. Nic nie jest takie, jakie wydaje siê na pierwszy rzut oka. Zaczyna odkrywaæ tajemnice, które mia³y nigdy nie zostaæ odkryte. W miêdzyczasie ginie kolejna osoba...

Atmosfera w ksi±¿ce bardzo mi siê podoba³a. Jest taka ciê¿ka, duszna, mroczna. Z czasem podejrzanym staje siê ka¿dy. Policjanci maj± ró¿ne pomys³y, ró¿ne tropy. Niektóre wydaj± siê nieprawdopodobne, ale czy na pewno?

Nie za bardzo mnie przekona³y motywacje Julii i jej dzia³ania. A to na nim opiera siê ta historia.

Im dalej zag³êbia³am siê w lekturê tym bardziej mi siê podoba³a. Intryga, tajemnica i zbrodnia sprawi³y, ¿e z zaciekawieniem ¶ledzi³am dalsze losy bohaterów. A postaci w ksi±¿ce s± ciekawe. Mamy ksiêdza influencera, podejrzanego ch³opaka na wózku, którego bardzo interesuje zbrodnia i wcale nie jest takie pewne czy potrzebuje ten wózek. Dalej mamy niestabiln± matkê Julii i ojca, który dla swojej ¿ony jest w stanie zrobiæ wiele, ale czy wszystko? Innym podejrzanym jest m±¿ bohaterki, który by³ oskar¿ony o pobicie... I to nie s± wcale wszyscy podejrzani.

Jestem pozytywnie zaskoczona tym tytu³em. Bardzo przyjemnie spêdzi³am z nim czas. Ma swoje wady ale nie wp³ywa³y jako¶ na odbiór historii. To taka lekka i ciekawa pozycja, w sam raz na jesienne wieczory.

Avatar u¿ytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2024-09-03, Ocena: 5, Przeczyta³am,

,,Kszta³t demona" to krymina³ z duszn± atmosfer±, która nie opuszcza czytelnika ani na moment. Autorka wci±ga nas w tajemnicze ¶ledztwo, które prowadzi do spraw z przesz³o¶ci. Ka¿dy kolejny trop podsuwa nowe wskazówki, ale jednocze¶nie stawia wiele niewiadomych, przez co ca³o¶æ staje siê bardzo skomplikowana. Ta wielowymiarowa intryga zosta³a genialnie rozegrana, a ja muszê przyznaæ, ¿e kompletnie nie spodziewa³am siê takiego jej rozwi±zania! Magdalena Zimniak z niezwyk³± gracj± wodzi³a mnie za nos do samego koñca i sprawi³a, ¿e dla tej ksi±¿ki zarwa³am ca³± noc. Nie mog³am tak po prostu jej od³o¿yæ -- wrêcz MUSIA£AM dowiedzieæ siê, o co w tym wszystkim chodzi!

Nie mogê nie wspomnieæ o ¶wietnie wykreowanych postaciach. Julia, Maks, ich rodzice -- to bohaterowie niezwykle z³o¿eni, od których bije jaka¶ dziwna energia. W tej rodzinie ka¿dy ma tajemnice i mo¿e byæ kim¶ zupe³nie innym, ni¿ siê wydaje. Do tego dochodzi w±tek szpitala psychiatrycznego, który mocno jest z nimi zwi±zany i silnie oddzia³uje na nasz± wyobra¼niê. W g³owie zaczyna kie³kowaæ ca³a masa pomys³ów dotycz±cych tego, co tak w³a¶ciwie siê wydarzy³o.
Policjantka Krystyna Farkas to nieustêpliwa kobieta, która nie spocznie, póki nie rozwi±¿e sprawy. Autorka uchyli³a r±bka tajemnicy dotycz±cej jej ¿ycia prywatnego, a ja szczerze mówi±c, jestem bardzo ciekawa, co jeszcze mo¿e kryæ przesz³o¶æ pani komisarz, ale tak¿e, jak rozwinie siê jej przysz³o¶æ. Czy bêd± kolejne ksi±¿ki z Krystyn± Farkas? Mam nadziejê, ¿e tak!

,,Kszta³t demona" to kolejna ¶wietna ksi±¿ka w dorobku autorki. Magdalena Zimniak potrafi za pomoc± pióra przenie¶æ czytelnika w zupe³nie inne miejsce, sprawiæ, ¿e uto¿samia siê z bohaterami i, co najwa¿niejsze, nie mo¿e oderwaæ siê od lektury.
Tutaj ¶ledztwo, manipulacja, choroby psychiatryczne i bohaterowie s± wykreowani na najwy¿szym poziomie. Duszna atmosfera nie opuszcza nas ani na moment, a w g³owie kot³uje siê wiele my¶li. Je¶li szukasz ¶wietnego krymina³u, koniecznie musisz siêgn±æ po ,,Kszta³t demona". Serdecznie POLECAM!

Avatar u¿ytkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2024-08-30, Ocena: 5, Przeczyta³am, Wyzwanie czytelnicze 2024,

Po ksi±¿ki Magdaleny Zimniak siêgam zawsze, gdy mam ku temu okazjê i robiê to dos³ownie w ciemno dobrze znaj±c ,,pióro" pisarki. My¶lê, ¿e ka¿dy czytelnik ma takie autorki czy autorów, o których wie, ¿e nigdy go nie zawiod±.

Powie¶ci Magdaleny Zimniak pozna³am dawno temu, o ile pamiêtam w roku 2014 i uzna³am je za ¶wietne thrillery i chocia¿ nie czêsto siêgam po ten gatunek ksi±¿ek, to do tych siê przekona³am. Ta ksi±¿ka jest typowym krymina³em, chocia¿ dok³adny czytelnik doszuka siê w niej równie¿ namiastki thrillera.

Ta powie¶æ bêd±ca krymina³em policyjnym pokazuje jak skrupulatnie trzeba prowadziæ ¶ledztwo i jak dobrym policjant musi byæ psychologiem, aby pod±¿yæ we w³a¶ciwym kierunku i nie oskar¿yæ osoby, która z prowadzonym ¶ledztwem mo¿e mieæ niewiele wspólnego.

Fabu³a ksi±¿ki poprowadzona jest dwutorowo, w dwóch p³aszczyznach czasowych, w czasie aktualnych dzia³añ policji oraz w czasie przesz³ym odnosz±cym siê do jednej z zaginionych osób. Narracja tak¿e jest zmienna i my¶lê, ¿e ten zabieg ma równie¿ wp³yw na odbiór fabu³y jako ca³o¶ci.

Mo¿na pomy¶leæ, ¿e ¶ledztwo nie jest prowadzone zbyt dynamicznie, ale z pewno¶ci± pod uwagê brane s± nawet najb³ahsze szczegó³y. Oczywi¶cie w trakcie wychodz± na jaw tajemnice i mroczne strony wielu osób, których niezbyt chwalebna przesz³o¶æ rzuca cieñ na obecne ¿ycie, co czasami stawia te osoby w do¶æ podejrzanej sytuacji.

Poznajemy tutaj miêdzy innymi pewn± rodzinê, w której ka¿dy ma co¶ do ukrycia. A kiedy odkryte zostaj± tajemnice tych ludzi, wydaje siê, ¿e prowadzone ¶ledztwo jeszcze bardziej siê gmatwa.

Najbardziej zagadkowa i nieprzewidywalna jest koñcówka ksi±¿ki, nag³e zwroty akcji sprawiaj±, ¿e nawet je¿eli czytelnik kogo¶ wytypowa³ jako sprawcê, to wszystko wymyka siê spod kontroli przypuszczeñ.

Ciekawie wykreowane osobowo¶ci bohaterów, których w tej lekturze jest kilkoro, to tylko jeden z pozytywnych akcentów ca³o¶ci.

Mnie urzek³a swoj± osobowo¶ci± nadkomisarz Krystyna Farkas i przyznam szczerze, ¿e chêtnie spotka³abym siê z ni± ponownie. Jest to kobieta z wyj±tkow± intuicj±, co jest atutem ka¿dego dobrego policjanta. Niby twarda jako przedstawicielka w³adzy, ale w ¶rodku zwyczajna kobieta oczekuj±ca mi³o¶ci i stabilno¶ci ¿yciowej. Przygl±daj±c siê prowadzonemu przez ni± ¶ledztwu widzimy jej profesjonalizm i zaanga¿owanie.

Jak ju¿ wspomnia³am, jest to krymina³, ale autorka wplot³a w fabu³ê kilka w±tków, które z pewno¶ci± mia³y znaczenie dla tej historii.

Mamy tutaj miêdzy innymi w±tek psychologiczny opieraj±cy siê na doznaniach pe³nych emocji, sklasyfikowanych przez psychiatrê jako omamy.  Jest tutaj równie¿ w±tek odnosz±cy siê do osoby niepe³nosprawnej, która po wypadku bêd±cym przyczyn± niepe³nosprawno¶ci najpierw obwinia³a o stan w jakim siê znalaz³a ca³y ¶wiat, ale z czasem wyspecjalizowa³a siê w pewnej dziedzinie do tego stopnia, ¿e tym co robi³a zaskoczy³a nie tylko najbli¿szych.

Autorka wplot³a w fabu³ê równie¿ w±tek mi³osny, który jest dowodem na to jak bardzo mo¿na darzyæ kogo¶ uczuciem, ¿e w obronie tej osoby po¶wiêci siê siebie i swoj± wolno¶æ.

Mog³abym o tej ksi±¿ce napisaæ jeszcze wiele, ale nie chcê nikogo zanudzaæ, a tym bardziej spoilerowaæ.

Tekst zawiera sporo dialogów, które nie tylko wp³ywaj± na szybko¶æ czytania ksi±¿ki, co na zaanga¿owanie siê czytelnika w fabu³ê.

My¶lê, ¿e jest to ksi±¿ka, która nie zawiedzie ani mi³o¶ników dobrych krymina³ów, ani tych, którzy preferuj± powie¶ci psychologiczne czy obyczajowe.

Polecam tê lekturê gor±co, my¶lê, ¿e nikt przy niej nie bêdzie siê nudzi³, a w±tek kryminalny wci±gnie go tak, ¿e trudno bêdzie siê od niego oderwaæ.

Kto zna ju¿ ,,pióro" Magdaleny Zimniak, temu nie muszê polecaæ jej najnowszej powie¶ci, a kto jeszcze nie mia³ okazji przeczytaæ ¿adnej z jej ksi±¿ek, to my¶lê, ¿e ta mo¿e byæ dobrym pocz±tkiem.

To z pewno¶ci± mocna ksi±¿ka zarówno pod wzglêdem kryminalnym jak i psychologicznym. Wymy¶lona przez autorkê intryga kryminalna jest dopracowana do najmniejszego szczegó³u.

Avatar u¿ytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2024-08-25, Ocena: 5, Przeczyta³am,
Z przyjemno¶ci± siêgam po ksi±¿ki Magdaleny Zimniak. Z ka¿d± kolejn± fabu³±, autorka sprawia, ¿e czujê siê coraz bardziej zafascynowana. Z ciekawo¶ci± i du¿± doz± zaintrygowania czekam na jej ksi±¿ki. A Magdalena Zimniak nigdy nie zawodzi. Dostarcza czytelniczych wra¿eñ na najwy¿szym mo¿liwym poziomie. Nie inaczej jest z najnowsz± publikacj± autorki pt. ,,Kszta³t demona". Lektur± przesycon± mrokiem, duszn±, lepk± od skrywanych tajemnic, napisan± w sposób prawdziwie mistrzowski. Magdalena Zimniak niezmiennie imponuje potoczysto¶ci± narracji, tworzeniem atmosfery niepewno¶ci, tajemniczo¶ci i niepokoju, a tak¿e dba³o¶ci± o najdrobniejsze szczegó³y. Akcja powie¶ci toczy siê dwutorowo. Obserwujemy czas KIEDY¦ i TERAZ. ¦ledzenie historii wymaga skupienia. Autorka prowadzi czytelnika przez zawi³e ludzkie losy, coraz to nowsze tropy i mozolnie odkrywane przez nadkomisarz Krystynê Farkas i pozosta³ych policjantów fakty. Ka¿da kolejna strona ksi±¿ki wci±ga coraz bardziej, nie daje spokoju i sprawia, ¿e czytelnik z pl±tanin± my¶li, pytañ, refleksji i podejrzeñ, brnie do ostatniej strony. Jak± tajemnicê skrywa ko¶ció³ na Tamce? Czy znikniêcie Julii, której historiê poznajemy szczególnie z jej wspomnieñ, które mia³y miejsce KIEDY¦, ma zwi±zek z dwoma innymi zaginiêciami? Dawniej i TERAZ. Odkrywanie tajemnicy i zmierzanie do prawdy, stanowi fascynuj±c± podró¿ po ludzkich umys³ach, zachowaniach i czynach. Magdalena Zimniak nie oszczêdza czytelnika. Konfrontuje go z chorobami psychicznymi, zaburzeniami, toksycznymi relacjami. Ksi±¿a pe³na jest skrywanych traum i manipulacji. W trakcie czytania w g³owie czytelnika uporczywie ko³ata siê pytanie, na ile mo¿na znaæ drugiego cz³owieka tak naprawdê. Czy mo¿na mu bezgranicznie ufaæ? Czytelnik brnie przez lawinê k³amstw i insynuacji silnie dysfunkcyjnej rodziny. K³ami± wszyscy bez wyj±tku. Matacz± i utrudniaj± ¶ledztwo. Przesz³o¶æ owiana jest tajemnic±, tera¼niejszo¶æ natomiast jest niepewna. ¦rodowisko ksiê¿y i lekarzy równie¿ nie u³atwia zadania, jakim jest rozwik³anie zagadki i doprowadzenie do ujawnienia prawdy. A ta, jest silnym zaskoczeniem dla czytelnika. ,,Kszta³t demona" to wci±gaj±ca i ¶wietnie napisana ksi±¿ka. Dostarcza czytelnikowi mocnych wra¿eñ i skrajnych emocji. Wyp³ywaj±ce na jaw straszne sekrety rodzinne, poranione psychiki bohaterów, fascynuj± i nie pozwalaj± siê oderwaæ od lektury. Natomiast postaæ nadkomisarz Krystyny Farkas, wzbudza ciekawo¶æ i zaostrza czytelniczy apetyt na kolejne historie i ¶ledztwa z ni± w roli g³ównej. Niezwyk³e po³±czenie krymina³u z thrillerem psychologicznym nie pozwoli wam zaznaæ chwili spokoju. Bierzcie i czytajcie! Polecam #wspolpracabarterowa #magdalenazimniak #skarpawarszawska #ksztaltdemona #czytambolubie #czytamlegalnie #czytamipolecam #polecamboczytamcodziennie
Inne ksi±¿ki autora
Nasza prywatna gra
Magdalena Zimniak0
Ok³adka ksi±zki - Nasza prywatna gra

Koszmar siê zaczyna, a skrywane tajemnice wychodz± na wierzch... Bianka odwiedza rodzinny Nasielsk, gdzie rozmawia ze starymi znajomymi i idzie na grób...

Odezwij siê (audiobook)
Magdalena Zimniak0
Ok³adka ksi±zki - Odezwij siê (audiobook)

Nag³e zaginiêcie, strach, tajemnice. Wszystkie tropy prowadz± donik±d... Zaginiêcie dwójki dzieci spada na z pozoru idealne ma³¿eñstwo Mielczarków jak...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Jak (nie) zostaæ królow±