reklama

Katar 2022. Skarb młodego kibica

Skarb młodego kibica!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich kibiców piłki nożnej - rozpoczęło się wielkie odliczanie! Za chwilę piłkarska gorączka ogarnie cały świat. Kogoś to dziwi? Nie! Piłka nożna to, bez dwóch zdań, wyjątkowy sport, najwspanialsza gra zespołowa na świecie.

Dzięki książce Skarb młodego kibica każdy fan futbolu będzie przygotowany do kibicowania podczas najbliższych mistrzostw świata. Znajdziecie tu sporą dawkę historycznych faktów, fascynujące ciekawostki oraz ważne informacje o mundialu w Katarze. Poznacie drużyny i gwiazdy futbolu - najlepszych z najlepszych, którzy stoczą bój o najcenniejsze trofeum. Ten mundial zapewne będzie niezapomniany. A jeśli uzupełnicie, przygotowane specjalnie dla was, pomeczowe tabele i wpiszecie statystyki, powstanie wyjątkowa pamiątka z 22. Mistrzostw Świata.

Wspaniałej zabawy i wielkich emocji!

Informacje dodatkowe o Katar 2022. Skarb młodego kibica:

Katar 2022. Skarb młodego kibica - opinie o książce

Avatar użytkownika - MonikaOlga
MonikaOlga
Przeczytane:2022-11-27,

Wszyscy jesteśmy drużyną narodową! Dlatego głos oddaję nieco starszemu kibicowi, który przygotował poniższą recenzję :)

"Przewodnik ten można podzielić na kilka części.

Pierwsza opisuje historię mistrzostw świata w pigułce. Młody kibic dowie się tutaj m.in. o tym, kiedy mundial odbył się po raz pierwszy, kto zdobywał mistrzostwa świata w kolejnych jego edycjach, opisano w skrócie bardzo ciekawie historie kolejnych turniejów, choć z niezrozumiałych powodów tylko 17 z 21, które do tej pory się odbyły.

W części drugiej znajdziemy historię wyboru tegorocznego gospodarza, choć osobiście uważam, że ten wątek lepiej byłoby przemilczeć. Znaleźć można również kilka informacji o samym Katarze. Opisano miasta i areny, na których zobaczymy piłkarzy.

Aby zagrać na mistrzostwach świata, należy się do nich zakwalifikować, więc autor nie pominął drogi poszczególnych zespołów do awansu, z oczywistych względów skupiając się przede wszystkim na reprezentacji Polski.

Trzecia część stanowi już stricte część turniejową. Na początku zawiera opis 32 drużyn i ich gwiazd. I tutaj niestety brakuje najważniejszego, a więc składów poszczególnych zespołów narodowych, choć ze względu na ich termin ogłaszania i wydruk przewodnika, było to zapewne niemożliwe.

Znajdziemy również co nieco o sędziach (w tym naszych rodaków) i ich gadżetach. I najważniejsze, czyli terminarz.

Z racji tego, że przewodnik jest dedykowany dla młodych kibiców jest też część rysunkowa, w której można co nieco pokolorować, pouzupełniać, a nawet podszkolić taktykę na boiskowych planszach.

Reasumując, co do treści przewodnik jest zwięzły i przystępny co młody kibic na pewno doceni. Wydanie jest kolorowe, zawiera zdjęcia i obrazki i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie."

Lubicie piłkę nożną ?? Pewnie nie jeden chłopiec marzy, podobnie jak Luca, by zostać profesjonalnym piłkarzem.

Święto piłki nożnej, czyli Mistrzostwa Świata w Katarze, zbliża się wielkimi krokami. Kibice z pewnością już odliczają dni.

Dla młodych kibiców @dom_wydawniczy_rebis  z Joanną Bachanek przygotowało małą pomoc. "Katar 2022. Skarb młodego kibica" wzbudziła zachwyt u mojego syna, który sam od kilku lat trenuje. Od razu zaczął czytać i co chwila serwował mi jakąś ciekawostkę.

To kompendium wiedzy o mistrzostwach i Katarze w pigułce. Zaczyna się od historii Mundialu, poprzednich gospodarzach i zwycięzcach, udziale Polski oraz trofeum, o które toczy się walka.

Potem przechodzimy do tegorocznych mistrzostw. Z książki młodzi kibice dowiedzą się, w jaki sposób Katar został gospodarzem, na jakich stadionach rozegrane zostaną mecze oraz wiele innych ciekawostek o tym małych państwie. Np. wiecie, że w Katarze dni wolne od pracy to piątek i sobota, a zatankowanie auta do pełna jest tańsze od filiżanki kawy ?

Znajdziecie tu informacje o każdej reprezentacji, która bierze udział, a także podział na grupy i rozpiski wszystkich meczów. Luca najbardziej zachwycony jest możliwością samodzielnego uzupełniania wyników, prowadzenie własnych statystyk, stworzenia swojej drużyny marzeń. Będzie to świetna pamiątka z mistrzostw, właściwie pierwszych, które obejrzy bardziej świadomie.

Jeżeli macie w swoim otoczeniu młodych kibiców zafascynowanych piłką nożną to jest to świetny propozycja dla nich.

Stadiony świata
Joanna Bachanek0
Okładka ksiązki - Stadiony świata

Niezwykła podróż po najbardziej znanych stadionach świata - od znanego nie tylko z piłkarskich rozgrywek Wembley, poprzez mekkę fanów piłki...

Wielka księga małego Polaka
Joanna Bachanek0
Okładka ksiązki - Wielka księga małego Polaka

Wielka księga małego Polaka to znakomita publikacja dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat geografii i historii Polski. Zawarte w niej...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski