reklama

Konfiguracja wielosystemowa

Niniejsza książka przeznaczona jest dla użytkowników zainteresowanych tematyką tworzenia, utrzymywania i optymalizacji konfiguracji składającej się z kilku systemów operacyjnych, rezydujących na dyskach tego samego komputera.

Zainteresowany czytelnik znajdzie w niej całościowe omówienie tej problematyki, poczynając od przyczyn skłaniających użytkowników do zwrócenia się w stronę konfiguracji wielosystemowej, poprzez jej rozmaite uwarunkowania sprzętowe, systemowe, rynkowe itp. aż do opisu szczegółowych koncepcji: podziału dysków na partycje; organizacji procesu bootowania; realizacji technik współdzielenia danych pomiędzy systemami; rozwiązywania pojawiających się problemów. Napisana przystępnym językiem, obfituje jednocześnie w bogaty zestaw szczegółów technicznych, dzięki czemu może stanowić nie tylko użyteczny podręcznik, przydatny w codziennej pracy z systemami komputerowymi, lecz również ciekawą lekturę dla hobbystów -- i w ogóle czytelników zainteresowanych różnymi aspektami techniki komputerowej. Poznaj zalety i wady różnych systemów operacyjnych dla komputerów PC. Zapoznaj się ze szczegółami bootowania i ich implikacjami dla konfiguracji wielosystemowej. Naucz się efektywnych technik partycjonowania dysków na potrzeby konfiguracji wielosystemowych. Zorganizuj współdzielenie danych pomiędzy różnymi systemami operacyjnymi za pomocą popularnych systemów plików i oprogramowania narzędziowego. Zbuduj optymalną konfigurację wielosystemową z udziałem Windows 3.1, 9x, NT, 2000, DOS, Linuxa, FreeBSD, BeOS i OS/2. Autor, Roderick W. Smith od roku 1990 zajmuje się problematyką konfiguracji wielosystemowych, a od 1992 roku ich praktycznymi zastosowaniami na komputerach PC; obecnie używa on komputera zawierającego na dwóch dyskach osiem systemów operacyjnych.

Informacje dodatkowe o Konfiguracja wielosystemowa:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2000-09-15
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371973225

Kup książkę Konfiguracja wielosystemowa

Konfiguracja wielosystemowa - opinie o książce

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung