JUJUTSU KAISEN: TOM 7

Technikum Jujutsu staje się celem ataku przeklętego ducha rangi specjalnej Hanami i jego kompanów! W efekcie ze szkoły zostają wykradzione przeklęte przedmioty rangi specjalnej z serii ”wizerunków dziewięciu przeklętych łon”. Nieświadomy tego, że z tych przedmiotów narodzi się nowe zagrożenie, Itadori wraz z kolegami z klasy udają się usunąć klątwę z bramy.

Informacje dodatkowe o JUJUTSU KAISEN: TOM 7:

JUJUTSU KAISEN: TOM 7 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-07-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Niespodziewany atak zaprzepaścił próbę wyłonienia najlepszego liceum, a tym samym potencjalnie najlepszych egzorcystów. Nic nie jest jednak stracone i nawet odniesione rany nie są powodem zakończenia trwającej rywalizacji. To właśnie taki wątek znajduje się na samym początku tomiku siódmego. Obie placówki postanawiają dokończyć zmagania. Tym razem jednak rywalizację rozstrzygnie mecz baseballu. Nie obejdzie się tutaj oczywiście bez kilku „sztuczek”, nieporozumień, nieznajomości zasad czy wykorzystania posiadanych zdolności. Ten krótki epizod pozwala więc zarówno bohaterom, jak i czytelnikowi odetchnąć od mocnej akcji i oddać się chwili prostej humorystycznej rozrywki.

W dalszej części mangi Gege Akutami postanawia wpleść w fabułę zupełnie nowy wątek, w którym głównymi bohaterami będą Yuji, Nobara i Megumi. Trio te będzie musiało wyjaśnić sprawę trzech martwych osób, które wydają się być ofiarami ataku klątw. Nie wiadomo co łączy ofiary i dlaczego stały się one celem mocy nadprzyrodzonych. Każdy odkryty ślad pokazuje jednak szerszy obraz głębszej intrygi, za którą stoją groźni przeciwnicy.

Chłonąc kolejne kadry mangi, odnajdujemy więc w nich to co w serii najlepsze. Czyli mroczny klimat, zaskakujące zwroty akcji, większą ciekawie prowadzoną intrygę oraz dużą porcję widowiskowości. Obok tego wszystkiego do zalet siódmej odsłony cyklu, należy również zaliczyć poświęcenie przez autora części miejsca na pokazanie okruchów przeszłości Megumi Fushiguro. Do tej pory postać ta ukazywana była gdzieś na dalszym planie opowieści. Teraz ma szanse nie tylko dobrze zabłysnąć, ale również dobrze wyryć się w pamięci czytelnika (o co zadbał autor).

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-05-20, Ocena: 4, Przeczytałem,

MIĘDZY WÓDKA I ZAGRYCHĄ

,,Jujutsu Kaisen" to taka seria, która zawsze w pewien sposób pozostawia mnie rozdartym. Bo nieważne, jak dobry byłby dany tomik, zawsze odnoszę wrażenie, że czegoś w nim brakuje. A i że czegoś w nim za dużo też się zdarza. Są w tym cyklu rzeczy, które lubię i są takie, za którymi nie przepadam i bym je zmienił, ale jest też coś, co mnie do tej serii przyciąga i sprawia, że chcę po nią sięgać nawet jeśli znam podobne acz dużo lepsze od niej tytuły.

Po ostatnich wydarzeniach uczniowie technikum Jujutsu nie są w najlepszej formie. Ani psychicznej, ani fizycznej. Niestety nie będzie dane im długo odpocząć, bo oto pojawiają się kolejne problemy. Mordercze problemy!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 3, Przeczytałem,
JUJUTSU KAISEN: TOM 6
Gege Akutami0
Okładka ksiązki - JUJUTSU KAISEN: TOM 6

Drużyna z TJK wykorzystuje zjazd integracyjny jako okazję do polowania na Itadoriego!Okazuje się jednak, że na teren rywalizacji wtargnęły przeklęte duchy...

JUJUTSU KAISEN: TOM 8
Gege Akutami 0
Okładka ksiązki - JUJUTSU KAISEN: TOM 8

Itadori wraz z kolegami pokonują dwóch młodszych braci spośród trzech, którzy odrodzili się ze skradzionych wizerunków Dziewięciu Przeklętych Łon, dzięki...

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung