Kramer kontra Kramer

Wzruszająca opowieść o ojcowskiej miłości Porzucony przez żonę Ted Kramer musi samotnie opiekować się swoim czteroletnim synkiem Billym. Mimo licznych problemów stopniowo odkrywa, że dziecko jest dla niego najważniejsze. Ale kłopoty się nie kończą ? Ted traci pracę, a jego żona niespodziewanie postanawia odzyskać syna i wnosi sprawę do sądu. Kramer kontra Kramer to poruszająca opowieść o rozpadzie rodziny i miłości, w przekorny sposób traktująca temat walki płci. Zrealizowany na podstaw

Informacje dodatkowe o Kramer kontra Kramer:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2008 (data przybliżona)
Tytuł oryginału: Kramer versus Kramer
Tłumaczenie: Maria Zborowska

Kup książkę Kramer kontra Kramer

Kramer kontra Kramer - opinie o książce

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-08-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Ted i Joanna Kramer są młodym małżeństwem z małym dzieckiem - Billym. Niestety mają odmienne oczekiwania od życia. Zapracowany mąż i ojciec hołduje tradycyjnemu modelowi rodziny, w którym on pracuje, żona zaś dba o dom i wychowuje dziecko. Niestety Joannie to nie wystarcza. Nie realizuje się jako matka, ani żona. Monotonia dnia codziennego staje się nie do zniesienia. Zabawy na dywanie z kilkuletnim chłopcem nudzą ją, a nie znajduje w sobie dość determinacji, aby przekonać Teda do zgody na podjęcie pracy zarobkowej. Pętla zacieśnia się coraz bardziej i Joanna uświadamia sobie, że nie jest szczęśliwą kobietą. Podejmuje decyzję o opuszczeniu męża i synka. Początkowo Ted nie odnajduje się w nowej roli. Okazuje się, że nawet przygotowanie śniadania może być nie lada wyzwaniem. Życie samotnego ojca nie jest łatwe i Ted zaczyna borykać się z problemami wychowawczymi i zawodowymi. Pokłady miłości i cierpliwości jakie w sobie odnajduje zdają się jednak rekompensować wszelkie trudności. Z czasem Ted i Billy układają sobie wspólne, szczęśliwe życie. Nieoczekiwanie w ich życiu ponownie pojawia się Joanna, która pragnie odbudować relacje z synkiem i przejąć nad nim opiekę. Rozpoczyna się proces i brutalna walka prawników w sprawie "Kramer kontra Kramer".
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko