Czy gramatyka jest zabawna, interesująca i jak najbardziej super? Oczywiście, że tak! Zwłaszcza, kiedy opowiada o niej znakomita autorka Joanna Krzyżanek. Kolejny tom lubianej serii, a w nim m.in: litery, dwuznaki, głoski, samogłoski, spółgłoski, sylaby, wyrazy, zdania pojedyncze i złożone, rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, przysłówki i liczebniki. Dla uczniów klas I-IV szkoły podstawowej (i trochę młodszych dzieci, które lubią się uczyć).
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2023-08-09
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN:
Liczba stron: 160
Nauka gramatyki z pewnością może początkowo przerażać dziecko, ale bez wątpienia jest to jeden z kluczowych elementów umożliwiających opanowanie języka polskiego. Im wcześniej nasza pociecha opanuje podstawy, tym łatwiej jej będzie na kolejnych etapach edukacji szkolnej. Co jednak, gdy już same trudne nazwy zagadnień odstraszają i zniechęcają? Z pomocą przybywa wyjątkowa, nieszablonowa książka o jakże wdzięcznym tytule ,,Króliki Ludwiki. Opowiastki gramatyczne", która w wyjątkowy sposób łączy urocze, angażujące opowiadania z podstawowymi zasadami gramatycznymi, czyniąc w ten sposób z niełatwej nauki fascynującą, emocjonującą zabawę, dzięki jakiej wszelkie informacje przyswojone zostaną w zawrotnym tempie, a co lepsze, zapamiętane na bardzo długo!
Począwszy od głosek i alfabetu, poprzez naukę dwuznaków, wyrazów, omówienie rzeczowników, czasowników, aż do liczebników czy spójników. Ta wspaniała książeczka to przepiękne kompendium wiedzy, które jest zarazem idealnym wprowadzeniem w świat gramatyki, jak i z pewnością okaże się niezastąpioną pomocą, jaka będzie wspierać młodych uczniów przez wiele lat.
Szata graficzna jest wspaniała, skutecznie zachęca do lektury. Co ważne, tekst nakreślony został sporą czcionką, dlatego dziecko z przyjemnością będzie próbowało czytać go samodzielnie. Znajdziemy tu nie tylko barwne, przyciągające wzrok obrazki, ale też ciekawe przepisy. Ważne informacje zostały wyróżnione innym kolorem, co skutecznie przykuwa uwagę małego czytelnika. Bezsprzecznie ta nietuzinkowa, wyjątkowa forma oczaruje absolutnie każde dziecko!
,,Króliki Ludwiki. Opowiastki gramatyczne" to zabawna, pięknie zilustrowana pozycja, która krok po kroku wprowadzi dziecko w świat gramatycznych zasad i udowodni, że nauka wcale nie musi być trudna czy nużąca. My jesteśmy nią absolutnie oczarowani i na pewno sięgniemy po pozostałe tytuły z tej nietuzinkowej serii! Polecamy gorąco!
,,Kot Papla i kaczuszka" to opowiastka o kocie, który postanawia rozwikłać tajemnicę gumowej kaczuszki. Kaczuszka pachnie jak francuski ser i jest miękka...
W Starym Knedelkowie pachniało już świerkowymi drzewkami, czerwonym barszczykiem i pierniczkami. W powietrzu rozchodziła się ta nieuchwytna, najwspanialsza...
Przeczytane:2023-08-11, Ocena: 6, Przeczytałam,
Będę z wami szczera, dość długo w szkole miałam problem ze spółgłoskami i samogłoskami. Uczyłam się ich na pamięć, to rozróżnienie ich było dla mnie nie osiągalne. Dla jednych to banalnie proste, ale musicie wiedzieć, że mi przyswajanie informacji szło bardzo opornie. Tym bardziej jeśli mnie w szkole nie było na jakiejś lekcji, to już było strasznie. Wspominam o tym, bo jestem bardzo szczęśliwa, że natrafiłam na taką mądrą książkę. Jest z rodzaju tych, których się nie czyta dla przyjemności, ale przyjemnie się czyta ważne zagadnienia, które zawiera, gdyż jest ukazana w miły dla oka sposób. Wpierw mamy tu zaciekawienie, gdyż postać z książki nagle traci siły i przestaje krzyczeć. Nie przekazuje innym ważnych informacji, gdyż na świecie zrobiło się zbyt głośno i nikt nie zauważa ciszy i piękna przyrody. Kiedy jednak ktoś nagle sprawia, że ludzie się zatrzymują, zaczyna szeptać ważne zagadnienia. Kolejną opowistką będzie skrzynia pełna skarbów, a w niej magiczny klucz do biblioteki. Tam ujrzymy marchewkowy alfabet z rozróżnieniem liter małych i dużych. Dwaj bracia będą się również spierali co jest ważniejsze dla naszego ciała zimą: czapka, czy szalik? Czy możliwe jest, by niektóre litery musiały występować w parach? Co to są dwuznaki? Co to są wyrazy? Również poznacie magiczny przepis na zupę groszkową:-) Za pomocą bałwanków poćwiczycie kolory i sylaby. W pewnym domku zabawimy się wyrazami pokrewnymi, które utworzą nam rodzinę wyrazów. W historii jak zrobić przepyszne ciasteczka z miętą poznamy rzeczowniki i ich rodzaje. Ja wiem, że to się wszystko może wydawać trudne, ale naprawdę, to tylko tak się wydaje. Zanim przejdziemy do jakichkolwiek zagadnień, przeczytamy miłą do dwóch stron bajkę, która nas wprowadzi do danego tematu. W sklepie z nożyczkami nauczymy się liczby pojedynczej i mnogiej. Później przejdziemy do czasowników i ich rodzai i odmian, oraz w jakich czasach występują. Następnie przyjdzie kolej na przymiotniki i przemiłe zagadki. Jak już wspominałam, to kolejna książka od Wydawnictwa Papilon, gdzie uczymy się poprzez zabawę. Do tego ma wspaniałe obrazki, by jak najprościej zobrazować nam każdy temat. Spotkacie tutaj rodziny, zwierzęta, rzeczy, praktycznie całą podstawę języka polskiego od gramatycznej strony. Napisana w formie opowiadania, wiersza lub zagadki. Pełna humoru, kolorów i przeuroczych postaci, które mają wielką cierpliwość dla uczącego się czytelnika. Niby przeznaczona tylko dla dzieci klasy I-IV, ale ja uważam, że dla każdego, kto ma w tej dziedzinie pewne braki. Bardzo ale to bardzo ją polecam!