reklama

JEŻeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest

Jak sobie poradzić, JEŻEli jesteś inny? Doskonale wiedzą o tym JEŻE! Takie jak malutka Ada, która pewnego dnia zawitała w ogródku pewnego przedszkola... Jej perypetie zostały przedstawione w formie ilustrowanej historyjki o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. Opowieść z pewnością zainteresuje nauczycieli, pedagogów i rodziców, ale przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które:

- przeżywają lęk związany z różnymi sytuacjami dnia codziennego,

- chcą nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i je nazywać,

- pragną zdobyć umiejętność akceptacji siebie i innych,

- potrzebują, by złagodzić ich smutek,

- borykają się z poczuciem odmienności i osamotnienia.

Książka może też stać się dobrą podpowiedzią, jak rozmawiać z dziećmi o ich lękach i trudnościach. Zadanie to ułatwia dołączony do każdej części barometr emocji - pracując z nim, mali czytelnicy szybko nauczą się, jak określać stany emocjonalne i jak sobie z nimi radzić.

Mierząc się na co dzień ze zmorami, które zaburzają beztroski, dziecięcy świat, zainspirowałam się do stworzenia czegoś w rodzaju pomostu pomiędzy strachem, złością i smutkiem a rozmową z dorosłym i poczuciem bezpieczeństwa. Powstała w ten sposób opowieść bawi, a przede wszystkim uczy, mówi o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. To historia, w której na kolorowych kartach przeplatają się barwne postacie, momenty niepewności, chwile radości i emocje spotykane przez nas w świecie realnym (fragment wstępu).

NATALIA TOMCZYK - doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego na specjalizacji pedagogika. Absolwentka trzech specjalizacji na kierunku pedagogika na Wydziale Pedagogicznym: poradnictwo edukacyjne i zawodowe, pedagogika społeczno-opiekuńcza ze specjalizacją nauczycielską, a także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pedagog, doradca zawodowy oraz od wielu lat nauczycielka wychowania przedszkolnego w jednym z krakowskich przedszkoli. Członkini Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Brała czynny udział jako doradca do spraw pedagogicznych w międzynarodowym projekcie profilaktycznym ,,FaceUp", akredytowanym przez Ministerstwo Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej (cz. MŠMT). Projekt realizowany był w 24 krajach. Zaangażowana w prace Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, gdzie prowadzi autorskie warsztaty w zakresie rozwijania kompetencji miękkich nauczycieli. Interesuje się zagadnieniami z pedeutologii oraz kompetencjami przyszłych nauczycieli. Aktualnie jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej dotyczącej adaptacji społeczno-zawodowej nauczycieli na starcie zawodowym.

Informacje dodatkowe o JEŻeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2022-07-27
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę JEŻeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski