Języki Obce. Nieobce, Czyli Jak Szybko i Podświadomie Uczyć się Języków Obcych

Ocena: 0 (0 głosów)

 

Książka powstała na małej wysepce - Gili Trawangan w indonezyjskiej prowincji Nusa Tenggara Barat, gdzie w całości dojechałem autostopem, kolejostopem i łódkostopem - bez żadnych lotów. Wszystko dzięki OTWARTOŚCI na lokalne kultury i języki.

Michał Przybylski - nauczyciel języka angielskiego z doświadczeniem we wszystkich grupach wiekowych i na wszystkich poziomach zaawansowania w Polsce, w Iranie, w Chinach i w Indonezji. Tłumacz języka angielskiego, włoskiego i polskiego. Podróżnik.

Języki obce są moją pasją. Biegle mówię po polsku, angielsku i włosku. Dogadać, potrafię się po hiszpańsku, francusku, rosyjsku, ukraińsku, czesku, słowacku, persku, indonezyjsku. Rozmowę o pogodzie jestem w stanie nawiązać po chińsku, wietnamsku i tajsku. Można powiedzieć, że urodziłem się z polskim, wyrosłem z angielskim, a dojrzewałem z włoskim. Te trzy języki mam we krwi i w CV. Przeplatają się wzajemnie jako języki ojczyste.

Podróżować zacząłem wcześnie i z błachego, mogłoby się wydawać, powodu. Spodobały mi się italianizmy w ,,Ojcu Chrzestnym", którego przeczytałem mając 16 lat. Postanowiłem nauczyć się włoskiego. Naciągać rodziców na drogi kurs? Nie ma mowy. Znalazłem inny sposób. Spakowałem plecak, wyjechałem do Włoch i znalazłem pracę. W kolejnych latach, przeżywałem rozstania i powroty z Italią. Jako nastolatek, mieszkałem w Polsce, we Włoszech i w Anglii. Głównym celem nie były pieniądze. To, co motywowało mnie zawsze do wyjazdów to ciekawość innych ludzi i kultur.

Na studiach, zacząłem uczyć języka angielskiego. Na początku, oczywiście, szło pod górkę. Później, skupiając się na sukcesie, pamiętając jak sam byłem uczniem, skutecznie Motywowałem moich słuchaczy w taki sposób, że na owoce nauczania nie trzeba było długo czekać.

Rok po obronie pracy magisterskiej, przyszedł czas na Azję. Wyruszyłem w podróż autostopem w kierunku wschodnim (losy podróży można śledzić na www.singlenomad.pl).

Książka nie ma zadania reklamować żadnej złotej metody nauczania języków obcych. Jaka jest najlepsza metoda? Jaki jest najlepszy nauczyciel? Odpowiedź brzmi: taka/taki, z którym czujesz się dobrze. Osobiście, nigdy nie lubiłem uczyć się na siłę. Wciągały mnie jedynie rzeczy, które mnie interesowały. Nie lubiłem ślęczeć nad książkami ani zakuwać na pamięć wiedząc, że coś przyda mi się jedynie podczas sprawdzianu. Wolałem już dostać ocenę niedostateczną. Nie mniej, jednak, maturę zdałem bez żadnego problemu, na studiach dostałem wysokie stypendium a pracę i pracodawcę wybrałem sobie sam.

Znalazłem sposób, dzięki któremu można uczyć się podświadomie, przy minimalnej ilości wysiłku. Sposób, dzięki któremu, mózg, w naturalny sposób chłonie to co potrzebuje i to co Ciebie interesuje. Sposób, którym chcę się z Tobą teraz podzielić.

 

Informacje dodatkowe o Języki Obce. Nieobce, Czyli Jak Szybko i Podświadomie Uczyć się Języków Obcych:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-62435-25-8
Liczba stron: 54
Język oryginału: polski

więcej

Kup książkę Języki Obce. Nieobce, Czyli Jak Szybko i Podświadomie Uczyć się Języków Obcych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy