Klub Ochrony Orangutanów Majki. Razem uratujmy świat

Hejka, mam na imię Majka i mam 9 lat. Czy wiecie, że orangutany to nasi kuzyni?

To nie jest żart! Ręce mają podobne do nas, tylko trochę bardziej owłosione, ale przytulają się tak samo jak ludzie. Tak samo nie lubią moknąć na deszczu, dlatego robią parasolki z wielkich liści. I wydymają usta jak my, gdy się na kogoś obrazimy.

Kiedy dowiedziałam się, że w ciągu kilku lat te zwierzęta mogą wyginąć, zrobiło mi się smutno. A wszystko za sprawą oleju palmowego. Czy wiecie, że znajdziecie go w czekoladzie, batonach, krakersach, mrożonkach i... kosmetykach? Ja nie wiedziałam. I nie wiedziałam, że przez niego cierpią zwierzęta. Postanowiłyśmy z mamą nie kupować, nie jeść i nie używać produktów zawierających ten składnik. Ale to było za mało, dlatego założyłam Klub Ochrony Orangutanów.

W tej książce opowiem wam o tych zwierzętach, pokażę, jak unikać oleju palmowego, i zaproponuję, co możecie robić na co dzień, żeby pomóc uratować orangutany.

I wiecie co? Kiedy ktoś nam mówi, że nic nie możemy zrobić, nie wierzcie mu. Bo razem uratujemy świat. To co, przyłączycie się do klubu?
Działamy!

Informacje dodatkowe o Klub Ochrony Orangutanów Majki. Razem uratujmy świat: