AK BARDZO TEGO CHCESZ?
PSYCHOBIOLOGICZNY MODEL ZWYCIĘŻANIA
Gdy bierzesz udział w zawodach lub na trudnym treningu często w twojej głowie pojawia się myśl: Już nie dam rady.
To nie mięśnie, ale twój umysł zdecyduje czy wygrasz bieg, triathlon lub wyścig kolarski. Czy ukończysz zawody lub trening.
Brzmi rewolucyjnie?
Ta książka to jest rewolucja.
Słowa "rewolucja" zwykle nie używamy do określania wydawanych przez nas książek. Zbyt często pojawia się ono na wyrost. Tym razem nie mamy wątpliwości, że książka Matta Fitzgeralda jest propozycją rewolucyjną.
Matt Fitzgerlad, najpopularniejszy autor książek o sportach wytrzymałościowych w Stanach Zjednoczonych, wziął na warsztat teorię naukową stworzoną przez profesora Samuele Marcorę − włoskiego naukowca pracującego na Wyspach Brytyjskich.
Teoria ta, psychobiologiczny model osiągnięć w sportach wytrzymałościowych, udowadnia, że bardziej liczy się wytrenowanie umysłu niż mięśni. Że to głowa jest limiterem. Zgodnie z psychobiologicznym modelem osiągnięć w sportach wytrzymałościowych jedynym sposobem na poprawę wyników jest zmiana postrzegania odczuwanego wysiłku.
Teoria została już potwierdzona przez liczne badania naukowe, a Matt Fitzgerald w fascynującej książce opisuje przypadki kilkunastu topowych zawodników − biegaczy, triathlonistów, kolarzy czy wioślarzy − którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach olimpijskich lub innych równie ważnych zawodach. Wszyscy oni zwyciężali nie dzięki wzmocnieniu mięśni, ale rozwinięciu wytrzymałości psychicznej.
Dzięki niezwykłej książce Matta Fitzgeralda te techniki są teraz dostępne dla wszystkich.
A cała tajemnica skrywa się w prostych słowach: Jak bardzo tego chcesz?
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-05-30
Kategoria: Poradniki
ISBN:
Liczba stron: 342
Tytuł oryginału: How bad do you want it
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Matejczyk-Wyka
Przeczytane:2018-06-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018, 26 książek 2018, 12 książek 2018, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2018 roku,
Niestety książka nie jest ciekawa.
Zawiera o wiele za dużo naukowych elementów, które dla laika nie są zrozumiałe. A za mało samych historii. Gdyby były to same historie o sportowcach, książka byłaby wartościowa.