Jak nie zginąć w kosmosie. Przegląd groźnych zjawisk astrofizycznych

Ocena: 6 (1 głosów)

Z tej książki dowiesz się: Czy można być nudystą w przestrzeni kosmicznej? Skąd próżnia w kosmosie, skoro podobno natura nie znosi próżni? Dlaczego w kosmosie im większy jesteś, tym większe przyciągasz problemy? Co robią gwiazdy na emeryturze?

Myślisz, że kosmos jest piękny? Marzysz o tym, by na własne oczy zobaczyć narodziny gwiazdy, zajrzeć do czarnej dziury albo przejść przez tunel czasoprzestrzenny? Cóż… Nie daj się zwieść. Tam nie ma miejsca na sentymenty. Przestań albo zginiesz – to bardziej niż pewne. Bezpieczniej jest sprawić sobie teleskop i z daleka napawać się wszechświatem.

Od zwyczajnych komet na naszym słonecznym podwórku po egzotyczne pozostałości po Wielkim Wybuchu, od umierających gwiazd po młode galaktyki – wszechświat może i jest interesujący, ale przede wszystkim zdradziecki i śmiertelnie niebezpieczny. Paul M. Sutter zabierze cię na zapierającą dech w piersiach i skrzącą się humorem wycieczkę po kosmosie, podczas której odkryjesz jego najmroczniejsze zakamarki.

Książki dobre nie tylko w teorii!

Informacje dodatkowe o Jak nie zginąć w kosmosie. Przegląd groźnych zjawisk astrofizycznych:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788366981706
Liczba stron: 384
Tytuł oryginału: How to die in space: a journey through dangerous astrophysical phenomena
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Dariusz Rossowski

więcej

Kup książkę Jak nie zginąć w kosmosie. Przegląd groźnych zjawisk astrofizycznych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak nie zginąć w kosmosie. Przegląd groźnych zjawisk astrofizycznych - opinie o książce

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2023-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

Autor książki ,,Jak nie zginąć w kosmosie" Paul M. Sutter udowadnia, że to, co widzimy w nocy na niebie, od strony fizycznej wcale nie jest tak trudne, jak przekonała nas o tym szkoła. Aby to zrobić, szykuje nas na podróż w kosmos i chce nas przestrzec przed niebezpieczeństwami, na jakie możemy się natknąć. I cóż, jest ich sporo i wszystkie są naprawdę niebezpieczne! Zaczynamy tak jak starujemy, czyli do Ziemi, przez nasz Układ Słoneczny z przerażających Słońcem pośrodku, aż po Drogą Mleczną i inne galaktyki. Jest też miejsce na tematy zdawałoby się, że w pełni fantastyczne - czarne materie, czarne dziury, podróże w czasie, a nawet inne życie we Wszechświecie. Temat moim laickim okiem wydaje się więc w pełni wyczerpany. Poza oczywiście super bogatą wiedzą, najważniejszy jest styl, w jakim autor ją nam dostarcza. A robi to tak, że zrozumie go każdy. Naprawdę. Książka jest pełna porównań bardzo nam bliskich - czy do jazdy autem, czy do mieszania zupy garnku. Dzięki temu bardzo łatwo zrozumieć opisywane procesy. Do tego dochodzi jeszcze humor, dzięki któremu przy tej książce bawiłam się jak przy najlepszej komedii. Jestem pod jej ogromnym wrażeniem, w końcu rozumiem co się dzieje nad nami, jak cały ten Wszechświat działa. Jestem pełna podziwu nad umiejętnością wyjaśniania trudnych zagadnień w sposób zaskakująco prosty dla autora i uważam tę książkę za najlepszą z całej serii Zrozum - jeszcze nigdy tak dobrze nie bawiłam się przyjmując tak wielkie ilości wiedzy. Polecam ją naprawdę wszystkim - od dzieciaków w szkołach (może dzięki temu polubią się z przedmiotami ścisłymi?) po każdego dorosłego człowieka. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Srebrny łańcuszek
Edward Łysiak ;
Srebrny łańcuszek
Dziadek
Rafał Junosza Piotrowski
 Dziadek
Aldona z Podlasia
Aldona Anna Skirgiełło
Aldona z Podlasia
Egzamin na ojca
Danka Braun ;
Egzamin na ojca
Cień bogów
John Gwynne
Cień bogów
Rozbłyski ciemności
Andrzej Pupin ;
Rozbłyski ciemności
Wstydu za grosz
Zuzanna Orlińska
Wstydu za grosz
Jak ograłem PRL. Na scenie
Witek Łukaszewski
Jak ograłem PRL. Na scenie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy