reklama

Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach

Czy zastanawialiście się kiedyś, co dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta porabiały na co dzień? Co jadły, jak często ze sobą walczyły, w jaki sposób troszczyły się o swoje potomstwo? Poszukiwanie odpowiedzi na te z pozoru proste pytania stanowi olbrzymie wyzwanie dla paleontologów zajmujących się badaniem skamieniałości. Na szczęście czasami udaje im się odnaleźć coś wyjątkowego - chwilę utrwaloną w skale, znalezisko mówiące o tym, jak wyglądało życie pradawnych zwierząt. Tego rodzaju odkrycia należą do najbardziej fascynujących, inspirujących i wyjątkowych zdobyczy, jakie wpadły w ręce paleontologom.

Dr Dean R. Lomax jest światowej sławy paleontologiem. Pracuje na University of Manchester. Jest uważany za wiodący autorytet w dziedzinie badań nad ichtiozaurami.

Informacje dodatkowe o Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-02-08
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: Locked in Time: Animal Behavior Unearthed in 50 Extraordinary Fossils

Kup książkę Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach

Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2022-02-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Wszystkich fanów dinozaurów zachęcam do lektury ,,Jak naprawdę żyły dinozaury. Zachowania zwierząt ukryte w skamieniałościach".

Jest to naprawdę ciekawa lektura, lekko napisana, świetnie się czyta. Do tego zawiera wiele zdjęć oraz grafik wiernie przedstawiających dinozaury i ich zachowania, środowisko etc. Te materiały są zdecydowanie na plus.

Ta książka na pewno poszerzy Waszą wiedzę, na temat dinozaurów. Podobało mi się, że wiadomości były poparte dowodami - skamieniałościami, dzięki czemu nie było gdybania, a było wiele interesujących informacji.

Ten tytuł porusza miedzy innymi tematy reprodukcji, opieki rodzicielskiej i grupowej, wędrowania i budowania domów, walki i pożywienia.

Mnie ta lektura bardzo przypadła do gustu. Pomimo, że książka dotyczy nauki, jest naprawdę przystępna. Część informacji mnie zaskoczyła i dowiedziałam się bardzo dużo nowych rzeczy. A chyba o to chodzi, kiedy sięga się po takie tytuły. Zdecydowanie warta uwagi!

Odpowiedź Hiobowi
Carl Gustav Jung