Kick-Ass: Nowa

KICK-ASS POWRACA.

Gotowy do walki z najgorszymi szumowinami, bohater z sąsiedztwa ponownie wychodzi na ulice miasta!

Pod starą maską kryje się jednak nowa twarz.
Sierżant Patience Lee sądzi, że pozostawiła koszmar wojny daleko za sobą. Niestety, po powrocie do domu wkracza na równie krwawe pole bitwy — najbliższą okolicę. Nie mija dużo czasu, gdy się okazuje, że musi w pojedynkę nie tylko utrzymać rodzinę, ale także stawić czoła miejscowemu kryminalnemu półświatkowi.

Za dnia kelnerka, a w nocy nowe wcielenie Kick-Assa, Patience stara się połączyć życie samotnej matki z wymogami bycia strażnikiem praworządności. Ale czy jej walka z gangsterami nie sprowadzi kłopotów prosto pod drzwi jej domu?

Legendy komiksów — MARK MILLAR i JOHN ROMITA JR — ponownie łączą siły, aby przedstawić całkiem nowy rozdział komiksu o największym superbohaterze wszech czasów.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach KICK-ASS: THE NEW GIRL #1–6.

Informacje dodatkowe o Kick-Ass: Nowa:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-06-24, Ocena: 4, Przeczytałem,

KICK-ASSERKA

Wydawało się, że „Kick-Ass” jest serią skończoną. Ta jedna z najlepszych opowieści antyhero w dziejach gatunku została zamknięta w trzech tomach, gdzie fabuła ostatecznie znalazła swój finał i zdawało się, że nie ma już nic do dodania. No może poza tym niewielkim epilogiem, który otwierał drzwi do kolejnych przygód. Pojawienie się miniserii „Kick-Ass: Nowa” było więc sporym zaskoczeniem. Szczgeólnie, że twórca opowieści, Mark Millar, nigdy nie przepadał za dłuższymi seriami i nawet regularne cykle, takie jak „Ultimate X-Men” porzucał dość szybko. Ale dobrze się stało, że „Nowa” powstała. Nie jest to co prawda komiks na miarę poprzednich trzech tomów, ale wciąż to rewelacyjna opowieść dla inteligentnych, ambitnych a przy okazji dorosłych miłośników komiksów obeznanych z tematyką superhero.

Dave Lizewski, pierwszy Kick-Ass i jeden z pierwszych zamaskowanych bohaterów – a przy okazji pierwszy oficjalnie pojawiający się na ulicach – zrzucił kostium i został policjantem. Ale teraz ktoś w kostiumie naszego herosa znów pojawia się by walczyć ze złem. Czyżby Dave wrócił? Nic bardziej mylnego. Tym razem pod zielono-żółtą maską kryje się Patience Lee, była wojskowa, obecnie samotna matka i kelnerka, która postanawia rozprawić się z gangsterami. Pytanie jednak, czy nie skończy się to dla niej i jej bliskich tragicznie?

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung