Artystyczny i osobisty portret pierwszej damy polskiej piosenki.
Irena Santor na estradzie była obecna dłużej niż Tina Turner, a równie długo jak Rolling Stonesi. Występowała między innymi przed Królową Matką, czyli Elżbietą Bowes-Lyon, Stalinem, Mao Zedongiem, Janem Pawłem II.
Jej historia to ucieleśnienie mitu - a raczej prawdy - że wszystko jest możliwe. Dziewczynka z robotniczej rodziny, urodzona na zapadłej wsi, szczyty popularności osiągnęła wyłącznie dzięki talentowi i uporowi w dążeniu do celu. I choć oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery, wierna publiczność wciąż czeka na powrót swojej gwiazdy!
Jan Osiecki (ur. 1977) - dziennikarz, autor książek z dziedziny literatury faktu. Pracował m.in. dla Programu III Polskiego Radia, ,,BusinessWeeka", ,,Newsweeka". Autor wywiadów rzek: ,,Zbigniew Religa. Człowiek z sercem w dłoni", ,,Generał. Wojciech Jaruzelski", ,,Andrzej Rzepliński. Sędzia gorszego sortu". Współautor serii książek reporterskich ,,Ostatni lot", poświęconych katastrofie smoleńskiej.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2024-10-17
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN:
Liczba stron: 288
Historia spisana przez Jana Osieckiego pomogła stworzyć scenariusz filmu Bogowie opowiadającego historię profesora Zbigniewa Religi. Zbigniew Religa w...
Pasjonujące rozmowy z najbardziej wpływowymi polskimi politykami oraz znawcami sceny politycznej. Czym jest dziś prawdziwa polityka? W dociekliwych...
Przeczytane:2025-01-08, Ocena: 5, Przeczytałam,
Irena Santor, wielka dama polskiej estrady 9 grudnia obchodziła 90-te urodziny. Oprócz specjalnego benefisu zatytułowanego ,,Tych lat nie odda nikt", prawdziwa ikona śpiewu doczekała się również biografii wydanej pod tym samym tytułem.
Jan Osiecki w publikacji ,,Irena Santor. Tych lat nie odda nikt" przybliża czytelnikom postać pierwszej damy piosenki, najczystszego głosu polskiej estrady. Poznajemy nie tylko przebieg kariery artystki, ale i jej poświęcenie działalności charytatywnej.
Autor biografii w ciepły i serdeczny sposób wiedzie nas przez niełatwe dzieciństwo i młodość artystki w Papowie Biskupim i Solcu Kujawskim, początki jej kariery w Państwowym Zespole Ludowej Pieśni i Tańca Mazowsze, występy solowe oraz pierwsze wystąpienia publiczne. Śpiew towarzyszył Irenie Santor już od najmłodszych lat. Krok po kroku ćwiczyła swój warsztat, aż osiągnęła perfekcję w sztuce wokalnej.
Irena Santor wyłaniająca się kart publikacji zachwyca klasą i ogromną kulturą. Jej elegancja, energia, umiłowanie życia, podbijały serca wielbicieli i wpływały na to, że piosenki, które wykonywała są słuchane i nucone przez różne pokolenia. Historie z życia artystki przytaczane przez Jana Osieckiego są ciekawe. Zawierają nie tylko artystyczne perypetie, ale bogate są również w uczucia, emocje, opisy krajów i miejsc, które odwiedziła Irena Santor, a które wywarły na niej największe wrażenie. Warto podkreślić, determinację Ireny Santor na etapie kariery solowej. Dzięki wsparciu, wierze i pomocy tych, którzy zauważyli jej talent, artystka odnosiła niezwykłe sukcesy.
Autor biografii opisując życie Ireny Santor, nie skupia się wyłącznie na jej osobie. Wspomina również ludzi, którzy na różnych etapach życia towarzyszyli artystce. Te niezwykłe spotkania i zdobyte dzięki nim doświadczenia kształtowały jej karierę, osobowość i światopogląd. Cała publikacja jest również ciekawą opowieścią o przemianach społecznych, historii i polskiej kulturze na przestrzeni kilkudziesięciu lat.
Dla kogo jest ta książka? Z całą pewnością powinien przeczytać ją każdy wielbiciel talentu Ireny Santor, miłośnik muzyki, wspomnień, biografii i historii. Jestem pewna, że ta opowieść o silnej, wytrwałej, niezłomnej i zdeterminowanej kobiecie zapadnie głęboko w serce i uświadomi, że ciężka praca i konsekwencja są doskonałą drabiną do spełniania marzeń.
Polecam