reklama

Konie.Pasja od pokoleń. Książka dla wszystkich, którzy kochają konie

W jakim wieku można nauczyć się jeździć konno? Jak wybrać dobrego trenera? Ile czasu potrzeba, by nauczyć się dobrze jeździć? I czy warto? Warto! Jazda konna buduje kondycję fizyczną, wpływa na zdrowy styl życia, kształtuje charakter, a nawet... zdolności przywódcze. To fitness, medytacja i terapia w jednym. Ta książka jest również historią rodziny, którą od wielu lat wyróżnia miłość do koni i jeździectwa. W Gałkowie rośnie już czwarte pokolenie, które nie wyobraża sobie życia bez tej namiętności i wolności, którą daje.

Karolina Ferenstein-Kraśko szczerze opisuje rodzinne dziedzictwo - chwile chwały, jak i cenę, jaką czasami trzeba za nie zapłacić. Karolina Ferenstein-Kraśko zaczęła jeździć w wieku 5 lat. W swojej karierze sportowej triumfowała w ponad stu konkursach, jako pierwsza kobieta w historii polskiego jeździectwa zdobyła medal Pucharu Polski. Wieloletnia reprezentantka naszego kraju na arenie międzynarodowej m.in. na Mistrzostwach Świata w Zangershaide w Belgii. Trener jeździectwa, komentator sportowy, bizneswoman (prowadzi firmę eventową K&F Group) oraz właściciel Stadniny Koni Ferenstein w Gałkowie. Żona dziennikarza Piotra Kraśki, matka Konstantego, Aleksandra oraz Laury.

Jako mama młodej amazonki obserwuję, jak wspaniale ta pasja rozwija moje dziecko. Kiedy Marysia w siodle galopuje i skacze przez przeszkody - czuję radość. Gdy widzę, jak troszczy się o konie - jestem dumna. Cieszę się, że na polskim rynku pojawiła się obszerna i napisana przystępnym językiem publikacja o jeździe konno, bo mnie samej brakowało takiej książki, gdy pełna obaw po raz pierwszy prowadziłam córkę do stajni. Karolina Ferenstein-Kraśko zaraża dobrą energią, a książkę czyta się jednym tchem! Martyna Wojciechowska

Jeździectwo to najpiękniejszy sport świata. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek siedział w siodle. Karolina od lat przyczynia się do propagowania tego sportu, zaraża swoją pasją i miłością do koni setki osób. Mam nadzieję, że dzięki tej cudownej książce dotrze do milionów jeszcze nieświadomych. Czytajcie i szybko do stajni! Borys Szyc

Bogate kompendium wiedzy o jeździe konnej skierowane do młodych adeptów tego sportu i ich rodziców, którym towarzyszy niepokój o bezpieczeństwo dzieci. Osobiste doświadczenie wybitnej zawodniczki pozwala nie tylko klarownie opisać zasady jazdy konnej, ale także zrozumieć dlaczego tak wielu z nas poświęca tej pasji całe życie. Marek Trela

Informacje dodatkowe o Konie.Pasja od pokoleń. Książka dla wszystkich, którzy kochają konie:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: Hobby

Kup książkę Konie.Pasja od pokoleń. Książka dla wszystkich, którzy kochają konie

Konie.Pasja od pokoleń. Książka dla wszystkich, którzy kochają konie - opinie o książce

Jak większość z Was wie, kocham konie, więc nie mogłam nie przeczytać tak ważnej pozycji. Konie to temat, który zawsze będzie mnie interesował i na temat którego mogę coś powiedzieć. Niniejsza pozycja to nie tylko świetna książka dla wszystkich miłośników koni, ale także historia rodzinna, z którą warto się zapoznać.

Konie to przepiękne zwierzęta, istoty, które fascynują, zachwycają i wzbudzają podziw wśród ludzi. To niepodważalny symbol wolności. Myślę, że z miłością do nich trzeba się po prostu urodzić. Jak silna więź może łączyć człowieka z koniem, zrozumie tylko ten, kto przekonał się o tym na własnej skórze.

"Nie trzeba być jednak osobą niepełnosprawną czy potrzebującą psychoterapii, aby odczuć lecznicze działanie koni. Te zwierzęta mają ogromny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Wyzwalają emocje, od strachu po miłość. Uczą wrażliwości i opiekuńczości, ale także stanowczości i podejmowania szybkich decyzji. Motywują do działania, uczą pokonywać słabości i skłaniają do zmagania się z przeciwnościami losu."

Karolina Ferenstein-Kraśko w swojej książce uczy nas obcowania z tymi zwierzętami. Zastanawiacie się dlaczego warto jeździć konno? A może interesuje was psychika koni? Chcielibyście się dowiedzieć czegoś o nauce jazdy konnej, albo jak należy postępować z nimi? Jeśli na większość tych pytań odpowiedź brzmi tak, koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Nie pomylcie jednak jej z typowym poradnikiem, gdyż wcale nim nie jest. Oprócz ważnych i istotnych rzeczy związanych z tymi istotami, poznacie również wielką miłość samej autorki do koni. Poznacie dziadka Ludwika Ferensteina od którego to wszystko się zaczęło. Czeka was więc ciekawa przeprawa.

Człowiek z koniem może stworzyć niezwykłą więź opartą na wzajemnym zaufaniu. Nie ma niczego lepszego, jeśli jedno z drugim są sobie całkowicie oddani i są w stanie oddać swoje życie za to drugie. Konie to niezwykle mądre zwierzęta, i wierzcie mi, że moglibyście się zdziwić do czego są zdolne. Nie raz i nie dwa zdarzyło mi się w moim życiu widzieć na własne oczy tę wzajemną miłość i nić porozumienia pomiędzy właścicielem a samym zwierzęciem.

Porady w książce nie były dla mnie żadną nowością, ale tylko i wyłącznie, że sama uczyłam się w Technikum Hodowli Koni, więc to wszystko było mi znane ze szkoły. Wy jednak, możecie się bardzo wiele nauczyć czytając ową pozycję. Jak wielka może być miłość do koni przedstawia nam sama autorka na własnym przykładzie.

"Jeździectwo po prostu przenosi w czasie. Daje nam niewypowiedzianą przestrzeń, nie tylko w sensie fizycznym."

Konie. Pasja od pokoleń to niezwykła książka opisująca wielkie poświęcenie jeździectwu i miłości do tych zwierząt. To interesująca pozycja dla wszystkich tych, którzy boją się o swoje pociechy, które już wpadły w ten wir miłości. Może ten rodzaj sportu nie należy do najbezpieczniejszego, jednak jest wart swojego poświęcenia. Zachęcam wszystkich miłośników koni do zapoznania się z ową pozycją.

Konie. Pasja od pokoleń wydanie rozszerzone
Karolina Ferenstein-Kraśko0
Okładka ksiązki - Konie. Pasja od pokoleń wydanie rozszerzone

Najszlachetniejsza dyscyplina sportu, rekreacja, pomysł na aktywne spędzanie czasu albo sposób na życie - jeździć konno można na wiele sposobów. Warto...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski