Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Wszechstronny poradnik gospodarza programu "Kot z piekła rodem". Jackson Galaxy pokazuje, w jaki sposób zrozumieć kocie zachowanie i uczynić kota zdrowym i szczęśliwym.

Mojo to pewność siebie, którą kot przejawia, gdy czuje się swobodnie i może się zachowywać w zgodzie ze swoimi instynktami. Gdy pewności siebie brak, pojawiają się problemy: agresja, lękliwość, załatwianie się poza kuwetą. Pomoc w odkryciu i wykorzystaniu kociego mojo – oto misja Jacksona Galaxy.

Ta książka to fascynująca podróż po kocim świecie, a także skarbnica wiedzy na temat opieki nad mruczkami. Od zapewnienia kociętom właściwego startu w sensie społecznym do troski o seniorów, "Kocie mojo" prezentuje całe spektrum fizycznych i emocjonalnych potrzeb kotów – podejmuje tematy takie jak pielęgnacja, żywienie, zabawa czy bezstresowe wizyty u weterynarza.

Pozycja obowiązkowa dla każdego odpowiedzialnego opiekuna.

Informacje dodatkowe o Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381292603
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: Total Cat Mojo: The Ultimate Guide to Life with Your Cat
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Monika Nowak

Tagi: kot Jackson Galaxy kocie mojo koty

więcej

Kup książkę Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota - opinie o książce

Idealna pozycja dla początkującego kociarza. Czym jest mojo? Idealny dobrostan kota. To one są dzikimi towarzyszami człowieka. Ich wewnętrzne, naturalne zachowania ciagle w nich są. Komunikują się z nami inaczej niż psy.

Kot to towarzysz. Kot to przyjaciel, który pomaga walczyć ze słabościami. Wtuli się, pomruczy. Poprawia nastrój. I każdy opiekun kota powie: mój kot jest wyjątkowy! Czy to nie jest prawdą?

Link do opinii
Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2019-05-12,

Mam alergię na koty i jednocześnie uwielbiam te małe, słodkie kuleczki. Jak to pogodzić? Że niby się nie da? Dla prawdziwej miłości nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko bardzo chcieć i... otaczać się wszystkim, co związane z kotkami. I tak właśnie weszłam w posiadanie książki „Kocie Mojo”.

Jackson Galaxy uczynił ze zrozumienia kota prawdziwą sztukę. Nie tylko ustawia go pod potrzeby człowieka, on naprawdę stara się wejść w skórę czworonoga, pomóc mu się rozwijać i zwyczajnie, być szczęśliwym. Ale chwila, czy my ludzie, mamy tu coś do gadania? Oczywiście, ale jak w każdej relacji, poprawne stosunki to kwestia... kompromisów.

"Dominacja nie pozwoli nam zbudować dobrej relacji".

„Kocie Mojo” to prawdziwa kopalnia wiedzy dla właścicieli kotów, ale... nie tylko. To też zbiór wielu fascynujących ciekawostek napisanych tak przystępnie, że zaintrygują każdego, kto lubi wiedzieć więcej na temat otaczającego go świata. Za pierwszym razem, gdy siadałam do książki, miałam przeczytać ledwie kilka stron, ale... nie dało się. „Kocie Mojo” to niezwykle wciągająca pozycja, której daleko do zwyczajnego poradnika.

I paradoksalnie do tego, książka zaczyna się rozdziałami poświęconymi historii. Kiedy się w nie zagłębimy, od razu zauważymy różnicę. Tutaj przeszłość nie jest przywoływana tylko po to, by zachować porządek chronologiczny, ale by wyjaśnić tu i teraz. To, jak zachowuje się nasza kicia, wynika z jej korzeni i ewolucji.

Ciąg dalszy na:

Link do opinii
Avatar użytkownika - DankaADy
DankaADy
Przeczytane:2019-05-04, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,

Jeśli masz lub zamierzasz mieć kota to na pewno ta książka będzie dla prawie jak podręcznik obsługi kota. 
Twój kot drapie meble, budzi cię w nocy i biega jak szalony pod twoimi nogami kiedy wracasz z zakupami? Tu znajdziesz zaskakująco proste i użyteczne rady by poradzić sobie z niechcianymi zachowaniami a nawet zadbać o prawidłową dietę i zdrowie twojego pupila.
W książce znajdziesz rozdziały od podstawowych informacji o dzikim pierwotnym przodku twojego domowego pupila i co go z nim łączy, po przez sztukę wychowywania kota, zabawy i układania planu dnia tak by i kot i domownicy byli szczęśliwi, po kocie emocje i sposoby ich okazywania i odczytywania.
Wszytko okraszone garścią zdjęć, zabawnych rysunków i masą ciekawych informacji umieszczoną w ramkach tak że w trakcie czytania nawet długiego rozdziału spotykasz wiele ciekawostek w ramka które umilają czytanie.
Sama mam dwa koty i sądziłam że nie znajdę tu nic czego bym nie wiedziała ale kilka razy naprawdę miło się zaskoczyłam a i pozostałe rozdziały i techniki które już znałam tylko potwierdzały moje przypuszczenie że jest to tak że idealna książka dla kogoś kto dopiero zaczyna swoją przygodę z kotem ale i dla ludzi który mają koty od lat.
Pierwsze informacje o książce znalazłam w serwisie www.czytampierwszy.pl i nie żałuje że zdecydowałam się ją kupić . Pewnie dziś nie wiedziała bym tak wiele gdyby nie ta wzmianka i ten zakup.

Link do opinii
Avatar użytkownika - AleksandraRK
AleksandraRK
Przeczytane:2019-03-24,

Od dłuższego czasu śledził swoją ofiarę. Nie spuścił jej z oczu ani na sekundę. Wie, że jest ranna, więc polowanie będzie o wiele prostsze. Teraz trzeba było jedynie wyczuć odpowiedni moment i zaatakować. Jeszcze tylko chwila i… tak, udało się. Tym razem będzie miał kolację.

Tak w skrócie można by przedstawić polowanie dzikich kotów, które dziś oglądamy w ogrodach zoologicznych, na safari lub w domowym zaciszu. Nawet w swoich czterech ścianach możemy obserwować jak żyją te zwierzęta. W końcu w każdym mruczku jest coś z pierwotnego kota, o czym wielokrotnie pisał autor Kociego Mojo, Jackson Galaxy.

Wspólnie z Mikel Delgado stworzył poradnik, w którym opisuje, „jak być opiekunem szczęśliwego kota”. Jest to gatunek, po który prawie w ogóle nie sięgam. Jednak tym razem postanowiłam spróbować i sprawdzić, czy mi się spodoba. Sama chciałabym mieć kota i stwierdziłam, że dobrze byłoby wiedzieć, jak się do tego przygotować.

Zacznę od tego, że na łamach tej książki nie dostajemy tylko wskazówek, jaki pokarm podawać kotu, czy jaki żwirek wybrać do kuwety — zdradzę, że autor poleca naturalny. Jest to jedynie wycinek z wiedzy, jaką możemy tu znaleźć. Poradnik stawia za główny cel budowanie relacji między człowiekiem a kotem. Trzeba przyznać, że nie jest to łatwa sprawa, ale warta poświęconego czasu i energii. Zależnie od kota potrwa to mniej lub więcej czasu. Jednak potem zaowocuje świetnym dogadywaniem się z mruczkiem, który poczuje się jak w domu, a nie na obcym terenie.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to tytuł i tajemnicze słowo „mojo”. Jak sam autor wyjaśnia, jest to po prostu kocia pewność siebie, czyli posiadanie własnego terytorium oraz możliwość spełniania się jako kot.

Poradnik jest podzielony na cztery części, a każda z nich zawiera kilka rozdziałów. Autor przeprowadza nas przez koci świat, zaczynając od kota pierwotnego, a kończąc na mruczku rzekomo śpiącym przez całe dnie. Ciekawostką jest to, że w rzeczywistości poświęca on jedynie tylko część dnia na sen. Drapieżcy muszą być w stałej gotowości do podjęcia walki lub ucieczki, zanim sprawy wymkną się im z łap, dlatego nie pozwalają sobie na długie drzemki.

Nie obyło się bez wad. Autor czasami odnosi się do wiedzy, która znajduje się w innym rozdziale, co jest wygodne i pozwala na głębsze poznanie tematu. Jednak denerwujące było czytanie po raz kolejny streszczenie tej samej wiedzy w innym miejscu książki. Rozumiem, że te informacje były dla niego niezwykle ważne, ale po pewnym czasie zaczynały naprawdę frustrować i czułam się, jakbym czytała ciągle to samo.

Pomimo tego w książce jest wiele wartościowej wiedzy, z której możemy skorzystać. Dowiemy się, jak tworzyć relację z kotem, gdy jesteśmy tylko my i on, a także, kiedy pojawiają się np. członkowie rodziny, znajomi, inne zwierzęta. Nauczymy się patrzeć na świat oczami naszego pupila i zrozumiemy, że czasami jego spojrzenie różni się od naszego. Wiele razy okaże się też, że wychowanie kota jest podobne do wychowywania dziecka. Na przykład, gdy pociecha próbuje krzykiem coś wymusić na swoich rodzicach, warto ją wtedy zignorować. Dziecko uspokoi się i dopiero wtedy z nim rozmawiamy. Podobnie jest z kotami. Jeśli chodzą po Was w środku nocy lub miauczą o jedzenie, należy je zignorować, bo każda reakcja jest dla nich nagrodą i utwierdza w przekonaniu, że warto to robić.

Kocie Mojo Jacksona Galaxy nie należy do krótkich książek, ale warto ją poznać, jeśli macie w domu kota, z którym się nie dogadujecie lub planujecie zaadoptować mruczka i nie wiecie, jak się do tego przygotować. Ten poradnik przeprowadzi Was bezpieczną drogą przez świat pierwotnego kota i pokaże jak nawiązać z nim nić porozumienia.

Za możliwość recenzji dziękuję wydawnictwu SQN oraz czytampierwszy.pl

Link do opinii

„Kocie mojo, czyli jak być opiekunem szczęśliwego kota” jest książką-niespodzianką od wydawnictwa SQN. (Chyba ktoś zauważył, że to Pan Kot gra pierwsze skrzypce na naszym bookstagramie.)
Przyznam się Wam, że nigdy wcześniej nie słyszałam ani o Jacksonie Galaxym ani o jego programie „Kot z piekła rodem” (ależ to złowieszczo brzmi!). Jednak nadrobiłam te braki i teraz już wiem, że jest kocim behawiorystą, napisał wiele poradników dla właścicieli tych futrzaków, a 13.02 będzie polska premiera jego najnowszej książki, czyli właśnie „Kociego mojo”.
Jest to obszerny i szczegółowy przewodnik dla właścicieli kotów. Jackson tłumaczy nam jak je zrozumieć. Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów i każdy z nich porusza inną kwestię. Poznajemy historię kota pierwotnego i to, czy jakaś jego część „siedzi głęboko” w naszych Mruczkach i Kłębuszkach. Behawiorysta szczegółowo opowiada o rytmie kociego funkcjonowania oraz kocim „mojo”, czyli jego pewności siebie. Wskazuje również na najodpowiedniejsze narzędzia do jego budowania. Znajdują się tu również rozdziały dotyczące kotyfikacji, czyli „wprowadzania” kota do rodziny oraz relacji, które będzie budował z domownikami. Ostatnia, czwarta, część jest tą na którą czekałam od samego początku. Znajdują się tu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania - co robić kiedy kot drapie wszystkie meble? Lub gdy futrzak jest niezwykle irytujący? Lub jak wyzwolić w kocie pewność siebie i sprawić, żeby przestał być takim strachajłą?
Powiem Wam tylko, że tak czytam i czytam i wychodzi na to, że w ogóle nie stosowałyśmy się do NICZEGO jeśli chodzi o Pana Kota. Został rzucony na „dzień dobry” na terytorium naszego psa, nie miał zbudowanej żadnej bazy, nie oswajałyśmy go z żadnymi zapachami, nie ma kociej autostrady (czyli punktów na wysokości, po których może przejść wokół całego pokoju bez dotykania ziemi). Nie pozwoliłyśmy mu nawet samodzielnie wybierać gdzie będzie stałą jego kuweta! Mam jednak nadzieję, że mimo tego Pan Kot jest szczęśliwym kotem. Dzięki tej książce wiem, że koty uwielbiają głaskanie po policzkach (a znam jednego, który dałby się chyba za to pokroić), gdy pokazują brzuszek to nam ufają, a ich mruganie oznacza kocie „kocham Cię”. Książka jest usiana takimi ciekawostkami! Jednak przede wszystkim jest to mnóstwo merytorycznej wiedzy, którą Galaxy zdobył na przełomie wielu lat podczas pracy z wieloma zwierzętami. Co jeszcze zauroczyło mnie w tej książce to obrazki – pozwalają na łatwiejsze zapamiętanie informacji. 
Z „Kociego mojo” bije ogromna miłość do tych zwierząt i chęć podzielenia się wiedzą na ich temat. Polecam ją wszystkim kociarzom!
...

czytampierwszy.pl

Link do opinii
Avatar użytkownika - buchalka
buchalka
Przeczytane:2023-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Książka o tym, dlaczego kot jest taki jaki jest - z przyczyn historycznych oraz naszego (ludzkiego) wpływu - oraz co możemy zrobić, żeby poprawić nasze relacje z naszym pupilem na różnych poziomach. Polecam kocim miłośnikom. Książka wyjaśnia, ile i dlaczego w naszych domowych futrzakach jest dzikiego zwierzęcia i jak z poszanowaniem tego dzikiego kota zaradzić niektórym niechcianym przez nas zachowaniom mruczka. Napisane przez kociego bahawiorystę z ogromnym doświadczeniem i poczuciem humoru.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Grzechy Południa
Agata Suchocka ;
Grzechy Południa
Stasiek, jeszcze chwilkę
Małgorzata Zielaskiewicz
Stasiek, jeszcze chwilkę
Biedna Mała C.
Elżbieta Juszczak
Biedna Mała C.
Sues Dei
Jakub Ćwiek ;
Sues Dei
Rodzinne bezdroża
Monika Chodorowska
Rodzinne bezdroża
Zagubiony w mroku
Urszula Gajdowska ;
Zagubiony w mroku
Jeszcze nie wszystko stracone
Paulina Wiśniewska ;
Jeszcze nie wszystko stracone
Zmiana klimatu
Karina Kozikowska-Ulmanen
Zmiana klimatu
Szepty jeziora
Grażyna Mączkowska
Szepty jeziora
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy