Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski

Czy wynalazek papieru miał jakiś związek z intrygami na chińskim dworze? Dlaczego w dziewiętnastowiecznej Anglii chowanie zmarłych odzianych w lniane szaty uznawano za niepatriotyczne? Jak dotkliwa kara groziła skrybom, którzy nie wywiązywali się ze swych obowiązków? Czy baczne obserwowanie pracy konduktora pociągu mogło mieć jakieś skutki dla rozwoju drukarstwa?

Papier, pismo, druk, ilustracje - za każdym z tych aspektów książki stoją setki lat historii i wiele ludzkich namiętności. Opowiadając o narodzinach i rozwoju ,,najpotężniejszego przedmiotu naszych czasów", Keith Houston kreśli dzieje kilku cywilizacji, nie tracąc przy tym z oczu losów poszczególnych osób - odkrywców, wynalazców i wizjonerów, których ciekawość, żarliwość, praca (a niekiedy i występki) zmieniły kształt naszego świata. Fascynująca opowieść - obejmująca pięć tysięcy lat i pięć kontynentów - jest nie tylko znakomicie udokumentowanym źródłem wiedzy o dziejach tzw. przemysłów książki, ale też po prostu zajmującą i zabawną lekturą dla wszystkich, którzy uwielbiają czytać. I oglądać ilustracje!

Informacje dodatkowe o Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski:

Wydawnictwo: Karakter
Data wydania: 2017-02-27
Kategoria: Architektura, kultura, sztuka

Kup książkę Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski

Książka. Najpotężniejszy przedmiot naszych czasów zbadany od deski do deski - opinie o książce

Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych
Keith Houston0
Okładka ksiązki - Ciemne typki. Sekretne życie znaków typograficznych

Keith Houston w książce zainspirowanej jego popularnym  blogiem shadycharacters.co.uk opowiada o pochodzeniu znaków typograficznych...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski