Jak wspierać rozwój dziecka?

Ocena: 6 (1 głosów)

Bestseller w nowym, rozszerzonym wydaniu!

Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większa potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a trzylatek może czytać, liczyć i mówić w dwóch językach? Pierwsze lata życia są kluczowe dla rozwoju dziecka i umożliwiają uwolnienie jego ogromnego potencjału. Dlatego jeśli chcesz zapewnić mu dobry start bez presji i stresu, sięgnij po ten poradnik.

Autorzy - doświadczenie psycholodzy i rodzice - pokazują, jak rozwijać i kształtować nowe zdolności w codziennej zabawie. Dzięki licznym wskazówkom przekonasz się, że nauka czytania, matematyki czy języków obcych może być okazją do fantastycznej zabawy i sposobem na przyjemne spędzenie czasu. A uważność na emocje i indywidualne potrzeby malucha nie tylko obudzi w nim pasję odkrywcy, lecz także zapewni mu szczęśliwe dzieciństwo.

W nowym wydaniu m.in.:

nowe pomysły na zabawy, których nie znajdziesz w internecie podpowiedzi, jak przygotować dziecko do życia w cyfrowym świecie wskazówki, jak zatroszczyć się o siebie i swoje potrzeby, by uniknąć rodzicielskiego wypalenia

O książce:

Gdy na świat przychodzi dziecko, nie szukajcie porad w internecie. Wiedza i doświadczenie zawarte w tej książce pozwolą Wam cieszyć się relacją z dzieckiem i zainspirują Was do wspólnych zabaw.

Magdalena Kordaszewska - mama, terapeutka SI, ekspert ds. zabawek i artykułów dla dzieci, redaktorka naczelna Zabawkowicz i WyborRodzicow.pl.

O autorach:

Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, prowadzą poradnię dla rodziców Hipokampus. Swoje autorskie programy nauczania konstruują w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Są także rodzicami czwórki dzieci, które są dla nich niewyczerpanym źródłem inspiracji

Informacje dodatkowe o Jak wspierać rozwój dziecka?:

Wydawnictwo: Edgard
Data wydania: 2023-11-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 9788367816236
Liczba stron: 248

więcej

Kup książkę Jak wspierać rozwój dziecka?

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak wspierać rozwój dziecka? - opinie o książce

Avatar użytkownika - asiaczytasia
asiaczytasia
Przeczytane:2024-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

„Postrzeganie dziecka, jako biernego, a okresu niemowlęcego jako czasu przejściowego, w którym największym osiągnięciem jest nauka chodzenia, jest całkowicie niesłuszne. Jest to bowiem okres , w którym w największym stopniu wykształcają się możliwości intelektualne, jakimi człowiek dysponować będzie przez resztę życia. Do czwartego roku życia mózg wykształca się w 40 procentach, a do szóstego roku życia – w 80 procentach”[1]. Pewnie niektórzy z was wpadli w panikę, bo to krótki okres. Spokojnie drodzy opiekunowie małych dzieci. Nie jesteście sami. Znaleźć możecie publikacje, które pomogą wam wykorzystać ten okres efektywnie. Przykładowo książka Natalii i Krzysztofa Minge o wiele mówiącym tytule „Jak wspierać rozwój dziecka?”.

Od razu zamknę buzie malkontentom i napiszę, że nie jest to poradnik, który ma za zadanie tresować młodego człowieka, aby wygrał „wyścig szczurów”. Autorzy pokazują raczej jaki potencjał ma rozwijający się mózg dziecka, bo patrząc na bezbronne, leżące niemowlę łatwo to przegapić. A chociażby tempo zmian, nauki takiego bobasa powinno nam dać do myślenia. Ponad to Natalia i Krzysztof Minge pokazują jak ważne są dla rozwoju dziecka prozaiczne, z punktu widzenia dorosłego, czynności, jak chociażby noszenie i bujane, które stają się czymś wstydliwym. Kto z rodziców małych dzieci nie usłyszał chociaż raz: „Nie noś, bo przyzwyczaisz”? A powinno się to zmienić na: „Noś będziesz mieć mądre dziecko”. Coraz głośniej mówi się też, że grające, „edukacyjne” zabawki wcale nie są takie edukacyjne. Dlatego w książce znajdziemy odpowiedź na pytanie: „Co zamiast?”. Autorzy proponują szereg aktywności, zabaw, które wspomogą przyswajanie wiedzy w formie odpowiedniej i atrakcyjnej dla młodego człowieka.

Powiem wam, że czytałam tę książkę z wypiekami na twarzy skrzętnie robiąc notatki i na bieżąco zapisując pomysły. Jak się okazuje dzieciom wcale nie są potrzebne specjalne kursy czy drogie materiały edukacyjne. Wystarczy trochę chęci, uważności oraz konsekwencji ze strony opiekuna i przy niewielkich zasobach pieniężnych można uczyć dzieci dosłownie wszystkiego. Dla mnie ta lektura była mega kopem motywacyjnym.

Obszarów, w jakich można pracować jest mnóstwo i dowolnie można modyfikować sposoby ich rozwijania. Natalia i Krzysztof Minge dają pewne propozycje, jednak nie sposób wyczerpać tematu. Dlatego cieszy mnie, że po każdym rozdziale jest bibliografia, z której można czerpać i dalej edukować się, jak efektywnie i atrakcyjnie spędzać czas z dzieckiem.

Najwięcej z poradnika „Jak wspierać rozwój dziecka?” wyciągną rodzice tych najmłodszych. Autorzy nie każą zwlekać. Piszą dużo o rozwojowej mocy bliskości i mają propozycje zabaw dla już 3 miesięcznych dzieci. Taka książka pomoże stworzyć swego rodzaju długodystansowy plan wspierający rozwój dziecka. Niemniej jako mama dwulatka i sześciolatki stwierdzam, że i dla mnie była to ogromnie pouczająca i inspirująca lektura. Szczerze polecam. Przed naszymi dzieci świat stoi otworem nauczmy je z czerpać z niego pełnymi garściami.

[1] Natalia Minge, Krzysztof Minge, „Jak wspierać rozwój dziecka?”, wyd. Samo sedno, Warszawa 2023, s. 14.

Link do opinii
Inne książki autora
Zagadki obrazkowe. Łamigłówki. 3-5 lat
Krzysztof Minge0
Okładka ksiązki - Zagadki obrazkowe. Łamigłówki. 3-5 lat

Zagadki obrazkowe Łamigłówki to wyjątkowa propozycja na wspólne spędzenie czasu dla Ciebie i Twojego dziecka. 102 różnorodne zagadki...

Kapitan Nauka - Cytrynowa bateria i inne eksperymenty
Krzysztof Minge0
Okładka ksiązki - Kapitan Nauka - Cytrynowa bateria i inne eksperymenty

Z tą książką nie ma czasu na nudę! Oto eksperymenty, które zainteresują dociekliwych i rozbawią najbardziej wymagających. Ekscytująca, ale bezpieczna...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Smolarz
Przemysław Piotrowski
Smolarz
Babcie na ratunek
Małgosia Librowska
Babcie na ratunek
Wszyscy zakochani nocą
Mieko Kawakami
Wszyscy zakochani nocą
Baśka. Łobuzerka
Basia Flow Adamczyk
 Baśka. Łobuzerka
Zaniedbany ogród
Laurencja Wons
Zaniedbany ogród
Dziennik Rut
Miriam Synger
Dziennik Rut
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy