reklama

Jako ten czas…

"Pan Roman Radziusz jest człowiekiem o dużej wrażliwości i delikatności. Potrafił w tym szaleńczo biegnącym świecie zwolnić swój krok, dostrzegać tak wiele z tego, co nam w zbyt śpiesznym życiu umyka. Niemodnie cieszyć się bogactwem natury, zachwycać formami i szumem drzew, barwami i wonią kwiatów, fazami księżyca. Pielęgnuje, celebruje swoje uczucia do kobiety – miłości życia. A wszystko to zamyka w kolejne wersy wierszem spisywanych odczuć, uczuć, uniesień i rozterek.

Wszedł w obszar życia, a tym samym pisania o nim, podsumowującego, nostalgicznego, ale nie obojętniejącego. Poezja stała się teraz dla Pana Radziusza powiernikiem, pamiętnikiem, czymś w rodzaju tak spowiedzi, jak i sumowania… "

~ Grażyna Banaszkiewicz

Informacje dodatkowe o Jako ten czas…:

Wydawnictwo: Sorus
Data wydania: 2021 (data przybliżona)
Kategoria: Poezja

Kup książkę Jako ten czas…

Jako ten czas… - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytadlo
Czytadlo
Przeczytane:2023-11-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Piękno życia w krótkich wersach

Tomik wierszy "Jako ten czas..." autorstwa Romana Radziusza to zbiór pięknych i poruszających wierszy, które skupiają się na tematach czasu, miłości, tęsknoty i marzeń. "Jako ten czas..." przyciąga uwagę czytelnika od samego początku swoją prostotą i pięknem. Wiersze są krótkie, ale potrafią przekazać wiele głębokich myśli i uczuć. Każdy wiersz jest przemyślany i wyraźnie wyraża emocje autora.

Autor zabiera czytelnika w podróż przez różne aspekty ludzkiego życia, korzystając z poezji jako narzędzia wyrażania swoich myśli i uczuć. Wiersze w tomiku są krótkie, ale treściwe, pozostawiając miejsce dla interpretacji i refleksji.

Wiersze "Gdzieś tam ty..." i "Drobinka" zwracają uwagę na piękno natury i chwil ulotnych, przypominając, że warto docenić te małe, nieocenione momenty w życiu. Słowa te są pełne nostalgii i tęsknoty, przypominając nam, że wspomnienia są cennym skarbem.

"Letnie marzenia" to wiersz o marzeniach i oczekiwaniach, a także o radości spełnienia. To zachęta do cieszenia się chwilą i dążenia do realizacji marzeń, jak motyl fruwający nad łąkami.

Wiersze "Time," "Gdzieś..." i "Tobie" koncentrują się na tematach miłości i tęsknoty. Autor w sposób emocjonalny opisuje uczucia i pragnienia, a także przekazuje, że czas jest nieuchronnie przemijający.

"Miniaturka" jest krótkim, ale intensywnym wierszem, który wyraża uczucie miłości i pasji w sposób bardzo osobisty i emocjonalny.

Wiersz "Droga do ciebie" kontynuuje temat tęsknoty i dążenia do spełnienia. Opisuje podróż i wysiłek autora, aby znaleźć drogę do ukochanej osoby.

Cały tomik emanuje emocjami i uczuciami autora, a także zawiera poezję, która jest zarówno piękna, jak i refleksyjna. Autor ma zdolność wyrażania swoich uczuć w sposób subtelny i pełen głębi. Dzięki tym emocjom tomik może poruszyć serce czytelnika i skłonić do refleksji. Czytelnikom ceniącym sobie wiersze, które skupiają się na emocjach i życiowych doświadczeniach, "Jako ten czas..." z pewnością przypadnie do gustu. Roman Radziusz poprzez swoje wiersze przypomina, że poezja nadal jest potężnym narzędziem do wyrażania ludzkich uczuć i myśli.

Perunowy kwiat
Roman Radziusz0
Okładka ksiązki - Perunowy kwiat

To najnowszy zbiór autora tomiku Ukos, odnoszący się do marzeń i tęsknot człowieka, dla którego najważniejszą wartością jest miłość. Spotkania z ukochaną...

Szczerbata śmierć
Arkady Saulski