Jak zostać pisarzem

Jak zostać pisarzem to niezwykły poradnik, który sprawi, że u początkujących pisarzy zaczną płynąć twórcze soki! Od wymyślania imion zwariowanych bohaterów, poprzez konstruowanie wciągającej  fabuły i zaskakujące zwroty akcji, aż po epickie zakończenia. Kiedy już się uda opanować to wszystko,  czytelnicy nie będą chcieli rozstać się z twoją opowieścią. W Jak zostać pisarzem znajdziesz mnóstwo  przydatnych porad, inspirujących pomysłów i  wiele, wiele więcej!

Informacje dodatkowe o Jak zostać pisarzem:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-04-26

Kup książkę Jak zostać pisarzem

Jak zostać pisarzem - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2017-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Niezwykły poradnik dla dzieci, które pragną zostać pisarzem, ale nie wiedzą jak zacząć pisać. Książka pomoże dzieciom przygotować się do pisania - przede wszystkim określenia miejsca i akacji opowiadania, stworzenia ciekawych bohaterów i rozwinięcia wymyślonej historii. Pozycja pozwoli zdobyć czytelnikowi umiejętność opowiadania wspaniałych i niesamowitych historii.    Dla osiągnięcia celu, autor przygotował szereg zadań do wykonania, które pozwolą rozwinąć wyobraźnię, a także nabyć umiejętności technicznych dotyczących pisarstwa.    Korzystanie z książki jest wspaniałym treningiem umysłu, daje możliwość poznania swojego potencjału i uświadamia jak, wiele tkwi w nas możliwości. Jest to też duża pomoc dla nauczycieli polonistów i bibliotekarzy, którzy mogą na podstawie tej pozycji uatrakcyjnić zajęcia z dziećmi. Ja na pewno skorzystam z niej na zajęciach Koła Młodych Recenzentów w przyszłym roku szkolnym, a być może także podczas zastępstw w różnych klasach. Jestem zachwycona tą pozycją :)      Pozycja jest doskonała dla dzieci, które poważnie myślą o tym żeby zostać pisarzem, ale także dla tych, które chcą zrobić coś twórczego, a nie koniecznie myślą o tym, stale tworzyć nowe opowiadania. To świetny pomysł na nudę, zwłaszcza teraz, w okresie wakacyjnym, gdy dzieci mają mnóstwo wolnego czasu. Nawet jeśli okaże się, że dzieci, które pragnęły zostać pisarzami zmienią zdanie, w tej kwestii i poczują, że to nie dla nich, to nie ulega wątpliwościom, że umiejętności, które nabędą po lekturze tej książki zostaną im na lata. Co na pewno ułatwi pracę na lekcjach języka polskiego w przyszłości.
Szczerbata śmierć
Arkady Saulski