Jean Lambert-Rucki, artysta, który całe swoje twórcze życie spędził w Paryżu, przez długi czas pozostawał w naszym kraju nieznany. Polskie nazwisko Rucki pojawiało się natomiast w zagranicznych opracowaniach dotyczących art deco.
Artystę od początku interesowała nowoczesna forma, którą potrafił w umiejętny sposób łączyć z tradycją. Jedną z najważniejszych cech jego twórczości była znakomita rytmika. W swoich pracach artysta bezbłędnie splatał czułość, poczucie humoru oraz delikatną ironię. Częstym tematem dzieł był człowiek. Z czasem pojawiły się też zwierzęta, które Lambert-Rucki z wielkim zainteresowaniem obserwował. Nie mniej ważne były rzeźby o charakterze sakralnym, łączące bizantyńską duchowość, średniowieczną franciszkańską prostotę i nowoczesne spojrzenie artysty.
Prezentowany album szerzej opowiada o Lambercie-Ruckim, jego czasach oraz najwybitniejszych osiągnięciach. Obcowanie z twórczością Lamberta-Ruckiego jest czystą przyjemnością.
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2017-11-08
Kategoria: Albumy
ISBN:
Liczba stron: 240
Kolejny, czwarty już album poświęcony twórczości malarza z kręgu École de Paris, przygotowany we współpracy z muzeum Villa La Fleur...
Album powstał na zamówienie prywatnego muzeum Villa la Fleur położonego w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornej. Zbiory muzeum obejmują malarstwo, rzeźbę...
Chcę przeczytać,