Krwawy orzeł

Istniał w mrocznym średniowieczu rytuał polegający na wydarciu żywej ofierze płuc, by mogła na nich ulecieć do najwyższego z bogów Odyna... Obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcja powieści toczy się w Hamburgu, gdzie ma miejsce fala rytualnych morderstw. Nadkomisarz Jan Fabel ma za zadanie powstrzymać szaleńca. Dochodzenie nie przypomina rutynowego śledztwa, raczej polowanie na cienie historii. W sprawę są zamieszane niemieckie służby specjalne, a także gangi władające hamburskim półświatkiem: mafie turecka i ukraińska. Ślady prowadzą także do prominentnych osobistości miasta Hamburga. Craig Russell potrafi świetnie połączyć niebanalnie zawiązany wątek kryminalny z uniwersalnymi motywami zaczerpniętymi z mitów czy wielkiej światowej literatury. Tworzy doskonałą lekturę, zarówno dla miłośników Iana Rankina, jak i Henninga Mankella czy Vala McDermida. Brytyjski wydawca ` Random House `zakupił prawa do sześciu tytułów Russella, w tym trzech, które dopiero mają powstać. Prawa do wydania zostały sprzedane w piętnastu krajach. `Krwawy Orzeł` jest pierwszą książką Russella wydaną w Polsce. Craig Russell jest z pochodzenia Szkotem. Przez pewien czas pracował jako oficer policji. W przeciwieństwie do wielu autorów kryminałów zna pracę policjanta od podszewki.

Informacje dodatkowe o Krwawy orzeł:

Wydawnictwo: Capricorn
Data wydania: b.d
ISBN: 83-92245-21-0

Kup książkę Krwawy orzeł

Krwawy orzeł - opinie o książce

Avatar użytkownika - lobotomiaMM
lobotomiaMM