Kobiety, które latały dla Hitlera

,,Jedna była blondynką, wesołą, głośną i pełną energii, druga ciemnowłosą, poważną i rzeczową. [...] A mimo to obie były w pewnym sensie odmieńcami, u których umiłowanie sensacji, adrenaliny i osobistej wolności sprawiło, że przeciwstawiły się społecznym oczekiwaniom". Te dwie kobiety w hitlerowskiej Trzeciej Rzeszy zrobiły kariery w dziedzinie zastrzeżonej dla mężczyzn - lotnictwie wojskowym.

Biografia dwóch najsłynniejszych kobiet-pilotów doświadczalnych III Rzeszy. Opowieść o pasji, odwadze i sławie, a także o diametralnie różnych wyborach i dramatycznej walce o przetrwanie w cieniu totalitarnego państwa. Historia kobiet o skrajnie różnych tożsamościach oraz odmiennie pojmowanym patriotyzmie, które w niebywały sposób wspierały wysiłek wojenny Trzeciej Rzeszy ryzykując życie. To też historia wyborów, które doprowadziły je w dwa różne punkty pod koniec wojny.

Clare Mulley - jest wielokrotnie nagradzaną autorką, książek prezentujących wyjątkowe biografie kobiet m.in. Szpieg, który kochał (opowieść o Krystynie Skarbek), Kobieta, która ocaliła dzieci. Biografia Eglantyne Jebb, za którą zdobyła nagrodę British Daily Mail Biographers 'Club.

Informacje dodatkowe o Kobiety, które latały dla Hitlera:

Przeczytane:2019-11-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Kobieta szpieg
Clare Mulley0
Okładka ksiązki - Kobieta szpieg

W czerwcu 1952 roku w hotelu w South Kensington została zamordowana  kobieta znana jako Christine Granville. W tym, że umarła młodo, nie było zapewne...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski