reklama

Klub młodych detektywów

Tomek Fajny i jego kumple - Sebastian, Robert, Leon i Arek - są zgraną paczką przyjaciół. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Ela - nowa sąsiadka Tomka. Chłopiec zaprzyjaźnia się z nią, co nie do końca podoba się reszcie kumpli. Nie chcą przyjąć dziewczyny do swojej paczki, dlatego rzucają jej wyzwanie. Nie spodziewają się, że Ela wykaże się tak wielką odwagą! Przed przyjaciółmi niezwykła i tajemnicza przygoda. Plotka głosi, że w opuszczonym domu straszy duch starego Banksa...

Jaką tajemnicę odkryją? Czy Eli uda się przekonać chłopców, by przyjęli ją do paczki? Poznaj przygody młodych detektywów!

Informacje dodatkowe o Klub młodych detektywów:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Borgis
Data wydania: 2020-03-07

Tagi: bóg Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Klub młodych detektywów

Klub młodych detektywów - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2022-08-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Przygody paczki przyjaciół

Poznajcie Tomka, jego paczkę przyjaciół, którzy w domku na drzewie zakładają męski klub, który nie przyjmuje jako członków dziewczyn. Siostra Tomka, Celinka bardzo chciałaby należeć do tego klubu i bardzo ubolewa nad faktem, że nie przyjmuje on dziewczynek, ale czeka cierpliwie, kto wie, co przyniesie nowy dzień?

A nowy dzień przynosi nowych sąsiadów na osiedlu Tomka i Celii, którzy okazują się bardzo sympatycznymi ludźmi, mającymi dwójkę dzieci w wieku Tomka i Celinki. Tomek od razu odnajduje wspólny język z Elą, i szybko stają się przyjaciółmi. Chłopak jest gotowy przyjąć ją do ich klubu, ale jego koledzy stawiają pewien warunek. Jeśli Ela podejmie rzucone przez nich wyzwanie i mu sprosta, zostanie członkiem klubu.

Opuszczone domostwo, duch starego Banksa i plotki, które pobudzają pracę wyobraźni i wywołują dreszcz na plecach. Co odkryją Ela, Tomek i reszta? Przed młodymi ludźmi pełne emocji zadanie.

Klub młodych detektywów to przesympatyczna, przeurocza historia skierowana do młodszych czytelników. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by sięgneli po tę opowieść także starsi czytelnicy. Jest ona doprawdy pełną ciepła historią, której treść niesie ze sobą ważne i mądre przesłanie, że czasem nie taki diabeł straszny jak go malują, że warto przełamywać swoje lęki i nie warto chować urazy i czasem przypadek sprawia, że skłóceni ludzie odnajdują drogę do siebie i dzięki wybaczeniu mogą żyć razem, a nie osobno, w samotności.

Opowiadanie ubogacają przepiękne kolorowe ilustracje, które cieszą oko i dodają dodatkowego blasku historii.

Polecam tę książeczkę zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom, wierzcie mi jest to wspaniała lektura szczególnie do wspólnego czytania i przeżywania przygód Tomka i Eli.

Polecam !

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Borgis.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski