Kelnerka na Manhattanie

Erin, menadżerka w dobrej firmie, straciła pracę i pochopnie odrzuciła kilka niezłych propozycji. Naprawdę, nigdy nie przypuszczała, że zostanie kelnerką, i to z polecenia, bo nowojorska restauracja „Roulette” jest bardzo ekskluzywna. Elegancja, miły nastrój na sali i wykwintne menu to jednak tylko fasada. Od kuchni wszystko wygląda zupełnie inaczej: praca jest mordercza, przyjaciele mogą okazać się wrogami, a szefowa, krewka Włoszka Gina, nie ma litości dla nikogo...

Błyskotliwie zabawna, lekka i optymistyczna powieść o ambicjach, harcie ducha i – miłości.

Informacje dodatkowe o Kelnerka na Manhattanie:

Kelnerka na Manhattanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2016-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Pomimo tego, że książka nie jest obszernym dziełem przekazującym unikatowe wartości, czyta się ją naprawdę z wielką przyjemnością :) Erin to młoda dziewczyna, specjalistka od marketingu, która zostaje kelnerką w jednej z najlepszych restauracji nowojorskich. Praca ma być tzw. "zapchajdziurą" do momentu znalezienia tej WŁAŚCIWEJ. Okazuje się, że mizerne doświadczenie w kelnerowaniu absolutnie nie wystarczy do pracy w takiej fabryce jak "Roulette". Po pierwszych wpadkach Erin chce zrezygnować, ale wizja braku pieniędzy oraz pomoc zaoferowana przez głównego kelnera restauracji sprawiają, że podejmuje walkę. Restauracja, prywatne przyjęcia, rodzice, romanse to wszystko układa się w pełną przygód historię o tym jak Erin poznaje siebie i swoje pragnienia. Lekko, łatwo i przyjemnie się czyta. I naprawdę wciąga! Szczerze polecam.
Avatar użytkownika - Kominek
Kominek
Przeczytane:2016-02-10, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Doskonała, nie tylko do podróży! Przed tobą trzy godziny w pociągu, w bagażu nie masz książki, a nie lubisz patrzeć w okna przez cały czas podróży. Jakiś czas można, ale trzy godziny? Nie, to nie dla ciebie. Musisz mieć lekturę, książkę, która wciągnie cię bez reszty i pozwoli się ocknąć dopiero wtedy, gdy pociąg zatrzyma się na stacji końcowej. Nie pozostaje nic innego, jak udać się do jednej z kilku dworcowych księgarni i pośpiesznie coś znaleźć. Bierzesz do ręki jedną książkę, drugą, później trzecią. W każdej z nich coś ci się nie podoba. Wreszcie twój wzrok odkrywa okładkę, równocześnie tytuł i już wiesz, że być może właśnie trafiłeś na swoją doskonałą lekturę do podróży. Po kilku zdaniach na różnych stronach wiesz już, że to jest Ta książka. Ta, a nie żadna inna. I nie ma to znaczenia, czy jest to wydanie kieszonkowe, czy podstawowe, tytuł jest ten sam - Kelnerka na Manhattanie. Powieść, dzięki której podróż minie błyskawicznie. Piszę o tym nie bez powodu, gdyż właśnie na dworcu odkryłem tę zaskakującą pod każdym względem powieść. Co ważne i ciekawe, a co się rzadko zdarza, książka ma dwie autorki, do tego siostry i do tego bliźniaczki, które doświadczenia zbierały w wielu doskonałych i tych gorszej jakości restauracjach na Manhattanie i w San Francisco. (...) Pełne spojrzenie w poniższym linku: http://koominek.blogspot.com/2016/01/heather-macdowell-rose-macdowell.html
Avatar użytkownika - patkabm
patkabm
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka opowiada o losach dziewczyny, która traci pracę jako specjalistka marketingu, kończą się jej pieniądze, podejmuje pracę w renomowanej restauracji na Manhattanie. Książka nie jest wybitna, ale idealna do czytania w autobusie czy pociągu, bo nie wymaga skupienia.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski