reklama

Księgi zapomnianych żyć

Wyobraź sobie świat, w którym książki są zakazane, a ich czytanie jest uważane za zbrodnię. Wyobraź sobie świat, w którym każde złe wspomnienie i nawet największa rozpacz mogą zostać całkowicie wymazane z pamięci. Wyobraź sobie świat, w którym możesz ukryć każdą krzywdę i niegodziwość, jakich kiedykolwiek się dopuściłeś. Te światy są ze sobą nierozerwalnie połączone. Wszystko przez Oprawców. Emmet Farmer jest dobrym, pracowitym synem, który każdy dzień spędza na roli, pomagając rodzicom związać koniec z końcem. Wszystko się zmienia, gdy otrzymuje list z wezwaniem do odbycia praktyk w pracowni Seredith, kobiety zajmującej się tajemniczym procesem oprawiania książek. Emmet, który o księgach i Oprawcach wie niewiele, ale pamięta panującą wokół nich atmosferę strachu, tajemnicy i nieskrywanej pogardy, niechętnie rozpoczyna żmudną naukę w warsztacie. Pod czujnym okiem Oprawczyni poznaje sekrety gilotyny, czcionek i starego pergaminu. Być może właśnie wśród pachnących kurzem książek i skórzanych opraw odnajdzie prawdziwego siebie. "Księgi zapomnianych żyć" to niesamowita historia o zakazanej miłości, lojalności, przyjaźni i wielkiej, magicznej mocy książek.

Informacje dodatkowe o Księgi zapomnianych żyć:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2020-10-14

Kup książkę Księgi zapomnianych żyć

Księgi zapomnianych żyć - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2022-02-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022, 2022, E-booki, Fantasy,

"Księgi zapomnianych żyć" Bridget Collins to powieść fantasy. Muszę na wstępie zaznaczyć, że nie tego się spodziewałam. Długo zwlekałam z rozpoczęciem tej powieści. Teraz instynktownie wiem, że moje obawy były nie bezpodstawne.

Albowiem nie wiem jak mam odbierać i ocenić tą ksiażkę. Mam mieszane uczucia. Jednak przede wszystkim do głównych bohaterów bo jesli chodzi o samą fabułę i historię to jest po prostu przeurocza.

Co więcej przeczytałam ją na jednym wdechu. Także chyba z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż jest to dobra książka, ale nietypowa. Nie każdemu przypadnie do gustu. I dobrze bo każdemu podoba się co innego.

Także nie zostaje mi nic innego jak trzymać kciuki, że osoby, które po nią siegną będą usatysfakcjonowane.

Avatar użytkownika - Morella
Morella
Przeczytane:2021-01-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, Domowa biblioteczka, 52 książki 2021,
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski