Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszka Radwańską

Najlepsza w historii polska tenisistka za mediami nie przepada... Wywiadów - krótkich i wyłącznie o sporcie - udziela tylko podczas turniejów.

Artur Rolak jest jednak jednym z dwóch polskich dziennikarzy, którzy mają imienne miejsca na trybunie prasowej centralnego kortu Wimbledonu, a Agnieszkę Radwańską zna od czasów obiecującej juniorki. Rozmawiają zatem jak starzy, dobrzy znajomi, nie brakuje więc też trudnych pytań ani szczerych odpowiedzi. I nie trzeba się znać na sporcie, by docenić wartość tych zwierzeń.

Mistrzyni świata WTA i finalistka Wimbledonu jest nie tylko wybitną sportsmenką. To także trzeźwo myśląca, zaskakująco dojrzała i szczęśliwie zakochana kobieta, której horyzontów nie przesłaniają zarobione na korcie miliony. Wywiad obfituje w anegdoty, od których uśmiejecie się do łez!

Informacje dodatkowe o Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszka Radwańską:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2017-08-02
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszka Radwańską

Jestem Isia. Rozmowa z Agnieszka Radwańską - opinie o książce

Ciekawie zbudowany wywiad pokazujący Panią Agnieszkę Radwańską taką, jaką jest. Bezpretensjonalną, szczerą, zrównoważoną i z poczuciem humoru. Osobę zdeterminowaną, pracowitą, elegancką w życiu i na korcie. Potrafiącą doceniać innych ludzi.

Dodatkowy plus za pomysł Pana Artura Rolaka na ten wywida (podejmowane wątki).

Drugi za zdjęcia.

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2017-11-19, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2017,

Trudno mi jest stwierdzić kto jest adresatem tej książki. Tzw. wywiad rzeka z najlepszą polską tenisistką nie wnosi niczego nowego. Fani Agnieszki Radwańskiej znają przytoczone anegdoty na pamięć, ci którzy nie darzą jej sympatią po książkę nie sięgną (mogłaby spotkać ich niespodzianka: pada kilka zdań o poglądach politycznych i wierze, o hejcie, problemach z TVN ). Praktycznych informacji o grze w tenisa jest jak na lekarstwo (słownie: jedno pytanie i jedna odpowiedź), więc nie jest to również pozycja dla marzących o karierze tenisistki / tenisisty. Jedyne co może w tej kwestii zaciekawić to sprawy zakulisowe: przygotowaniach do meczu, pomeczowa regeneracja itp.

Pytania są zachowawcze, zatem odpowiedzi też grzeczne i neutralne. Agnieszka Radwańska nawet jeśli narzeka na pewne zjawiska, czy zachowania rywalek nazwisk nie poda.

Pozytywną stronę książki stanowi opis determinacji Agnieszki Radwańskiej. Nikt, niczego nie dał jej za darmo i to trzeba jasno stwierdzić, że jej kariera to połączenie talentu i ciężkiej pracy oraz wiary rodziców w jej sukces. Książka na jeden wieczór.

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski